kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 - początki złego...
Witam, po dłuższej przerwie zachciało mi się znów trochę poamigować na ulubionym sprzęcie. Niestety napotkałem pewne problemy i nie umiem ich rozwiązać a siedzę już przy tym temacie tydzień (no ponad, w sumie to 9 dni). Może opiszę w dłuższym skrócie o co chodzi:

Płyta główna "A" 1200 REV 1 D.4 ( jest z mojej pierwszej amigi którą kupiłem i przełożyłem do wieży tower i jest jako zapas lub na części wymienne). Z romem 3.0 działa wszystko ok na monitorze Commodore 1084S (gry, programy, dzwięk, botuje się z klawiatury i z resetu wieży). Po podłączeniu do monitora Samsung 940MG (LCD TV) kablem Scart pokazuje tylko jasno szary ekran, po odpaleniu gry z dyskietki dzwięk działa, obrazu nie ma. Wymiana romu na 3.1 nic nie działa, pokazuje na obu monitorach szary ekran (czekam dłuższą chwilę - do 30min bo 3.1 dłużej się uruchamia).

Płyta główna "B" 1200 REV 1 D.4 (używana aktualnie) Z romem 3.0 działa wszystko ok na monitorze Commodore 1084S oraz Samsung 940MG LCD TV (gry, programy, dzwięk, botuje się z klawiatury i z resetu wieży). Wymiana romu na 3.1 nie działa nic na obu monitorach szary ekran.

Płyta główna "C" 1200 REV 2B (moja druga amiga - uszkodzona foto 1(brak układu4R7) i 2(upalona ścieżka). Z romem 3.0 działa wszystko ok na monitorze Commodore 1084S oraz Samsung 940MG LCD TV (gry, programy, botuje się z klawiatury i z resetu wieży) nie działa natomiast dzwięk. Wymiana romu na 3.1 działa wszystko ok na monitorze Commodore 1084S oraz Samsung 940MG LCD TV (gry, programy, botuje się z klawiatury i z resetu wieży)jak wyżej brak dzwięKU.

Na płycie głównej oznaczonej jako B miałem rom 3.1 włożony cały czas aż do monemtu pokazania się szarego ekranu i tu dalej nie wiem co robić i jak sprawdzić co jest przyczyną niedziałania romu na tej płycie. Pomysły mi się już kończą.

vimothep
[#2] Re: Amiga 1200 - początki złego...

@vimothep, post #1

Pytanie czy wkladasz dobrze te dwie kosci. Czy czesem nie na odwrot.
[#3] Re: Amiga 1200 - początki złego...

@Stoopi, post #2

Wszystko jest prawidłowo wkładane jak na ponad dwudziestoletni staż - tego się nie zapomina

Dodam jeszcze, każdą próbę uruchamiania kości na każdej z płyt próbowałem też z użyciem FastATA EIDE II i ten sam efekt jak opisany powyżej.
[#4] Re: Amiga 1200 - początki złego...

@vimothep, post #1

Tak się zastanawiam czy aby nie kupić kości Diagrom i sprawdzić jakie błędy pokaże, wtedy być może wyjdzie przyczyna problemów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem