kategoria: Sprzęt
[#1] [MONITOR] Monitor Iiyama 1280x1024 nie działa ani z OSSC ani SCART converter.
Cześć,
nabyłem bardzo fajny monitor Iiyama B1780SD, 17 cali 1280x1024 5:4
specyfikacje

Ma jedynie wejścia VGA i DVI-D, podłaczyłem go najpierw do PC poprzez kabel HDMI->DVI-D (dual link) i bardzo pięknie wyświetlał..

niestety nie udało mi się niczego wyświetlić po podłączeniu w ten sam sposób do OSSC i SCART Convertera.. dodam, że dodatkowo w SCART converterze ustawiłem identyczna rozdzielczość 1280x1024 i nic..

Da się jeszcze coś zrobić? Może spróbować z kablem DVI-D Single link? Kurde, szkoda mi tego monitora odsyłam bo naprawdę niezły..
[#2] Re: [MONITOR] Monitor Iiyama 1280x1024 nie działa ani z OSSC ani SCART converter.

@mateusz_s, post #1

Testowałeś na sygnale 60Hz (NTSC) nadawanym z Amigi.?
[#3] Re: [MONITOR] Monitor Iiyama 1280x1024 nie działa ani z OSSC ani SCART converter.

@Norbert, post #2

nie, nie sprawdzałem tego..

ale nie wyświetlał nawet obrazu kontrolnego z OSSC, na co codzien używam innego monitora, tez IIyama GE2288 i jego parametry odświeżania to:

Synchronizacja pozioma 30 - 80KHz
Synchronizacja pionowa 55 - 75Hz

a tego 5:4 to:

Synchronizacja pozioma 24 - 80KHz
Synchronizacja pionowa 55 - 75Hz

i oba odświeżają w 75 Hz

kurcze, szkoda.. zamowielm jeszcze kabel DVI-D single link, sprawdze zeby miec czyste sumienie..
[#4] Re: [MONITOR] Monitor Iiyama 1280x1024 nie działa ani z OSSC ani SCART converter.

@mateusz_s, post #1

A sprawdzałeś na sygnale VGA?
[#5] Re: [MONITOR] Monitor Iiyama 1280x1024 nie działa ani z OSSC ani SCART converter.

@mateusz_s, post #1

Sprawdziłem jeszcze na kablu DVI-D Single Link, ale efekt ten sam..
i tu uwaga, mój "zwykły" Iiyama fullhd również po tym kablu działa bez problemu podobnie jak dual link i hdmi..
kurde nie jarze czemu, poza rozdzielczością parametry tych monitorów są takie same,
no i tak się zastanawiam na co mam w takim razie patrzeć jeśli chciałbym przetestować
np. podobny monitor 5:4 Della przy czym on już ma hdmi więc może pójdzie..

przecież po to sa te OSSC czy SCART convertery zeby podlaczyć stare urządzenie do nowego monitora,
nie podłaczam przecież Amigi bezpośrednio np. poprzez VGA.. po to jest ten sprzęt..

no nic, w każdym razie monitorek wraca do producenta, licze ze zwrócą kasę to potem moze obczaje tego Della 19''

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 19:24:39 przez mateusz_s
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem