kategoria: A600
[#31] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@wnuczus, post #30

Oczywiście :)
[#32] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@RokiS, post #31

Zauważyłem jedzcze jedno, że czasem ten slow ram na pcmia chyba nie pozwala na start i mam ten biały ekran bo jak go wyjmę, Amiga startuje bez problemu. Możliwe, że raz ten ram działa raz nie?
[#33] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@wnuczus, post #32

Fajnie że dopiero teraz wspomniałeś o pamięci w pcmcia.
Bardzo nam ułatwiło we wcześniejszym diagnozowaniu problemu.
[#34] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@wnuczus, post #32

Widać tak jest raz działa raz nie
Czy jak się pojawia biały ekran - reset Amigi poprawia sytuację? (wtedy może być problem z zasilaniem - kondesatory w Amisi)
Czy w swojej karcie slow ram masz może baterie?
Jakiej pojemności / wielości mam pamięć slow? Może jakaś fotka tej pamięci slow ram pcmcia?
[#35] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@RokiS, post #34

Bo wcześniej nie brałem tego pod uwagę bo niby jak. Skoro po wyjęciu karty SD albo zamiany karty na HDD amiga działała normalnie to chyba naturalne, że to wykluczyłem prawda?

https://drive.google.com/drive/folders/1cn7w1dPKDFNFnRefKrRiVqoYHddxk7g-?usp=sharing
zdjecie karty

Uprzedzam wyjmowałem baterie i wkłądałem.
1mb z RT

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:44:08 przez wnuczus

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:44:34 przez wnuczus
[#36] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@wnuczus, post #35

To według ciebie jest pamięć na pcmcia ?
https://drive.google.com/drive/folders/1cn7w1dPKDFNFnRefKrRiVqoYHddxk7g-?usp=sharing
Znajdź różnice.
Porównaj do prawdziwej karty


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 16:29:31 przez Norbert
[#37] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@wnuczus, post #35

Upsss kolega pomylił slow z chip ram.
Niestety nie wykluczyłeś , ale sam do tego doszedłeś, że problemem może być dodatkowe 1MB chipram.
Myślę, że jak ogarniesz problem z chipramem to spokojnie wystarczy Ci dodatkowy Fastram np. A6095 tak by ogarnąć zabawę z WHDLOAD i grami.


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 16:58:55 przez nekroskop
[#38] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@wnuczus, post #35

czyli już wiemy że to nie jest slow ram podłączany pod pcmcia ( pcmcia znajduje się po lewej stronie Amigi - takie płaskie, cienkie wejście ) tylko zwykłe rozszerzenie chip ramu z zegarem czasu rzeczywistego. Bateria tu nie będzie miała nic do gadania ( tylko utrata ustawionej daty i godziny w workbenchu ). Na początek przeczyść spirytusem złącze do którego jest karta podłączona.

i czy mi się wydaje że płyta główna Amigi jest jakoś delikatnie zaśniedziała / zapylona ?? zrób jej fotkę

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 17:22:15 przez RokiS
[#39] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@RokiS, post #38

I włożenie dobrą stroną karty.
[#40] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@Stoopi, post #39

https://drive.google.com/drive/u/3/folders/1_SRbfzWsUcxnqRfNKWNGYycs1dThLj7S?fbclid=IwAR3y2_aYXi9JZ0F_-s7J4C93mnXtYQ2ysFLHXhLsv7yTbsNvAOeYimETfwE

Tak po lewej są troche zaśniedziałe częsci.
[#41] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@wnuczus, post #40

tą stronę przy zasilaniu to trzeba porządnie oczyścić pędzelkiem - strasznie dużo tam kłaczków
[#42] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@RokiS, post #41

wiem, chce to zrobić zanim oddam ją do wymiany kondesatorów bo czytałem, że wpierw trzeba je wymienić.

Niestety przeczyszczenie styków nic nie daje. Zabawne jest to, że jak podłaczam dysk to odpala się z tym ramem za każdym razem
[#43] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@wnuczus, post #42

Po prostu dalej jestem zły bo nie rozwiązałem tego problemu

gdy startuje z dysku HDD z wb 2.0
działa ta karta 1mb

a to bez karty



Gdy próbuje z ramem wystartować z karty sd ciągle jest ten szary obraz bardzo rzadko się uruchomii i nie wiem czemu na dysku odpala za każdym razem. Może ma ktoś jakiś pomysł
[#44] Re: Amiga 600 biały ekran przy karcie SD

@wnuczus, post #43




teraz włączyłem Amigę i tak po prostu odpalił się ram z kartą sd.. nic nie robiłem wcześniej ot taki kaprys miała...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem