kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#1] Retro bańka?
Ciekawy komentarz dostałem dzisiaj od mojego znajomego. Myślicie że ceny teraz przestaną rosnąć i ludzie w trudnych czasach zaczną się pozbywać, lub po prostu przestaną kupować retro sprzęt?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 22:03:42 przez Ralpheeck
[#2] Re: Retro bańka?

@Ralpheeck, post #1

Czy ja wiem? Ja przez epidemię, z uwagi na wolny czas, kupiłem przez ostatnie dwa tygodnie więcej retro-sprzętu niż przez poprzednie pół roku
[#3] Re: Retro bańka?

@Ralpheeck, post #1

Na razie złe czasy nawet się nie zaczęły...
wiadomo jedno - kupować, jak sprzedają, i sprzedawać jak kupują

pozdro
[#4] Re: Retro bańka?

@Ralpheeck, post #1

Kto wie, niektórzy wypłacają pieniądze z banku, bo myślą, że wirus pozaraża bankowe komputery.
[#5] Re: Retro bańka?

@sanjyuubi, post #4

Witam.
Trzeba wybrać pieniądze w gotówce, bo Rząd może ogłosić blokadę kont i bankomatów.
Trzeba wymienić złotówki na inną walutę, bo Rząd może unieważnić aktualne banknoty.
Inne waluty też mogą być unieważnione przez rządy je emitujące.
Metale szlachetne? Ziemia? Nieruchomości?
Zostają retro komputery jako lokata kapitału - stąd ta retro-bańka.
Pozdrawiam.
[#6] Re: Retro bańka?

@ted, post #5

A ja myślałem że w sraj taśmę trzeba inwestować.....
[#7] Re: Retro bańka?

@ted, post #5

Mówię całkiem poważnie. Raczej nikt sobie nie kupi jakiegoś ppc, jeśli nie jest pewien czy będzie miał pracę. Ten kto ją stracił, to raczej sprzeda za jakąkolwiek sensowną cenę.
Impakt na gospodarce i na naszym życiu już teraz widać że będzie ogromny.
Fajnie że na razie z tego śmieszkujemy, ale część moich znajomych w mieszkaniach w wyśrubowanych kredytach już teraz nie wie co robić. Całe dziedziny, jak eventy, reklama, turystyka, rozrywka zostały praktycznie całkowicie wygaszone, więc raczej ostatnia rzeczą o jakiej będą myśleć jest ich retro pasja.
Najgorsze jest to że ma to efekt globalny, więc nie wyjedziemy za chlebem do UK czy Niemiec, bo tam będzie identyczna sytuacja. No i nie wiadomo w którą stronę się to potoczy, czy za miesiąc ludzie nie będą rabować ciężarówek z jedzeniem albo zabierać zapasów słabszym lecz przygotowanym. W obliczu takich problemów, myślenie o nowej karcie turbo do trzydziestoletniego komputera, jest zwykłym absurdem.
[#8] Re: Retro bańka?

@Ralpheeck, post #7

Witam.
Sytuacja się dynamicznie zmienia.
Nie wiadomo gdzie będzie bezpieczniej.
Jaki duży będzie regres w gospodarce.
Ja w banku trzymam tyle aby na bieżące rachunki starczyło.
Z kredytów to mam tylko kartę kredytową do płacenia bezgotówkowego.
Z bankami to jest tak:
Ty musisz oddać całość co pożyczyłeś nawet jak bank splajtuje.
Bank jak plajtuje to z BFG dostaniesz tylko do pewnej kwoty.
Pozdrawiam.
[#9] Re: Retro bańka?

@Ralpheeck, post #7

Nie trzeba bylo brac dziesieciu kredytow na 80m mieszkania, 60 calowe telewizory, fantastyczne wyprawki dla babelkow, wycieczki do Grecji czy nowe samochody.

Teraz zachlanne polaczki bekna i to tak, ze im to bokiem wyjdzie.
Bedzie wiecej seryjnych samobojcow niz dziesiec lat temu, no chyba, ze "ktos" im pomoze (ZUS, US...? )
[#10] Re: Retro bańka?

@Ralpheeck, post #1

Jeśli przestaną kupować retro, to pozostali nie będą mogli ich się pozbyć bo nie będzie kupca.
[#11] Re: Retro bańka?

@Ralpheeck, post #7

Sprzeda ten, kogo przyciśnie, kupi ten, który ma pieniądze, nie ma żadnego pewniaka, że kryzys finansowy przyciśnie akurat tych, którzy mają te mocarne karty lub mają z Amiga coś wspólnego w ogóle.
[#12] Re: Retro bańka?

@Ralpheeck, post #1

Na razie z tego co widzę na Alledrogo to ceny trochę "znormalniały", jak ktoś chce A1200 w dobrym stanie to okazja jest teraz.
[#13] Re: Retro bańka?

@Solo Kazuki, post #12

No właśnie o tym mówię. Pewnie będzie jeszcze taniej w następnych miesiącach.
[#14] Re: Retro bańka?

@_arti, post #2

Osobiście myślę, że jak ludzie będą mieli więcej czasu w domu, to raczej bardziej się tym zajmą niż mniej.

Z całym szacunkiem, ale ceny choćby A4000 były ostatnio tak wysokie, że wątpię, żeby ludzie kupujący taki sprzęt w tej cenie nie byli jakoś zabezpieczeni finansowo, albo np. nie pracowali w biurach, które zamieniły pracę na zdalną.
[#15] Re: Retro bańka?

@selur, post #9

W sumie wycieczka do Grecji jest chyba tańsza niż nocleg w Kołobrzegu niedaleko plaży

Z nowego samochodu, zwłaszcza na kredyt można zrezygnować...
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Retro bańka?
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Retro bańka?
[#18] Re: Retro bańka?

@_arti, post #2

mam to samo i potrzeba by bylo raczej miesiecy stagnacji, zeby mi sie to odmienilo. wszyscy maja nadzieje, ze za ten czas i tak juz beda leki. wciaz nie bedzie za wesolo ale rokowania beda pozytywne wiec nikt sie nie bedzie wyprzedawal :)
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Retro bańka?
[#20] Re: Retro bańka?

@pgru2, post #16

Proponuję poprzestać na tematach sprzętowo-amigowych. Jeśli ktoś chce porozmawiać na temat wirusa to jest odpowiedni dział w Hyde Parku. Jeśli ktoś chce porozmawiać o polityce - zapraszam na onety.
[#21] Re: Retro bańka?

@Ralpheeck, post #1

Mam kilka stacji 1581 do Commodore i korzystając z wirusowego chaosu zacząłem szukać kolejnej stacji 1581 w pudełku.Trafiłem,wszedłem na aukcję licząc,że uda się kupić za 150 euro.Niestety było 280 euro i cena nadal rosła.Nie wierze,że za miesiąc czy dwa ktoś wystawi A1200 za 500-600 zł.Kupuję dużo,bardzo rzadko coś sprzedaję i powiem,że ceny rosną.Zrodełko z Amigami powoli wysycha.
[#22] Re: Retro bańka?

@ak47, post #21

takie studzenie rynku trwa miesiącami.
Te tańsze sprzęty jak goła amiga będą się trzymać dłużej.
[#23] Re: Retro bańka?

@selur, post #9

"Zachlanne polaczki" Kim ty jestes prostacki gosciu ze tak piszesz??Ludzie maja prawo wziasc kredyt zeby nie wynajmowac i mieszkac na swoim i oczywiscie splacac kredyt.Jestes prostak i tyle wedlug mnie.Wychowales sie w bogatej rodzince ze uwazasz ze ci tak wolno pisac prostaku??Pochwal sie swoimi Amigami kolegom z piaskownicy.
[#24] Re: Retro bańka?

@Siege77, post #23

.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 18:22:29 przez selur
[#25] Re: Retro bańka?

@Siege77, post #23

Spinasz się, jakby trafił w sedno, trochę dystansu, bo nawet ciężko nazwać ten tekst prowokacją, a nie pisał tego obcokrajowiec. Dziwi mnie zawsze, dlaczego na komentarze o "polaczkach" odpowiadają Polacy, a potem się zastanawiam, czy to dlatego, że ktoś się obraził, bo utożsamia się z grupą odstępców, czy też może wpis zawiera jakąś prawdę o reagującym.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 19:35:37 przez sanjyuubi
[#26] Re: Retro bańka?

@Siege77, post #23

żenuaok, racja
[#27] Re: Retro bańka?

@selur, post #9

"ktos" im pomoze (ZUS, US...? )


No tak - pomoże.

Są już oświadczenia, od początku tygodnia.
[#28] Re: Retro bańka?

@dezIII, post #26

Dziękujemy za dyskusję w wątku. Chyba już jej wystarczy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem