kategoria: A600
[#1] Problem z Workbench Amiga 600
Witam.
Mialem zainstalowany workbench na karcie zamontowanej w amidze 600 po ostatnich prubach zainstalowania whdload cos sie stalo po wlaczeniu amigi mam informacje na ekranie

Amiga Rom Operating System and Libraies
Copyright 1985-1993 Commodore-Amiga,Inc.
All Rights Reserved.
C:SetPatch: Unknown command
C:SetPatch failed returncode 10
1>

Stalo sie tak po próbie instalacji WHDload a dokladniej po instalowaniu Insallera przy prubie wpisania komendy loadwb nic sie nie dzieje kiedy wpisuje endcli pojawia sie tylko gorna belka z napisem Workbench Screen.Nie mam zielonego pojecia co sie stalo wszystko bylo dobrze prosze o pomoc dodam ze jestem zupelnie zielony jesli chodzi o tematy systemu na Amidze .Czy bede musial wgrac nowy system a jak tak to jak bo zewnetrznej karty cf nie widzi bo nic nie dziala .Dodam ze wyswietla sie nie wszystko kiedy wkladam dyskietke ktora mialem dolaczona do zestawu do karty zewnetrznej wtedy moge cos tam robic ale ograniczone mozliwosci.
[#2] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@Tomo, post #1

Albo przypis "assign C:" wskazuje Ci w inne miejsce albo nie masz komendy "setpatch" w C:.
zrob dir C: i wpisz tu co Ci pokazalo.
[#3] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@stefkos, post #2

Pierwsze pytanie jaką wersję WHDload zainstalowałeś ??
Drugie jaki masz Kickstart w A600 ??
[#4] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@RoniWorlds, post #3

Witam.Whdload się nie zainstalował bo installer się nie zainstalował kick start mogę zmieniać z 1.3 na 3.1 dodam ze nie mogłem znaleść właściwego pliku C i taka awaria nastąpiła po prubie instalacji filemastera
[#5] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@stefkos, post #2

Jak zrobić dir C bo nie mam zielonego pojęcia co to jest jestem zupełnie zielony w tym temacie
[#6] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@Tomo, post #1

Wystarczy samo LOADWB.
Potem zmniejszasz okienko CLI i powinieneś zobaczyć ikony.

Instalacja to dużo powiedziane.
Najczęściej wystarczy przenieść pliki na dysk twardy.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 21:25:19 przez Norbert
[#7] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@Norbert, post #6

witam.
nie ma ikon jest tylko gorna belka z napisem workbench screen i moge ja przesuwac gora dol nic ponad to
[#8] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@Tomo, post #7

a okno z amiga dos dalej jest i nic nie moge zrobic tylko je zamknac endcli to wszystko masakra
[#9] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@Norbert, post #6

nie ma zadnej mozliwosci zeby cos zrobic ani zadnych narzedzi komenda LOADWB nie dziala Unknown command
[#10] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@stefkos, post #2

Dodam ze kiedy wkladam dyskietke Compact Flash PCMCIA Transfer kit i startuje amige to wgrywa sie dyskietka i mam na ekranie ikonke ram disk ikonke WB ikonke games DH2??? to pewnie zwiazane z karta furia bo taka ikonke mialem jak ja zalozylem wczesniej i tyle ale kiedy znowu zrestartuje amige bez tej dyskietki to jest to samo sama belka i okno amiga dos
[#11] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@Tomo, post #10

Zdaje się że partycji nie widzi. To by tłumaczyło te znaki zapytania w DH2, oraz brak ikon i brak katalogu C.
[#12] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@ZbyniuR, post #11

DH2 to pojawilo sie jak zalozylem karte furia ale wszystko gralo co do braku katalogu C moze byc racja mysle ze jedyne wyjscie to wyciagnac karte ze srodka amigi bo na niej mialem workbench i sformatowanie jej tylko z kad wziac nowego workbencha ? mozna go jakos wrzucic na karte tak zeby sie zaladowal na amidze ?
[#13] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@Tomo, post #12

Albo z dyskietek lub Goteka, albo podłącz tą kartę do PC i nagraj na niej co trzeba pod emulcem Amigi.
Napisz skąd jesteś to może w pobliżu mieszka jakiś Amigowiec co się wirusa nie boi i cie poratuje.
[#14] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@Tomo, post #1

Odpal system z dyskietki skasuj C:SetPatch i C:installer
Nagraj z dyskietki SetPatch I instaler na dysk I reset
Powinno być ok
[#15] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@ZbyniuR, post #13

niestety nie mieszkam juz w PL od dawna wiec tym bardziej jest problem musze cos wymyslec ale bedzie ciezko bo niestety to tak jak bym jezdzil na rowerze z czterema kolkami :)
[#16] Re: Problem z Workbench Amiga 600

@Tomo, post #15

Zrób obraz tego dysku/karty.
Podeślij/udostepnij, wtedy łatwiej będzie Ci pomóc.
Albo będziesz miał naprawiony obraz i przegrasz go spowrotem, albo dostaniesz rozpiskę co i jak należy zrobić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem