kategoria: A600
[#1] ACA620 plus WB 3.1
Witam
Mam mały problem ze swoją kartą turbo ACA 620.
Używałem karty CF z WB 2.1 i kickstartem 2.1
W tej konfiguracji po edycji startup-sequence dostępna jest pełna pamięć RAM 10MB.
Postanowiłem zmienić kickstart na 3.1 i WB classic 3.1 równięż na karcie CF z WHDLOAD.
Po zmianie kickstartu dalej mam dostępną całą pamięć. Ale kiedy wkładam nową kartę CF wraz z WB 3.1 dostaje tylko 4MB Fast Ram.
Próbuję zmienić startup-sequence kodem ACATUNE -maxrom * -maxmem - bez efektu. Również bootowanie ( oba klawisze myszy przy starcie ) bez startup-sequence i wpisanie bezposrednio w shellu -maxmem nie pomaga.
Ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się już z takim problemem?
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam
[#2] Re: ACA620 plus WB 3.1

@Marcinsnd, post #1

Jak stwierdziłeś, że po zmianie kickstartu na 3.1 nadal masz dostepną całą pamięć?
Co pokazuje komenda AVAIL?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 13:25:44 przez Norbert
[#3] Re: ACA620 plus WB 3.1

@Norbert, post #2

Udało mi się poradzić z problemem pamięci poprzez ponowne wgranie ACATune.
Jednak pojawił się nowy problem.
Zadne aplikacje WHDLOAD nie chcą się uruchomić na karcie CF z WB 3.1
Pojawia się czarny ekran i Amiga zawiesza się. Na karcie z WB 2.1 wszystko śmiga bez problemu.
Czy to może być wina nieodpowiedniej wersji WHDLOAD?
Jeśli tak to jak ewentualnie przeinstalować WHDLOAD na starszy najlepiej nie wyjmująć karty z Amigi?
W Amidze mam również Goteka
[#4] Re: ACA620 plus WB 3.1

@Marcinsnd, post #3

A masz Kick'a 3.1 w "Devs/Kickstarts"?



Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 23:45:42 przez AmiClassic
[#5] Re: ACA620 plus WB 3.1

@Marcinsnd, post #3

Przestań z tym przeistalowaniem whdload.
Jeśli korzystasz z gotowych pakietów gier whdload , to potrzebujesz tylko jednego pliku wykonywalnego o nazwie WHDLOAD.
Możesz używać różnych wersji tego programu.
Dla porządku wystarczy dodać nazwę wersji na końcu nazwy pliku WHDLOAD i w zależności od potrzeby użyć jej w ikonie danej gry zamiast domyślnego WHDLOAD.
Gdyby jednak ktoś nadal nie wiedział jak to zrobic, dołączę kilka obrazków ilustrujących zagadnienie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 18:09:36 przez Norbert
[#6] Re: ACA620 plus WB 3.1

@Norbert, post #5

Bede wdzięczny za podpowiedz bo właśnie się z tym mecze :)))
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem