kategoria: A600
[#1] A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu
Cześć,
w związku z większą ilością wolnego czasu w ostatnich dniach postanowiłem odpalić moją przyjaciółkę z gotekiem. Niestety gotek odpala się tylko do pewnego momentu i po pojawieniu sie ekranu: ekran
nie mogę wejść do selectora. Co może być powodem takiego stanu rzeczy i jak rozwiązać problem ?

Na pendrive w katalogu głównym mam wszystkie niezbędne (tak mi się wydaje) pliki jak: AUTOBOOT.HFE, HXCSDFE.CFG, SELECTOR.ADF. Na tej samej konfiguracji kilka miesięcy temu wszystko działało. ADF'y które mam dodane do slotów 001 i 002 przy odpowiednim wyborze na goteku się odpalają więc pendrive jest ok. Macie jakieś pomysły co można zrobić ?
[#2] Re: A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu

@sirkul, post #1

Skasuj wszystko z Pena i wgraj na nowo bądź sformatuj go i wgraj pliki na nowo i zobacz czy działa.
[#3] Re: A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu

@nostrum666, post #2

pena miałem razem z Gotekiem dostarczonego, co powinienem dokładnie wgrać bo nie jestem pewien patrząc na stronę hxc2001.com ?
[wyróżniony] [#4] Re: A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu

@sirkul, post #3

Przede wszystkim najlepiej zaktualizować Goteka do bieżącego firmware'u. Proszę o kontakt na priv i podanie e-maila. Powysyłam co potrzeba oraz dam instrukcję odnośnie aktualizacji.
[#5] Re: A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu

@pong777, post #4

dzięki, poszło!
[#6] Re: A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu

@pong777, post #4

mam pytanie - w jaki sposób można sprawdzić aktualną wersję firmware ?
zrobiłem upd z usb kilu wersji, niestety efektów nie ma, wciąć nie mogę wejść do File Selectora... :(

pytanie 2: czy oprogramowanie typu HxCEdit powinno działać w moim przypadku ? Szukam alternatywnego rozwiązania i niestety również efektów brak, mogę przypisać ADF'y do slotów w HxCEdit ale po podpięciu do Goteka nic się nie dzieje.
[#7] Re: A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu

@sirkul, post #6

Poszedł update do ver 3.4.11 i wreszcie załapało :).
[#8] Re: A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu

@sirkul, post #7

niestety szczęście moje trwało krótko i po restarcie Gotek znów nie ładuje firmware i zawiesza się na selectorze adfów, wygląda na to, że to jakiś problem sprzętowy ? Macie jakieś pomysły co jeszcze mogę zrobić ?
[#9] Re: A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu

@sirkul, post #8

Zmienić tryb pracy HXC na NORMAL lub INDEXED MODE i zobaczyć czy działa.

ps
Sprawdź czy nie masz wirusów na dyskietkach.
One mogą przetrwać reset i uszkodzić dyskietkę AUTOBOOT.HFE jak i sam selektor.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 16:43:35 przez Norbert
[#10] Re: A600 + Gotek USB startuje do pewnego momentu

@sirkul, post #8

Czołem

jak wiele osób też mam ostatnio dużo czasu

Postanowiłem zbudzić moje Amigi ze snu zimowego i zrobić kącik gier i zabaw oparty na starym tv CRT. Wszystko szło dobrze jak to zwykle bywa do momentu włączenia Amigi
Po pierwsze zdechło rozszerzenie 2 MB prawdopodobnie przez wylany akumulator, ale to nie o tym wątek.
Mam w tej A500 również Gotek HXC podłączony do seriala z tyłu i selektor ustawiający go lub stację wewnętrzną jako Df0 / Df1.
Po usunięciu zepsutego rozszerzenia Amiga się włączyła, ale miała ten sam problem co u kolegi.
W 90% przypadków zwiecha po załadowaniu HXC, a jeśli nie, to chwilę później. Na drugi dzień już w ogóle nie wchodził HXC ani łapa.
U mnie problemem okazała się podstawka pod CIA używana przy montowaniu selektora. Dwa piny są w niej krótsze i słabo sięgają styków w gnieździe. Po prowizorycznym przedłużeniu ich Gotek działa i nie wiesza się.
No, prawie działa - za każdym resetem trzeba wyjąć i włożyć pendrive bo go nie widzi. Temu na razie nie zaradzilem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem