kategoria: A600
[#1] A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1
Przesiadłem sie z A500 na rzecz A600 czyli WB2.1 CF 2MB CHIP 68000 ;System działa lecz zależy mi zeby poprawić funkcjonalnosc i szybkosc systemu; Pisze ponieważ ostatnio miałem Workbench 2.1 w latach 90 i to dosć krótko bo przesiadłem sie na zaraz A1200;Jakoś mało jest tresci w necie na ten temat bo albo o 1.3 albo o 3.1 lub z drugiej strony "wypasione A600";Dobra przechodzę do listy i tak wychodzi mi raptem pare programów na stałe zainstalowanych ;
Programy do zwiekszenia funkcjonalnosci:
ToolDeamon,ClicktoFront,Myclock,XFS

Programy do zwiekszenia szybkosci systemu;
SmartWin,FastBlit!

Oczywiscie jest jeszcze pakiet MagicWb ale czy ten robi cos wiecej oprócz nowych ikon i czy dodatkowo nie zamuli systemu;
Próbowałem również Eide-Device "w locie" ale cos nie poszlo;
[#2] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@Jupiler, post #1

Workbench 3.1 i pakiet MagicWB. Nic więcej.
[#3] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@Stoopi, post #2

Chyba nie doczytałeś. OPowi chodzi o 2.1, bo pewnie ma kicka 35.xxx.
Sam kiedyś w swojej A600 miałem przez wiele lat 2.1. Teraz mam 3.1.4 na niej, ale mam pozostawioną partycję z 2.1, zostawiłem ten system z sentymentu. Mogę sprawdzić co za perełki miałem na 2.1. A międzyczasie mogę polecić moją starą stronę, dostępną teraz tylko w archiwum
https://web.archive.org/web/20090322155159/http://qkizmonster.webpark.pl/

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 23:16:01 przez QkiZ
[#4] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@QkiZ, post #3

No tak...chodzi o 2.1 i jak go przyśpieszyć. Jeśli z jednej strony mam dodawać programiki na funkcjonalność systemu które obciążają ten system, a potem dodawać programiki na dopalenie systemu by tylko przesuwać ikonki to w takim razie to jest róża do kożucha.
[#5] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@Stoopi, post #4

Tylko nie wiem czy istnieje jakikolwiek program który przyspiesza system. Nie słyszałem o takim. Jedyne co może przyspieszyć to fast/karta turbo
[#6] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@Stoopi, post #4

Podobno można podczepić z boku kartę CF i tak ją ustawić by działała jako pamięć Fast, i to przyspiesza A600 nawet o 30%. Tylko że nie każdą kartę można tak ustawić. Nie znam szczegółów.



Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 13:42:08 przez ZbyniuR
[#7] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@ZbyniuR, post #6

EEE ciekawe, ale czy to nie chodzi o SRAM na PCMCIA ?
[#8] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@toby, post #7

Jeżeli chodzi kartę na PCMCIA to tak były takie które posiadały nawet 8mb. Ale u nas w Polsce standard to były 2mb lub 4 mb. Ale teraz tego nie dostaniesz a jak znajdziesz to słono zapłacisz no chyba że od kogoś kto się nie zna to kupisz za grosze.

Polecam ci kupić Albo sam fast 9.5mb lub furię z 020 i też 9,5mb fast. To ci przyspieszy pracę Amigi 600. A jak chcesz mieć dopaloną Amigę 600 to karta Vampire v2 ale to słono kosztuje i moim zdaniem jest to emulator sprzętowy który korzysta z komponentów Amigi. No ale DukeNuke 3D sobie zagrasz..........
[#9] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@RoniWorlds, post #8

Ok.Sprawa jest prosta kup dopałkę. Kiedys może to było w 1996 kupiłem Blizzarda 68030 50 MHz 16Mb no i 1200 przyspieszyła a mimo tego jeszcze instalowałem jakies programy i łaty które zastepowały "przestarzałe i wolne" procedury .A jako ze ostatnio wpakowałem trochę kasy w zakup a600 i lekkiego osprzetu to szukam narazie rozwiązań programowych ; ok, racja
[#10] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@Jupiler, post #9

Co miałeś na myśli pisząc o standardowej A600?

zależy mi zeby poprawić funkcjonalnosc i szybkosc systemu

Do tego chcesz to osiągnąć programowo i dodatkowo nie ma być efekt "placebo"
[#11] Re: A600 i oprogramowanie wspomagajace WB2.1

@Norbert, post #10

Standardowa Amiga 600 to dla mnie taka podstawowa konfiguracja 68000 i powiecmy dodatkowe 1mb chip ram;Ale udało mi sie zainstalowac aide.device .Moja karta CF 2gb pod WB2.1 wyciąga teraz 920 kb/s a wszczesniej na orginalnym sterowniku scsi 37.xx wyciagała 600 kb/s według sysinfo wiec jest spora odczuwalna zmiana w predkosci działa systemu .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem