kategorie: A1200, CD32, Sprzęt
[#1] A1200 jako CD32 + Intro..
A1200 z powodzeniem może emulować CD32 i to łącznie z odgrywaniem ścieżek audio.
Do tego, można w łatwy sposób dołożyć np brakujące intro, bez ingerencji w płytę CD
Zobaczcie sami:
[#2] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@BULI, post #1

Jak zwiększysz priorytet partycji CD=32 przed wykonaniem resetu, to nie będziesz musiał wchodzić do early-menu.
[#3] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Norbert, post #2

Oczywiście wiem o ty, możliwości jest wiele, można np zrobić małego bootującego rada w pamięci FAST. ale ja tego nie chcę bo normalnie jako pierwszy ma się ładować system, czyli w tym przypadku Workbench 3.9(HiresLaced w NTSC)), było go widać na początku filmu.
Wykorzystując gotowe boot menu, wybieram z listy bootowanie CD32, kiedy chce odpalić tytuł z tej konsoli szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 14:38:16 przez BULI
[#4] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@BULI, post #3

Ale to będzie działać tylko wtedy jak będziesz chciał odpalić udawanie CD32 tak jak zrobiłeś na filmiku.
Po resecie Amiga wystartuje już Twojego Workbencha.
[#5] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Norbert, post #4

Standardowo priorytet startu mogę zmienić np w HDtoolBox'sie, lub np poleceniem changebootpri, ale to są zmiany na "stałe".
Pytanie jak to zrobić "ulotnie"?
Hmm, można by ręcznie podmontować partycję z odpowiednim ustawieniem priorytetu bootowania, ale trzeba by to zrobić po restarcie systemu, albo jako "parametr resydentny"?
Jaki masz pomysł?
[#6] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@BULI, post #5

Jak cały czas myślałem w tymczasowej zmianie priorytetu, a nie stałej.
Polecam program BootCTRL z Aminetu.
Oprócz włączenia VGA w early menu ma też funkcję ukrywania partycji, wymuszania startu z dowolnej partycji i jeszcze kilka innych ciekawych opcji.
[#7] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@BULI, post #1

Bardzo fajnie zmodyfikowana obudowa A1200. Skąd masz Flinka z intrem?
[#8] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Jield, post #7

z mojej strony pytanie co to za napęd CD/DVD z boku Amigi? Gdzie kupić kto to ma i dlaczego tak drogo.
[#9] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Stoopi, post #8

Każdy dowolny CD/DVD z laptopa z odpowiednim adapterem, aby pasował do kontrolera IDE.
[#10] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Norbert, post #6

Polecam program BootCTRL z Aminetu

Pisałem już skrypty zmieniające priorytet bootowania i "automaty" w seqwencji startowej sprawdzające aktualny priorytet i odpowiednio go modyfikujący, ale był to przerost formy nad treścią.
Obadam temat BootCTRLa- dzięki za namiary OK

@JELD
To intro spreparowałem sobie za pomocą AGA_Convertera do formatu CDXL obsługiwanego przez player AGA Blaster..
Tu masz próbkę możliwości tego programu LINK
Mechanizm jest taki, że po włożeniu płyty, a przed odpaleniem emulatora, skrypt w sekwencji startowej sprawdza nazwę płyty i w zależności czy jest do danego tytułu przypisana animacja odtwarza odpowiednią animację, lub idzie dalej emulator.

@Stoopi
Napędy SLIM pod PATA, bez problemu kupisz np na Allegro.
Nie są drogie, ja tego wynalazłem nowego za 10zł.
Jeden minus akurat tego napędu to, że płyty CD czyta dość wolno ok x4 (to i tak wystarczy do wszelkich projektów/gier FMV), ale za to płyty DVD czyta już bardzo ładnie ok. 2,2MB/s (zwykły konroler w A1200).
Sam napęd znajdziesz w granicach ok 30zł, warto poszukać napędu szczelinowego (elegancko to wygląda i mniej cięcia obudowy).
Będzie ci też potrzebna przejściówka do tego napędu SLIM do standardowego ATA 40PIN ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 17:38:52 przez BULI
[#11] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Norbert, post #9

Ja mam kilka
takich cd rom
i takie adaptery
link
[#12] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Dorian3d, post #11

Super rzecz. Mam od początku Amigę 1200 z CD-ROMem w konsoli TOMS, ale jeszcze nigdy nie zrobiłem z mojej Amigi - Amigi CD32.

Niektóre CD mają z przodu gniazdko na słuchawki.

Jakiego softu używasz? WHDLoad CD32? Czy coś innego?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 19:08:55 przez Hexmage960
[#13] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Hexmage960, post #12

W opisie filmu jest info.
Squirrel, w dołączonym oprogramowaniu jest emulator CD32 ok, racja, który jako jedyny u mnie odtwarza traki audio OK
[#14] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@BULI, post #13

Wygląda naprawdę piknie ;)
[#15] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@mikecios, post #14

Po pytaniach niektórych, zorientowałem się, że moje założenie było błędne i, że nie wszyscy znają FLINK w wersji dla CD32 i co za tym idzie nie do końca rozumieją "wyjątkowość" pokazanego materiału.
Już tłumaczę, a powinienem to zrobić na początku.
Flink dla CD32 w przeciwieństwie do wersji dla SEGA MEGA CD, nie wiedzieć czemu, nie posiada intra , posiada za to ścieżki audio
Całą zabawa polega na tym, że: "w pełni" emulujemy CD32 i mamy jeszcze dobrej jakości brakujące intro dzięki AGA_Blasterowi (nie w w HAM, bo taka kompilacja nieoficjalna dla CD32 już była) i dodatkowo nie muszę wypalać na nowo płyty CD ok, racja
[#16] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@BULI, post #15

Gra jest mi znana link
Chyba nie ma podobnie z taka grafikę na amige.
Wyszła też druga część tej gry, ale już pod innym tułem.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 18:20:33 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 18:20:59 przez Dorian3d
[#17] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Dorian3d, post #16

Chyba nie chodzi ci o "The Adventures of Lomax"? Bo to nie jest druga część, chodzi się tam Lemmingiem. Poza tymi samymi autorami i podobnym stylem gry nie mają one ze sobą nic wspólnego.
[#18] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Solo Kazuki, post #17

Tak !


Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 18:37:59 przez Dorian3d
[#19] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Dorian3d, post #18

No to to nie ma nic do Flinka. Lomax to platformowy spinoff z serii Lemmings.
[#20] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Dorian3d, post #16

A tu recezja
FLINK

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 19:03:01 przez Dorian3d
[#21] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Solo Kazuki, post #19

Tak się utarło ze to flink 2 bo sposób rozgrywki jest ten sam i zrobiona została przez tych samych twórców i wydawca tez psygnosis
[#22] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@Dorian3d, post #21

Przepraszam za OT, ale coś mi świta,że w jakimś piśmie widziałem zapowiedź Lomaxa na Amigę.
Kojarzy ktoś coś w tym temacie, gra rzeczywiście powstawała też na Przyjaciółkę?
[#23] Re: A1200 jako CD32 + Intro..

@philipo, post #22

Niestety, Lomaxa na Ami nie ma
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem