kategorie: A1200, Programy
[#1] Niedziałający AmiSSL
Witam. Podłączyłem Amigę do Internetu za pomocą sposobu z tego posta
Wszystko działa, ale żeby pośmigać potrzebne jest SSL, i tu się zaczynają schody. Na wstępie dodam, że używam Miami 3.2b oraz IBrowse 2.1, oba programy zarejestrowane.
Zainstalowałem AmiSSL 2.2, po próbie załadowania Wikipedii wyskakuje błąd:

Moje ustawienia bezpieczeństwa w IBrowse:

Oraz zawartość startup-sequence:

i user-startup:

Sprawdzałem, czy w user-startup i startup-sequence ścieżki są poprawne i wszystko się zgadza. Przeinstalowanie wszystkiego nic nie dało. Próbowałem też z MiamiSSL, tutaj jest inny problem, mianowicie przeglądarka zachowuje się tak, jakby go wcale nie było. Jakieś pomysły?
[#2] Re: Niedziałający AmiSSL

@lincoln06, post #1

Ja bym na początek nowsze SSL zainstalował, bo 2.2 to chyba obsługuje powyłączane już stare algorytmy szyfrowania, a nowszych wiadomo że nie może. Jest news że wersja 4.5 AmiSSL wyszła.
[#3] Re: Niedziałający AmiSSL

@BigBang, post #2

Czy działa z IBrowse 2.1? Bo nie chcę kasować zarejestrowanej wersji kosztem nowszej DEMO
[#4] Re: Niedziałający AmiSSL

@lincoln06, post #3

A to nie wiem. Ale mam tylko IBrowse 2.3 gdzieś i mogę sprawdzić.
[#5] Re: Niedziałający AmiSSL

@BigBang, post #4

IBrowse 2.3 z AmiSSL4 nie działa. Zupgradowałem do najnowszego IB 2.5.2 i to już nie ma problemów z SSL-em. Niestety wygląda na to że stare wersje są już mało użyteczne.
[#6] Re: Niedziałający AmiSSL

@lincoln06, post #1

[#7] Re: Niedziałający AmiSSL

@fazior, post #6

Mam wszystko zrobione tak, jak w Twoim linku, zainstalowałem AmiSSL 4.5 oraz demo IBrowse 2.5 a strony dalej ładują się wybiórczo
[#8] Re: Niedziałający AmiSSL

@lincoln06, post #1

Nie wiem jak jest z AmiSSL, bo nie miałem jeszcze przyjemności używać internetu na Amidze (u mnie ciągle kick 1.3 ), ale ostatnio (gdzieś od połowy 2017 roku) spora część stron internetowych korzystających z protokołu HTTPS zaczęła wykorzystywać nowsze metody zabezpieczeń, z którymi nie chce współpracować nieco starsze oprogramowanie. Tym samym wiele ciekawych stron przestało mi się ładować na przeglądarkach K-Meleon 1.5.4 (rocznik 2010) i Mozilla Firefox 12 (rocznik 2012) na Windowsie 2000. Wikipedia niestety dołączyła do nich bodajże gdzieś na początku tego roku. Bardzo to smutne. Wydaje mi się, że to może być głównym problemem.

Mały OT: co do Wikipedii, to był kiedyś jej telnetowy odpowiednik pod adresem telnet.wmflabs.org (chyba), ale niestety rok temu ostatecznie go wyłączyli. Również bardzo szkoda, bo naprawdę fajnie to działało.
[#9] Re: Niedziałający AmiSSL

@Magnetic-Fox, post #8

Wszystko poniżej TLS v1.2 zostało wycięte.

Patrząc na raport z ssllabs to można uznać, że platformy które tego nie umieją są pomijalne.
[#10] Re: Niedziałający AmiSSL

@lincoln06, post #1

Przy instalacji AmiSSL jest ważna kolejność instalowania. Z tego co pamiętam najpierw trzeba zainstalować starszą wersję a potem na nią nową. Poszukaj na forum, gdyż też miałem jakieś problemy z AmiSSL(ale nie pomnę czy taki sam błąd). Wtedy(3-4lata temu) doradził mi ktoś na forum co mam zrobić - odpowiednia kolejność instalacji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem