kategorie: A1200, Programy
[#1] Szukam commodity
Witam. Zainstalowałem ostatnio commodity nazwane Iconify, służące do minimalizacji okien. Dodaje ono przycisk na belce okna. Do pełni szczęścia brakuje mi czegoś podobnego, tylko, żeby dodało przycisk wyjścia do katalogu nadrzędnego. Istnieje takie rozwiązanie?
[#2] Re: Szukam commodity

@lincoln06, post #1

A może chciałbyś jeszcze więcej tego typu usprawnień w systemie? To polecam nakładkę Directory Opus Magellan.
[#3] Re: Szukam commodity

@amikoksu, post #2

Wygląda dobrze, jestem tylko ciekaw, czy nie pogryzie się z nakładką TaskBar, bo akurat ładnie współpracuje z Iconify. DOpus ma opcję wyświetlania ikon zamiast listy?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 18:15:28 przez lincoln06
[#4] Re: Szukam commodity

@amikoksu, post #2

Magellan 5 to strasznie wielka i ciężka kolubryna, na słabszych prockach i z mniejszym ramem się męczy. Daje spore możliwości ale także wymaga uczenia się i zmiany przyzwyczajeń.

Zastanawiam się czy tej funkcji o która pyta nie ma Scalos. Wieki go nie odpalałem.

Mi przeszkadzał w okienkach ten sam problem, dlatego do poruszania się po katalogach używałem FileMastera, zamiast motać się z otwieraniem i zamykaniem niezliczonych okienek na blacie.
[#5] Re: Szukam commodity

@ZbyniuR, post #4

32MB + 2 fast nie styknie?
[#6] Re: Szukam commodity

@lincoln06, post #5

Pamięci spokojnie starczy. Amiga 1200 020? To w 32 kolorach działa przyzwoicie. Czy się gryzie z nakładką TaskBar to nie pamiętam a też tego używałem.
Directory Opus Magellan ma ogromne możliwości konfiguracyjne i praca w systemie jest dużo lepsza jak na dzisiejszych windowsach. Zrób sobie kopię systemu w razie czego i instaluj magellana i rozkoszuj się opcjami i możliwościach pracy w systemie. Jako były fan Filemastera po instalacji Magellana już nie wróciłem do Filemastera.
[#7] Re: Szukam commodity

@amikoksu, post #6

A jaki jest status Magellana, jaka jest ostatnia wersja i skąd go pobrać?
[#8] Re: Szukam commodity

@vojo, post #7

jakis czas temu kupilem pelnego legalnego opusa, nie wiem, jednak nie wiem czy jeszcze jest w sprzedazy...
[#9] Re: Szukam commodity

@vojo, post #7

Ten z amiga.com.pl jest chyba ostatni - 5.9-coś-tam.
[#10] Re: Szukam commodity

@_arti, post #9

Wersje powyżej 5.82 są dość niestabilne. Po eksperymentach z 5.9x wróciłem do 5.82 właśnie.
[#11] Re: Szukam commodity

@amikoksu, post #6

Amiga 1200 020?

030
[#12] Re: Szukam commodity

@lincoln06, post #11

To looooz. Będzie hulać jak talala.
[#13] Re: Szukam commodity

@amikoksu, post #12

Zainstalowałem. Potężne narzędzie, śmiga jak trzeba, ale w sumie ma dużo opcji, które nie są mi potrzebne a zajmują pamięć. Bardzo wielkie dzięki za pomoc wszystkim, ale muszę ponowić pytanie z postu #1
[#14] Re: Szukam commodity

@lincoln06, post #1

Mnie idea Maggellana z jednym okienkiem bardzo się podoba, ale postanowiłem pójśc inną drogą.
Ja mam skrypt areksa podpięty po systemem dzięki czemu otwieranie ikon/katalogów robię ENterem (poruszam się strzałkami po zasobach).
Po wciśnięciu entera na ikonie katalogu otwiera się nowe okno, ale stare, nadrzędne automatycznie zamyka, więc nie ma burdelu, zawsze jest otwarte to okno które chcę z automatu.
Cofanie się wstecz katalog nadrzędnego mam pod beckspace, zamykanie aktywnego okna jest pod ESC ok, racja
[#15] Re: Szukam commodity

@BULI, post #14

Z ARexxem u mnie słabo a Magellan ma za dużo funkcji i na 1084S zawala ekran troszkę, wystarczy mi jedna ikona a nie cały pasek, z którego i tak nie skorzystam
[#16] Re: Szukam commodity

@lincoln06, post #15

Interfejs Magellana możesz sobie dostosować tak jak Ci pasuje. Ten program ma mnóstwo opcji konfiguracji. Polecam książkę Adama Zalepy (wydawnictwo A2) o Directory Opus.

Możesz np. utworzyć sobie własny, mniejszy panel, który nie zajmie Ci dużo miejsca na ekranie.

Nie znam programu, który by dodawał gadżet otwierania nadrzędnego katalogu.
[#17] Re: Szukam commodity

@Hexmage960, post #16

Nie znam programu, który by dodawał gadżet otwierania nadrzędnego katalogu.


Opcja "Open Parent" jest dostępna w menu, więc można "skonfigurować sobie skrót" klawiszowy.
Pod Workbenhcem 3.9 w standardzie jest otwieranie katalogu nadrzędnego po przez wciśnięcie PrawyALT i strzałak w górę ok, racja
[wyróżniony] [#18] Re: Szukam commodity

@BULI, post #17

Pod Workbenhcem 3.9 w standardzie jest otwieranie katalogu nadrzędnego po przez wciśnięcie PrawyALT i strzałak w górę ok, racja

OK, dobrze wiedzieć.

Ale prawdopodobnie znalazłem to czego autor wątku szuka! Nazywa się WindowDaemon:

http://aminet.net/package/util/boot/WindowDaemon19

Pozwala dodawać skróty klawiszowe do funkcji na okienkach.

Cytat z dokumentacji:

4. Can open parent window of a "Workbench" drawer when the
drawer closed if QUALIFIER is held down.


Innymi słowy jak naciśnie przycisk zamykania okna przytrzymując wybrany klawisz otworzy się okno nadrzędne.

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 13:12:04 przez Hexmage960
[#19] Re: Szukam commodity

@Hexmage960, post #18

No i pięknie szkoda tylko, że wymaga używania klawiatury, mógłby po prostu działać ot tak, no ale zawsze jakieś rozwiązanie. Wielkie dzięki szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem