kategoria: CDTV
[#31] Re: Savyna68kplus na plus obsługa kart na minus...no właśnie

@snifferman, post #30

A jaki to konkretnie tranzystor? I w którym miejscu trzeba go dolutować?
[#32] Re: Savyna68kplus na plus obsługa kart na minus...no właśnie

@skofrant, post #31

Najpierw sprawdziłbym bez modyfikacji, bo wystąpienie problemu zależy od konstrukcji układu sterującego diodą HDD (a tak przy okazji CDTV ma taką diodę w ogóle?). Korekcja jest potrzebna przy podłączaniu takiego konwertera SD/IDE do standardowego portu IDE w A600 i A1200. Ale już na przykład w A4000 nie.
[#33] Re: Savyna68kplus na plus obsługa kart na minus...no właśnie

@Krashan, post #32

Wrócę jeszcze do tematu Savyna68kplus..
Obecnie posiadam ten marki Delock adapter CF

https://arena.pl/adapter-ide-40pin-compact-flash-cf-delock,p40921732.html

Działa On bardzo dobrze z tą kartą.
Ale chciałbym kartę umieścić z adapterem tam gdzie znajduje się miejsce na kartę pamięci w CDTV.
Niestety ten obecny adapter po podpięciu do Savyna68kplus taśmy 44pin nie będzie pasował i potrzebuje inny adapter CF z zasilaniem żeby działał z Savyna68kplus po podpięciu taśmy 44pin.

Z tego co ktoś tu wcześniej pisał w Savynie68k plus nie ma pinu odpowiedzialnego za zasilanie adaptera CF i trzeba podłączyć z zasilacza jak obecnie mam te zasilanie.
Nie widzę nigdzie na necie takiego adaptera gdzie mogę podpiąć taśmę 44pin i ma złącze 4pin do podpięcia zasilania..
Może ktoś z was ma na to rozwiązanie?
Dzięki za wszystkie sugestie i pomocne komentarze

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 18:34:58 przez skofrant

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 18:35:14 przez skofrant
[#34] Re: Savyna68kplus na plus obsługa kart na minus...no właśnie

@skofrant, post #33

Dobra coś tam znalazłem z zasilaniem...
Mam jeszcze pytanie..na Saynie68kplus są te piny dwa do podłączenia hdd led.
Jakie tam idzie napięcie 5V czy 3,5V?
[#35] Re: Savyna68kplus na plus obsługa kart na minus...no właśnie

@skofrant, post #34

Tam się podłącza diodę LED i nic więcej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem