kategoria: A600
[#1] A600 karta turbo z możliwością wyłączenia.
Witam,

Mam obecnie w swojej A600 4MB Fast i 2MB Chip, bez wdawania się w wielkie opisy, zależy mi na tym aby, kiedy jest mi to potrzebne, działała ona dokładnie tak jak fabryczna A600 tylko z Fast ramem. Z drugiej strony mam czasami ochotę na szybsze działanie WB i operacji dyskowych, dlatego pytanie do bardziej doświadczonych osób. Czy któraś z kart turbo do Amigi 600 ma możliwość wyłączenia dodatkowego procesora i pozostawienie całej lub części dodatkowej pamięci jako FAST ram?
Z tego co znalazłem w sieci wynika, że:
ACA620 i ACA630 wyposażone są w zworkę wyłączającą lub włączającą całą kartę, czyli albo mamy turbo i fast, albo "gołą" A600 bez fast ramu.
W przypadku Furii nie znalazłem nic o możliwości jej wyłączenia.
Inne karty ze względu na ceny i dostępność raczej wykluczałem, ale jeżeli gdzieś pojawia się taka opcja to proszę o informację
[#2] Re: A600 karta turbo z możliwością wyłączenia.

@Jaworus, post #1

Takie cuda to raczej tylko z kartą turbo na 68000/010, bo mocniejsze procki mają już 32 bit magistralę danych, a taki tryb komplikuje niewspółmiernie do jego użyteczności kontroler pamięci.
Zawsze Możesz wyłączyć turbo i wsadzić FAST do PCIMCIA, w A600 to ta sama wydajność jak FAST na CPU

taki podwójny 16/32 bit kontroler pamięci miała A2620/A2630, ale tego nie Wrzucisz do A600


Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 23:26:48 przez UJP
[#3] Re: A600 karta turbo z możliwością wyłączenia.

@Jaworus, post #1

M-tec (e-matrix) 630. Ma zworkę którą można zastąpić przełącznikiem.
[#4] Re: A600 karta turbo z możliwością wyłączenia.

@UJP, post #2

FAST na PCMCIA jest wart rozważenia w tej sytuacji.
M-tec 630 może być niezwykle trudny do znalezienia i z tego co widzę raczej kosztowny.
ACA620 i ACA630 też nie trafiają się zbyt często, Furia jest zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem, tylko czy można ją wyłączyć?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem