kategoria: A1200
[#1] Instalacja AmigaOS3.9 WinUAE błąd
Witam.
Szukałem tutaj na forum oraz innych portalach ale bezskutecznie. Próba instalacji OS3.9 na karcie CF za pośrednictwem WinUAE - karta w czytniku USB lub w adapterze SATA/CF. Modele karty to Kingston (z kwiatkiem)256Mb, 4GB. Konfiguracja pod WinUAE bezproblemowa tzn tworzy dysk potem start z emergency39, następnie Hdtollbox i utworzenie partycji, formatowanie, System plików FFS International. Podczas instalacji w około 90% dostaję komunikat jak w link. Dodam, że instalacja na hardfile przebiega 100% done. Jakies sugestie ?? Testowane na różnych komputerach. Moim celem jest zainstalowanie tego OS na CF pod WINUAE aby potem wsadzić kartę do A1200.
Mirek
[#2] Re: Instalacja AmigaOS3.9 WinUAE błąd

@Taziman, post #1

Może głupio zabrzmi ale skopiuj poprawne zainstalowany system z hardfiledevice na kartę SD. Kto wie czy nie będzie szybciej niż odnalezienie powodu wystąpienia błędu.
[#3] Re: Instalacja AmigaOS3.9 WinUAE błąd

@Taziman, post #1

No sprawdź, co robi ten ASSIGN we wspomnianej linijce. Może próbuje odwołać się do katalogu/urządzenia, które w twoim przypadku nazywa się inaczej.
[#4] Re: Instalacja AmigaOS3.9 WinUAE błąd

@_arti, post #3

Ten assign próbuje przypisać katalog "Fonts". Może spróbuj utworzyć taki katalog na CF'ie przed rozpoczęciem instalacji, a najprościej zrobić tak jak pisze Rafał.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:34:22 przez AmiClassic
[#5] Re: Instalacja AmigaOS3.9 WinUAE błąd

@AmiClassic, post #4

Czy to nie jest czasem odwrotnie - w katalogu instalacyjnym = źródłowym brakuje tych plików/folderów?
[#6] Re: Instalacja AmigaOS3.9 WinUAE błąd

@Adinfo, post #5

@ Adinfo
Gdyby ich brakowało, to błąd wystąpił by również przy instalce na hardfile.

Pytanie do autora wątku: instalujesz z CD (ISO) czy z drugiej partycji na którą skopiowano AOS 3.9? Pamiętam jak przez mgłę, że miałem problemy z instalką tego systemu prosto z CD a nawet z obrazu CD i chyba pomogło skopiowanie OS'a na dodatkowy hardfile i instalacja.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 15:16:34 przez AmiClassic
[#7] Re: Instalacja AmigaOS3.9 WinUAE błąd

@AmiClassic, post #6

Witam.
Instalacja z pliku ISO podmontowanego jako CD w WinUAE

Mirek
[#8] Re: Instalacja AmigaOS3.9 WinUAE błąd

@Taziman, post #7

Czy podmontowane urządzenie w WinUAE ma identyfikator CD0: ?
[#9] Re: Instalacja AmigaOS3.9 WinUAE błąd

@_arti, post #8

Witam.
Na wstępie dziękuję za zainteresowanie moim problemem i wszelkie porady. Mój problem rozwiązał się w chwili kiedy w innym postach doczytałem jakich czytników używacie do emulowania hdd. Tak więc po nierównej walce postanowiłem zakupić czytnik Unitek 3in1 Y9313D. Na początek poszedł CF 8GB Kingston z kwiatem (PFS3 obecnie). Diskpart bez problemu po oczyszczeniu go sformatował. To samo z 4GB CF i znowu sukces. Poprzedni czytnik zachowywał się różnie w trakcie formatowania. Na obecna chwilę instalacja przebiegła bez problemu na różnych komputerach z WnUAE a po zamontowaniu w Amidze 500/ACA500+ lub 1200 AmigaOs3.9 wstaje bez problemu. Teraz czeka mnie dalsza zabawa z dodatkami. Chciałbym doinstalować dodatki jakie ma ClassicWB3.9, WhDload i może jakieś wodotryski upiększjace ale czy starczy mocy.
Ewentualnie czekam na Wasze propozycje co się przydaje. Nie ukrywam, że chciałbym uruchomić sieć LAN.
POzdrawiam
Mirek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem