kategoria: A500
[#31] Re: Strony z tapetami do Amigi

@Hexmage960, post #29

Używanie commodity to nie triki, tylko rozszerzenie funkcjonalności
HappyDT się to nazywa, na Aminecie jest demo, ale lepiej poszukać 'pełnej' wersji
[#32] Re: Strony z tapetami do Amigi

@Hexmage960, post #29

Spory zbiór wszelakich rzeczy tapet itp

http://aminet.net/tree?path=pix

Ale nie widzę tam tapet w rozdzielczości 640x512 16 kolorów..
także na wiele Mi się to nie przyda...
[#33] Re: Strony z tapetami do Amigi

@skofrant, post #32

A dlaczego ograniczasz się do 16 kolorów? Ja na moim sprzęcie w stopce używam 32 i 64 kolorowych.
[#34] Re: Strony z tapetami do Amigi

@AmiClassic, post #33

AmiClassic z prostej przyczyny..Na pełnym ECS-ie chyba więcej kolorów jak 16 nie wyświetle w Workbenchu.
[#35] Re: Strony z tapetami do Amigi

@AmiClassic, post #28

Zacytuje Ci informacje z Aminetu: "This commodity provide the use of datatypes to ALL software like Deluxe Paint, Brilliance, ADPro etc..."

Czekej, czekej, czyli użyłeś jakiegoś commodity any czytać jpgi DP?
Używanie commodity to nie triki, tylko rozszerzenie funkcjonalności
HappyDT się to nazywa, na Aminecie jest demo, ale lepiej poszukać 'pełnej' wersji

To nie zmienia faktu że DP nie potrafi czytać jpgów, sam z siebie.
[#36] Re: Strony z tapetami do Amigi

@skofrant, post #1

Tu coś jest tyle że niewiele.
[#37] Re: Strony z tapetami do Amigi

@skofrant, post #1

[#38] Re: Strony z tapetami do Amigi

@vojo, post #37

Dzięki chłopaki.
Zerknę na te linki.
[#39] Re: Strony z tapetami do Amigi

@QkiZ, post #35

Total Commander też sam z siebie nie obsługuje amigowych ADF'ów czy HDF'ów, ale ogólnie obsługuje bo ma do tego wtyczki. Wiele programów same z siebie nie potrafią wielu rzeczy, ale od tego mają np. systemy pluginów.

Mnie nie interesuje czy DP sam z siebie potrafi używać datatypów czy nie, bo jeżeli istnieje oprogramowanie które to umożliwia to korzystam z niego.
Tu nikt nie pytał czy DP sam z siebie wczytuje JPG czy PNG, tylko negowano taką możliwość, a że potrafi pracować z takimi plikami pokazałem na filmie

Jak chcesz grać w gry WHDload to instalujesz WHDLoad bo Amiga sama z siebie nie potrafi tego obsłużyć szeroki uśmiech
[#40] Re: Strony z tapetami do Amigi

@AmiClassic, post #39

Folizofujesz.
[#41] Re: Strony z tapetami do Amigi

@QkiZ, post #40

Co nie zmienia faktu że DP pracuje z datatypami szeroki uśmiech
[#42] Re: Strony z tapetami do Amigi

@AmiClassic, post #41

To jest tylko Twoje zdanie.
[#43] Re: Strony z tapetami do Amigi

@QkiZ, post #42

To nie moje zdanie tylko fakt, który pokazałem na filmie.
[#44] Re: Strony z tapetami do Amigi

@AmiClassic, post #43

Można załadować do Deluxe Painta obrazek IFF zgrany lub wycięty przez MutiView. Akurat w tym przypadku konieczne jest oprogramowanie dodatkowe, bo sam DPaint nie korzysta bezpośrednio z datatypów.

Ja akurat jestem fanem rozszerzeń i dyskutowany tu niedawno ARexx też umożliwia niesamowite cuda jak np. współpracę DPainta z innym oprogramowaniem.

Ale odpowiadając na kolegi oryginalny post, myślałem o tym, że DPaint sam bezpośrednio nie wczyta obrazków przez Datatypy.

To jest dość szczególna sytuacja, bo jest tutaj pewien pośrednik. Idąc tym tropem możemy dojść do wniosku, że Deluxe Paint umożliwia też w zasadzie dowolne efekty na obrazach, bo ARexx to umożliwia.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 22:09:57 przez Hexmage960
[#45] Re: Strony z tapetami do Amigi

@skofrant, post #1

Można zmienić rozdzielczość i paletę kolorów w GIMPie na PC, WBPattern czyta pliki GIF. Wszystko opisane tutaj
[#46] Re: Strony z tapetami do Amigi

@lincoln06, post #45

Gdy mam ochotę na nową tapetkę to zasysam jpg pod pc, przerzucam na AMI, a tam zmieniam rozdzielczość, kolory, odcienie i dithering pod ArtEffectem.
Pewnie ze trwa to dłużej niż na pc ale mam satysfakcję że Ami daje radę ;)
[#47] Re: Strony z tapetami do Amigi

@lincoln06, post #45

Lincoln06 dziękuje
Na Gimpie to zrobię.
[#48] Re: Strony z tapetami do Amigi

@lincoln06, post #45

WBPattern używa datatypów więc zaczytuje wiele formatów, lepszym rozwiązaniem jest FastWBPattern (z pakietu FastIPrefs) który wczytuje tapety do pamięci FAST, oszczędzając tak drogocenny CHIP - bo system sam z siebie tego nie potrafi
[#49] Re: Strony z tapetami do Amigi

@skofrant, post #47

Weź sobie jakiś obrazek 640x512 i sprawdź w różnych programach. Przerabiałem to kiedyś i uważam że najlepsze rezultaty 'wypluwa' XNView , ale były obrazki, które nie wiem czemu lepiej konwertował IrfanView, a ponieważ on nie zapisuje IFF, kopiowałem obrazek do schowka, wczytywałem do XNView'a i dopiero zapisywałem do IFF'a.
[#50] Re: Strony z tapetami do Amigi

@AmiClassic, post #49

Nie wiedziałem że XnView potrafi wyświetlać obrazek ze schowka.
[#51] Re: Strony z tapetami do Amigi

@ZbyniuR, post #50

Z tym ze Xnview zapisuje iffa 24bit
[#52] Re: Strony z tapetami do Amigi

@mikecios, post #51

@ZbyniuR

Wklej jako nowy obraz - Ctrl-Shift-V

@mikecios
W 17 poście tego wątku podlinkowałem jedną z moich tapet, dla mnie to nie 24bity, ale sprawdź.
[#53] Re: Strony z tapetami do Amigi

@AmiClassic, post #52

No ten nie, ale przekonwertowany był np z jpg na IFF właśnie przez Xn ?
[#54] Re: Strony z tapetami do Amigi

@mikecios, post #53

Tak. Wszystkie tapety 'degradowałem' w XnView, ewentualnie w IrfanView, ale zapisywane były w XnView'ie.

Tu masz źródlowego JPG'a: link
[#55] Re: Strony z tapetami do Amigi

@skofrant, post #1

Zrobiłem sobie kilkanascie tapet (przekonwertowane) w rozdzielczości 640x256 w 16 kolorach. Niektóre wyglądają lepiej, niektóre gorzej i nie wiem czy takie tapety z ciemnym tłem sprawdzają się dobrze. Tak czy inaczej dzielę się, moze się komuś przyda:




link
3
[#56] Re: Strony z tapetami do Amigi

@Mir3k, post #55

przyda się, przyda :)
wincyj ja chce wincyj :)
[#57] Re: Strony z tapetami do Amigi

@Mir3k, post #55

Wincyj z ładnymi paniami dla snajpera. Chłop to wciąga jak kokę
[#58] Re: Strony z tapetami do Amigi

@Mir3k, post #55

Tak czy inaczej dzielę się, moze się komuś przyda:


I niech Ci Bozia wynagrodzi, tapetki się przydadzą a jak by co to możesz dodać Mechy i dinozaury mój mlody będzie wdzięczny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem