kategorie: A2000/A3000, A4000
[#1] Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa
Cześć,

Kupiłem tę kartę razem z innymi klamotami amigowymi, nie znam jej historii. Podejrzewam, że zepsuta, ale szukam potwierdzenia.

Objaw: w A3000, podłączona do złącza VGA na śledziu, stamtąd kablem VGA do monitora LCD, nie wyświetla NIC. Monitor nawet się nie uaktywnia. Wyraźnie brak sygnału.

Wgrałem sterowniki Picasso96 -> potem GBA zgodnie z info w Internecie, ale to chyba nie ma znaczenia, bo nawet bez sterowników powinna COKOLWIEK wyświetlić, tak? Ma ktoś tę kartę, może potwierdzić?
[#2] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@podstawek, post #1

Po wgraniu sterownika musisz jeszce tryby wyświetlania obrazu poustawiać w prefsach powinien być P96Mode. Tam musisz wybrać kartę i przypisać jej tryby wyświetlania.
[#3] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@MariuszK, post #2

Super. Działa. Wcześniej przeszukałem cały interfejs Picasso96 Prefs a dopiero po Twojej odpowiedzi trafiłem na opcję w pasku menu "Attach board...". Dalej poszło. Karta działa, obraz jest i to fajny :)

Pytanie bonusowe: teraz widzę ustawienia karty w zwykłych preferencjach Screen Prefs oraz osobno w Picasso96 Prefs. Działają tak samo? Których używać?
[wyróżniony] [#4] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@podstawek, post #3

W zwykłych wybierasz tylko rozdzielczość, a w prefsach p96 możesz dostosować wszystkie parametry danego trybu wyświetlania.
Używać systemowych jak już ustawisz wszystkie rozdzialki w p96.
[#5] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@MariuszK, post #4

OK. Dzięki za pomoc!

Ciekawa rzecz: 1024 x 768 działa ok, ale 1280 x 1024 daje mi 2 wskaźniki myszy (z których żaden nie celuje tam gdzie powinien).
[#6] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@podstawek, post #5

1280*1024 to już takie trochę powolne wyświetlanie się robi. U siebie ustawiałem max 800*600*8bit
Może drivery które masz mają jakiś bug, ja u siebie tego nie zauważyłem żeby były 2 kursory.
Teraz najnowsze drivery są chyba z grudnia zeszłego roku (w sklepie ICOMP) i jakieś poprawki chyba były właśnie dla chipów CirrusLogic.
[#7] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@MariuszK, post #6

Odpalenie 1280x1024 zjada cały VRAM na tej karcie więc trochę nie dziwi, że zamula.
BTW co ma KryoFlux do tej karty poza tym, że sprzedają ją w swoim sklepie?
[#8] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@Kilos, post #7

BTW co ma KryoFlux do tej karty poza tym, że sprzedają ją w swoim sklepie?

Huehue, no w sumie to nic. To nadal ta sama karta GBAPII++ :)
[#9] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@MariuszK, post #8

Właśnie, mam nadzieję, że płacą jakiś hajs Matzemu choć ten powinien wtedy odpalać część Georgowi Braunowi... ten tego olać temat.
[#10] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@Kilos, post #7

BTW co ma KryoFlux do tej karty poza tym, że sprzedają ją w swoim sklepie?


Nie wiedziałem nic o karcie, więc jej szukałem pod tym, co na niej nadrukowane. Jak niżej. Teraz wiem nieco więcej — dzięki :)

[#11] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@podstawek, post #10

A no widzisz, to ja nie wiedziałem, że Twoja karta jest przez nich sygnowana. W sklepie na zdjęciach PCB wygląda inaczej, tak zwyczajnie.
[#12] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@podstawek, post #10

To moja karta tak jest prawidłowo :


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 15:47:37 przez Dorian3d
[#13] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@Kilos, post #11

Była informacja na ppa

link



link

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 15:50:00 przez Dorian3d
[#14] Re: Brak obrazu w Kryoflux AKA Matzes a1k.org Graphics Adapter AKA Matzes-GraKa

@podstawek, post #1




Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem