kategorie: A1200, A500
[#1] Fdd z A1200 w A500?
Robię porządki w szafie i sprzedaję część gratów. Min moją stację dyskietek.
Alledrogo lokalnie stacja FDD
Pytanie dostałem, na które nie potrafię odpowiedzieć.
Czy ta stacja będzie współpracować z A500? Jest od mojej A1200 i od zawsze była w tower Infinitiv

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 11:05:35 przez Koyot1222
[#2] Re: Fdd z A1200 w A500?

@Koyot1222, post #1

Będzie działać, o ile nie jest to Amiga 1200 wyprodukowana przez Escom (tam zastosowano niewielkie modyfikacje płyty głównej), gdzie były zwykłe stacje od PC. Ogólnie, za wyjątkiem Escomowych A1200, stację wewnętrzne pracują wymiennie w każdej Amidze (drobnym problemem z kolei są stacje od A500, które są grubsze, więc nie zmieszczą się w desktopowej A1200... ale są rozpoznawane i pracują normalnie).
[#3] Re: Fdd z A1200 w A500?

@wali7, post #2

A mi się wydawało że to stacje PC FDD były modyfikowane aby działały z 1200 "made by Escom".
[#4] Re: Fdd z A1200 w A500?

@Koyot1222, post #1

W tym samym temacie ale z innej Twojej aukcji - pozbyłeś się właśnie książek Deluxe Paint oraz AMOS x 2 - zgadnij kto je kupił

Nad tą stacją się zastanawiałem ale nie wiem czy się skusić - może dam szansę innym.
[#5] Re: Fdd z A1200 w A500?

@Koyot1222, post #3

Generalnie stacje Amigowe są to stacje pecetowe odpowiednio przezworowane. Istnieje kilka modeli stacji PC, gdzie przestawiasz 2-3 zworki i masz stację Amigową.
Większość modeli stacji PC wymaga jednak głębszych zmian, aby działały w niemodyfikowanej Amidze.
W gruncie rzeczy Amiga używa tego samego standardu stacji Shugart co pecet, z drobnymi modyfikacjami.... w których oczywiście tkwi diabeł. Commodore zamawiał stacje zmodyfikowane, zaś Escom, zapewne dla ciecia kosztów, zmodyfikował płytę główną, aby działała z bardziej generycznymi stacjami.
Generalnie wszystkie Amigi od Commodore są elektrycznie zgodne z dowolną Commodorowską stacją. Escomy nie.
Twoja stacja jest chyba commodorowskim Teacem, więc powinna pójść w prawie każdej Ami.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 11:58:04 przez wali7
[#6] Re: Fdd z A1200 w A500?

@Koyot1222, post #1

Tak jak wali7 powiedział działać raczej bedzie, ale według mnie nie będzie pasowała do obudowy nawet przy użyciu jakichś dystansów. Przyciski eject są przesunięte ze względu na gubość stacji. Mogę zamieścić zdjęcie dla porównania jak chcesz.
[#7] Re: Fdd z A1200 w A500?

@SimonGK, post #6

Tak, problemem może być umiejscowienie ejectu i ewentualnie grubość. Ja miałem problem w drugą stronę, tj miałem sporo stacji od A500, o ile pięknie działały w otwartej A1200, to już zamknięcie obudowy było niemożliwe, bo stacje A500 są grubsze.
[#8] Re: Fdd z A1200 w A500?

@wali7, post #7

Właśnie porównałem obydwie stacje. Wypoziomowanie to najmniejszy problem według mnie po porównaniu tych stacji. Niestety w A1200 przycisk eject jest szerszy i drubszy, bez piłowania obudowy A500 się nie obejdzie.
[#9] Re: Fdd z A1200 w A500?

@wali7, post #5

Dzięki za wyjaśnienia! OK

W odpowiedzi na #4

Dzięki! Kurzyły się na półce a teraz komuś się przydadzą szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem