kategoria: A500
[#1] Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500
Witam.
Mam problem z konfiguracją Indivision ECS V2 w Amidze 500 . Nie potrafię włączyć odświeżania 50Hz. Włącza mi się tryb 800x600 72 Hz po uruchomieniu programu IndivisionECSv2 2.3
Gdy uruchomię tryb PAL:High Res Laced w Preferencjach ekranu to bardzo szarpie kursorem myszki podczas poruszania nim. Gry się tną.
Pomógł by mi ktoś jak ustawić wszystko po kolei ?

Mój sprzęt to:
Amiga 500 rev. 8A.1 Agnus 8375 2MB Chip
ACA 500 plus + ACA 1221lc
Monitor BenQ BL702A
[#2] Re: Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500

@PiotrekP83, post #1

Dzisiaj podłączyłem do Amigi monitor CRT VGA co prawda można uruchomić więcej trybów, ale nie mogę ustawić żadnego sensownego trybu. Jak obraz zaczyna wyglądać względnie to kursor myszy strasznie się tnie z grami to samo. Udało mi się uruchomić 50 Hz ale obraz tragedia.
Powoli tracę nadzieję że coś z tego będzie. Na zagranicznych forach też ludzie piszą że mają problem z trybem 800x600 i jego płynnością.
Chyba będę musiał wrócić do połączenia BenQ kablem Amiga-VGA i używać trybu PAL High Res. Albo do monitora CRT 1084
[#3] Re: Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500

@PiotrekP83, post #2

Spokojnie, to jest świetne urządzenie, raz konfigurujesz i zapominasz że istnieje. Jeżeli w programie konfiguracyjnym jest możliwość zapisania ustawień to Ci je podeślę. Nie pamiętam już jak to się obsługuje a nie mam teraz dostępu do amigi, dopiero jutro albo w poniedziałek.



Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 10:26:44 przez fazior
[#4] Re: Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500

@fazior, post #3

Fazior wielkie dzięki za pomoc. Pod wieczór sprawdzę czy jest możliwość zapisywania i wczytywania ustawień w programie konfiguracyjnym i dam znać. Maila mam podanego w profilu.
[#5] Re: Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500

@PiotrekP83, post #4

Jeszcze nie pomogłem, ale postaram sie, chyba że ktoś mnie ubiegnie.
[#6] Re: Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500

@fazior, post #5

Hmmm, właśnie nacisnąłem save config i config tool bez ostrzeżenia wywalił moją konfigurację, która miałem od nie pamiętam właściwie od kiedy. Także ten tego coś podeślę ale muszę sam powalczyć najpierw. Na ten moment nie wyświetla mi obrazu.
[#7] Re: Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500

@PiotrekP83, post #2

Wysłałem Ci plik. Ja działam w highres laced w 16 kolorach, do tego fblit, ftext i blazewcp. Indivision to scandoubler a nie turbiacz:). Licz się z tym że gnaty ECS w 800x600 nie będą zbyt szybkie. Ten Twój BenQ chwyta w ogóle 50 Hz?
[#8] Re: Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500

@fazior, post #7

Już go pobrałem. Dzięki wielkie. Jutro będę działał. Monitor obsługuje 50Hz, ale gdy je ustawie mam na dole spory czarny poziomy pasek. Przy 60 Hz jest pełne pokrycie ekranu. Natomiast po kablu amiga-vga jest pełny ekran i bardzo płynnie wszystko działa. Monitor w menu wyświetla odswiezanie 50 Hz. Irytuje mnie też rozmazywanie kursora myszki podczas przesuwania. Ale to przez tryb Laced pewnie. Widoczne są też takie duszki poziome na ekranie, po vga tego nie ma.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 20:01:54 przez PiotrekP83
[#9] Re: Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500

@PiotrekP83, post #8

U mnie na CRT mam pełny highres laced, gry też wyświetlają się na pełnym ekranie, bez artefaktów.
[#10] Re: Konfiguracja Indivision ECS V2 Amiga 500

@fazior, post #9

Mam 17 CRT Belinea w 1024x768 ma 120 Hz więc jutro będę dalej działał. Pod PC obraz jest świetny, bardzo długo używałem tego monitora nim przesiadłem się na LCD.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem