kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy
Historia zaczęła się tak.....

W mojej A2000 padł dysk który siedział w GVP-HC+8. Płyta rev 6.2 Kickstart 1.3. Pomyślałem sobie , co tam doinwestuję trochę moją Amigę. Zakupiłem adapter SCSI to Micro SD do tego zainstalowany Workbench 3.1 na karcie SD i Kickstart 3.X od Cloanto. Do tego żeby dołożyć mocy Terrible Fire 534. No i zaczęły się problemy....

Po zainstalowaniu adaptera i karty SD po uruchomieniu pojawia się :

System Failure Error: 8000 0004 Task: 00006428


Za jakiś czas znika sam i system się ładuje. Karta jest prawidłowo widziana i wszystko działa. Po miękkim resecie błąd nie występuje aż do następnego wyłączenia zasilania. Wtedy znów System Failure i ładowanie systemu. Miękki reset nie powoduje tego błędu tylko wyłączenie zasilania.

Natomiast gdy wyjmę CPU i włożę TF534 to nic się nie dzieje. Czarny ekran. Po wyjęciu karty SCSI.Amiga startuje z TF534 z dyskietki zresztą z dysku IDE też.

Zatem zwracam się do mądrych głów któych tutaj nie brakuje o jakieś sugestie i podpowiedzi bo nieco jestem już sfrustrowany tą sytuacją :)

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 19:03:14 przez Vader_CH

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 19:03:20 przez Vader_CH
[#2] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Vader_CH, post #1

Zacznij od wyłączenia ramu w GVP. nie obsłuży tego z TF i GVP,
Co do zwiech to osobiście nie lobie jakiś ROMów typu 3,x od Cloanto.
Miałem i szybko odesłałem, mi stacja FDD w A1200 nie działała. Nie ma jak oryginał 3.1
[#3] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Risc, post #2

RAM wyjąłem z GVP i ustawiłem odpowiednio zwory
[#4] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Vader_CH, post #3

wystarczyło by przezworkować,
A sprawdź na innym romie, lub poprostu TF i GVP się nie lubią.
W sumie żadna strata, GVP jest strasznie wolne zarówna SCSI jak i ram.
[#5] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Risc, post #4

Ok. Zostawmy na razie GVP. Dlaczego wywala Software Failure przy starcie i tylko przy wyłączeniu zasilania a nie przy miękkim resecie ?
[#6] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Vader_CH, post #5

jakiś dodatek, może setpatch, biblioteka?
z dyskietki tez wywala błąd ?
[#7] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Risc, post #6

Z dyskietki też wywala błąd. Przed chwilą sprawdzałem na płycie rev 4.1 z kickstartem 3.1 i to samo. Wydaje mi się że ten adapter SCSI to Micro SD nie chodzi poprawnie z GVP. A tak z innej beczki to jakbym włożył to TF do A500 z ACA500+ to będzie chodziło ?
[#8] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Vader_CH, post #7

Jak z A500 to nic nie wiem.
A jaka karta w tym SCSI2SD, bo za duże to tam nie działają.
Ograniczenia GVP, partycja chyba 2 GB nie może przekroczyc a dysk 4 GB, jaki file system ?
Ograniczeń adaptera nie znam
[#9] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Vader_CH, post #5

może TO jest wina słabnącego zasilania?
[#10] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Cezarykl, post #9

Sprawdziłem na 2 zasilaczach i to samo
[#11] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Risc, post #8

Karta 16 Gb. System plików FFS
[#12] Re: Amiga 2000 + GVP-HC+8 II + SCSI to Micro SD adapter do tego TF534 pomocy

@Vader_CH, post #10

tzn słabe zasilanie
może być też przez kondensatory ...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem