kategoria: A2000/A3000
[#1] A2000 - Jak ustawić PAL NTSC
Amiga 2k, rev6, z mega chipem. Wszystko chodzi, ale Amiga jest domyślnie w NTSC, Który jumper na płycie jest od zmiany na PAL? Szukałem online, ale raz piszą J101, gdzie indziej że jest do czego innego.

I tak przy okazji, jak podłączyć cdrom audio, aby leciało na wyjścia?
[#2] Re: A2000 - Jak ustawić PAL NTSC

@Ralpheeck, post #1

Przy Agnusie jest J102.
Note: for 8372 Agnus Chip set J102 as follows
PAL J102 is open
NTSC J102 is shorted

Tylko pytanie czy w swojej wersji masz Agnusa 8372 czy może 1MB 8375?
Bo jak masz 8372 to zmienisz PAL/NTSC zworką i będzie git, jak masz 1M 8375 to tam już pewnie agnus jest NTSC i za każdym razem będziesz musiał przełączać w Early Menu (pomimo zmiany zworki na płycie).
[#3] Re: A2000 - Jak ustawić PAL NTSC

@MariuszK, post #2

No to klops :(


Czyli co, jedynie wymiana Agnusa na 8372 wchodzi w rachubę?
[#4] Re: A2000 - Jak ustawić PAL NTSC

@Ralpheeck, post #3

A może jak masz mega chip to trzeba wymienić generator kwarcowy X1 na PAL-owski 28.37516MHz, bo widzę że masz tam generator NTSC 28.6363MHz
[#5] Re: A2000 - Jak ustawić PAL NTSC

@Ralpheeck, post #3

Ada żesz kurna... A ja szukałem agnusa NTSC do tostera... Mogłem się zamienić na pal
[#6] Re: A2000 - Jak ustawić PAL NTSC

@MariuszK, post #5

No to super! Jak wsadzę Twój w tę podstawkę to pójdzie normalnie, czy trzeba podstawkę wymienić?
[#7] Re: A2000 - Jak ustawić PAL NTSC

@Ralpheeck, post #6

Zadziała normalnie i będzie startować jako PAL. Dodatkowo możesz zmienić też oscylator, ale bez tego też ruszy. Agnusa już kupiłem. Akurat Jens miał takie co mi było potrzeba (2MB NTSC).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem