kategoria: Sprzęt
[#1] A590 SCSI2SD
Dzien dobry,

Mam problem z A590 i adapterem SCSI do SD. A590 posiada kosci 4.6 i jest podlaczona do A500 z kickstartem 1.3. A590 jest w pelni sprawna z dzialajacym dyskiem Seagate 20mb. Niedawno zakupilem SCSI to SD adapter:
https://amigakit.amiga.store/product_info.php?products_id=1264
Gdy podlaczm adapter do PC wszystko jest OK. Log jest ok, moge zrobic update, zachowac i odczytac zmiany itp. Podlaczam do A590 i A500 i nie widzi karty SD. Karta SD to micro SD w przejsciowce SD o pojemnosci 475MB tak wiec nie powinno byc problemu. Skonatktowalem sie z customer support sprzedawcy, ale sami nie wiedza co jest nie tak....
[#2] Re: A590 SCSI2SD

@Nicpon, post #1

jaką masz kość rom w a590?

link

[#3] Re: A590 SCSI2SD

@mkdevil666, post #2

Jak widac na fotolink





Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 21:09:42 przez Nicpon
[#4] Re: A590 SCSI2SD

@Nicpon, post #3

Z tego co pamiętam jeden z forumowiczów robił mi upgrade kości tych poniżej U12 i U13 - następnie kupiłem inną kość rom - i dopiero wtedy mi zaczęła amiga widzieć dysk.
Oryginalny 20MB był uwalony jak kupiłem a590.

tu masz fotki które zrobiłem jak się nim bawiłem :)
link
[#5] Re: A590 SCSI2SD

@Nicpon, post #1

BootROM masz w wersji 4.6 czyli słabo, ostatni oficjalny był 6.6, aktualnie posiadam 7.0 a gdzieś czytałem i widziałem że jest jeszcze wyższy, dodatkowo układ SCSI masz 00-03 najlepszy i zarazem ostatni jest 00-08 i nie WD tylko AMD, sam BootROM powinien rozwiązać sprawę, układ SCSI w tej wersji co posiadasz ma problemy z obsługą kilku urządzeń SCSI.
BootROM masz w układach Eprom, czyli można je skasować i zaprogramować nowszym.
[#6] Re: A590 SCSI2SD

@mkdevil666, post #4

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Czy moge prosic o namiary na kogos kto zajmuje sie wymina romow w A590?
[#7] Re: A590 SCSI2SD

@superbonio, post #5

Tak tez myslalem, ze problem jest w romach. Niestety sam znalazlem tylko opisy romow 6.6 i 7.0. Czy mozna prosic o namiary na kogos kto zajmuje sie A590?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem