kategoria: A500
[#1] Stacja wewnętrzna nie reaguje na dyskotekę- święci się dioda stacji
Część,
Mam problem. Wczoraj zamontowalem gothek zamiast stacji wewnętrznej w A500 plus. Ale jak że wyszło na to, że trzeba obudowę piłować to zrezygnowałem i w Amidzę spowrotem wylądowała stacja dysków.
Dzisiaj włączyłem Amigę i stacja nie reaguje na dysketkę, nie stuka charakterystycznie gdy dyskietki nie ma i dodatkowo świeci się ciągle dioda od stacji dyskow.
Przy montażu gothek naciągnąłem trochę taśma od stacji bo była krótka. Kabel zasilania sprawdziłem ma przejście, taśmy nie mam jak.

Co zepsułem, pomóżcie koledzy.

Pozdrawiam
[#2] Re: Stacja wewnętrzna nie reaguje na dyskotekę- święci się dioda stacji

@111zenek, post #1

Taśma źle włożona. Tasma odwrotnie włożona. Tasma uszkodzona.
[#3] Re: Stacja wewnętrzna nie reaguje na dyskotekę- święci się dioda stacji

@Stoopi, post #2

Część,

Jestem za tą opcją, taśma zamówiona.
Czy ma ktoś zdjęcie taśmy wpiętej w płytę? Wziąłem dobrze ale potrzebuję zweryfikować.

Pozdrawiam
[#4] Re: Stacja wewnętrzna nie reaguje na dyskotekę- święci się dioda stacji

@111zenek, post #3





Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 15:06:49 przez snifferman
[#5] Re: Stacja wewnętrzna nie reaguje na dyskotekę- święci się dioda stacji

@111zenek, post #1

Świecąca ciągle ledka i nie działająca stacja wewnętrzna w Amidze to najczęściej efekt wpięcia odwrotnie taśmy. Na szczęście takie wpięcie stacji nie powoduje uszkodzenia sprzętu, wystarczy podpiąć odwrotnie (najprościej odwrócić wtyczkę przy płycie) i sprawdzić.
[#6] Re: Stacja wewnętrzna nie reaguje na dyskotekę- święci się dioda stacji

@wali7, post #5

Część,

Serdecznie dziękuję. Po pracy sprawdzę.

Pozdrawiam
[#7] Re: Stacja wewnętrzna nie reaguje na dyskotekę- święci się dioda stacji

@wali7, post #5

Wszystko działa. Jeszcze raz dziękuję.
Tylko jedno mnie zastanawia. W mojej stacji wycięcia na taśmę jest tak zrobione, że powinno być spięte odwrotnie niż należy.
Dlatego automatycznie wpiąłen jak wskazywało wycięcia.

Pozd
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem