kategoria: CDTV
[#1] CDTV a CD-ROM
Czesto slyszy sie ze osoby uzywajace CDTV z nowszym KickStartem musza deaktywowc CD-ROM.
Slyszalem o jeden z uzytkownikow Vampira ktory zamontowal ta karte w CDTV i stwierdzil ze
musi odlaczyc ten naped (zworka).

Okazuje sie jednak ze po takim odlaczeniu mozna CD-ROM podmontowac do systemu.
Jednak musi byc spelnionionych kilka warunkow.
Nalezy posiadac:
- KickStart 3.1 (na 3.0 moze tez by poszlo)
- plik: CDFileSystem z systemu 3.1
- plik: CD0
- cdtv.device

Jesli ktos ma pierwszy element to o dwa pozostale nie trudno.
Ostatni mozna wyrypac z CDTV Boot Romu. Remus tu pomoze.
Kopujemy:
cdtv.device do Devs:
CDFileSystem do L:

oryginala mount liste modyfikujemy (ja to zrobilem tak):
Device    = cdtv.device
Unit        = 0
FileSystem    = L:CDFileSystem
Flags        = 0
Surfaces    = 1
SectorsPerTrack    = 1
SectorSize    = 2048
Mask        = 0x0000fffe
MaxTransfer    = 0x10000
Reserved    = 0
Interleave    = 0
LowCyl        = 0
HighCyl        = 0
Buffers        = 5
BufMemType    = 0
StackSize    = 1000
Priority    = 10
GlobVec        = -1
DosType        = 0x43443031

a nastepnie przegrywamy do:
SYS:Storage/DosDrivers

Musialem zmodyfikowac Mask oraz MaxTransfer. Przy oryginalnych ustawieniach sialo bledami.

W S-S dopisujemy:
c:mount cd0:

Nie gwarantuje ze to bedzie 100% zgodne, ale dziala na pewno. Sprawdzilem.
Zabootowac z plyty CD oczywiscie po takim zabiegu sie nie da.
Dlatego ten sposob bardziej przyda sie komus kto ma juz np HD.

Enjoy
[#2] Re: CDTV a CD-ROM

@Phibrizzo, post #1

Hmmm, Vampira nie mam i nie sprawdzałem, ale pakowałem do CDTV przeróżne karty na 020, 030 jak i 060. To samo jeśli chodzi o ROMy i żebym musiał wyłączać napęd to tak się nie zdarzyło.
Jest inna rzecz, mianowicie dziurawy FS. Używając na co dzień CDTV z 020 i ks 3.1.4 miałem takie sytuacje, że po włożeniu płyty po prostu nie była wykrywana, ikonka nie pojawiała się na blacie. Trochę czasu poświęciłem żeby obadać temat i doszedłem do wniosku, że trzeba ubić napęd i zamontować ponownie z innym FS. Ja robiłem to na piechotę, a potem znalazłem na aminecie paczkę KillCD0. Dedykowany tool do ubijania napędu w CDTV/A570 software'owo. W paczce są także gotowe mountlisty pod popularne FS jak CacheCDFS czy AmiCDFS.
Problemów z napędem już nie mam.
[#3] Re: CDTV a CD-ROM

@Kilos, post #2

Skompilowałem cdtv.device od Terrible Fire, może będzie działać lepiej.
Z Wampirem nie działa.
[#4] Re: CDTV a CD-ROM

@Artur Jarosik, post #3

Teraz zauwazylem odpalajac SysInfo ze cdtv.device uruchamia dodatkowo bookmark.device.
Ten plik dogralem bo chcialem zrobic tez inny test ktory nie wyszedl, a wczesniej nie zwrocilem
na to uwagi.
Jest mozliwe ze przy sposobie ktory opisalem ten dewajs tez jest potrzebny.
[#5] Re: CDTV a CD-ROM

@Phibrizzo, post #1

Mam KS3.1 CDTV Update od Cloanto, boot rom 2.30 i bootuje mi z CD z Savyna, Savyna Plus i T30. W planach mam sprawdzenie jeszcze Deringera.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem