[#1] [film] Amiga i Bruszewski
Upraszczając sprawę - za około tydzień ruszą zdjęcia do filmu o twórczości ś.p. prof. Wojtka Bruszewskiego i ja w tym filmie mam wystąpić i powiedzieć co nieco o jego pracy z Amigą. Taka wypowiedź na minutę, może dwie - z perspektywy fana Amigi.

Problem w tym, że jak z tych czasów niewiele wiem i pamiętam poza faktem, że 90% jego pracy powstało na Amidze (i tu się dość mocno orientuje) oraz, że przy współpracy z ks. Pikułą, Markiem Pampuchem i Januszem Konopko ustandaryzowali nam ogonki przy użyciu AmigaPL.

Znał tu ktoś pana Wojtka? Albo potrafiłby powiedzieć coś niecoś więcej o jego "amigowości"?
[#2] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@_arti, post #1

" i ja w tym filmie mam wystąpić i powiedzieć co nieco o jego pracy z Amigą"

powiedz, ze nie masz takiej wiedzy i odeslij 'tfurce' filmu, do osoby ktora taka wiedza posiada.
3
[#3] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@selur, post #2

Też mam takie zdanie, lepiej nie kombinować. W Magazynie Amiga był kiedyś artykuł o powstawaniu standardu AmigaPL i tam było o prof. Bruszewskim, była też recenzja płyty Voytek. Myślę, że tylko Marek Pampuch albo ktoś ze starej redakcji MA mógłby coś powiedzieć ponad to co jest w necie (szczegolnie na stronie http://voytek.pl/).

Możesz się też nauczyć na pamięć https://www.ppa.pl/publicystyka/wojciech-bruszewski-marzec-2007.html i mówić jakby to były twoje wspomnienia :D

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 15:34:44 przez michal_zukowski
1
[#4] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@selur, post #2

OK
[#5] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@selur, post #2

OK
[#6] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@michal_zukowski, post #3

To nie jest takie proste Jestem dość blisko wdowy po p. Wojtku (dbam o kolekcje m.in. Amig, które po nim zostały) i jestem niejako jednyną osobą ze środowiska, która jest na miejscu. W ciągu niecałego tygodnia nie ściągnę tu nikogo kompetentnego do Łodzi.
[#7] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@_arti, post #1

Znał tu ktoś pana Wojtka? Albo potrafiłby powiedzieć coś niecoś więcej o jego "amigowości"?


Popytaj (w kolejności nasuwania mi się na myśl) Rafa/Katharsis, Dra Piotra vel Docenta, Tygrysa, Voyagera. Wszyscy oni byli w tamtym czasie mniej lub bardziej związani z MA. Nie wiem czy znali osobiście Bruszewskiego, ale na pewno mogliby o nim powiedzieć coś mądrego :)
[#8] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@selur, post #2

Panowie, spokojnie, Arti nie musi nic udawać, powie co wie, jak ocenia (i czuje) to jako fan Amigi ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 19:02:27 przez BULI
2
[#9] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@_arti, post #1

W żadnym opracowaniu nie widziałem (może przeoczyłem) wzmianki o jego wkładzie w oprawę wizualną programu 3 TVP w łódzkim ośrodku TV. W połowie lat 90 ub.wieku, między innymi plansze informacyjne, logo, etc były zaprojektowane i generowane na amidze z przystawką GVP właśnie przez p. Bruszewskiego. Miałem wtedy okazję z nim porozmawiać o amigach stosowanych w TV.
s.
[#10] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@sq7bti, post #9

Przeciez jest wywiad na PPA z tym czlowiekiem link
Opowiedz swoimi slowami to co tu sie wypowiadal aby zmiescic sie w czasie i bedzie git a ty dostaniesz nominacje do oskaraOK

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 20:59:19 przez HOŁDYS
[#11] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@HOŁDYS, post #10

Kto wie, może nagrodą będzie.... zegarek?pomysł
[#12] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@_arti, post #1

Jakiś update w temacie?
[#13] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@_arti, post #6

Możesz coś więcej opowiedzieć o tej kolekcji? Jakie miał sprzęty?
[#14] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@_arti, post #1

Czy to ten film?
1
[#15] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@Jazzcat, post #14

Tak, to ten film. Ja, z uwagi na to, że się rozchorowałem, finalnie nie wziąłem w nim udziału.
Mam stały kontakt z p. Bruszewską (nawet dziś się będę z nią w widział

Po panu Wojtku została masa sprzętów - z komputerów, to np. kilkanaście PC-tów, Amiga 4000 z kartą dźwiękową i OpalVision oraz Amiga 600. Obie zostały przeze mnie zabezpieczone (baterie, kondensatory etc.) i spakowane.
3
[#16] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@_arti, post #1

przy współpracy z ks. Pikułą


Gwoli ścisłości: nie "z ks. Pikułą", ale z "ks. Pikulem".

hop
3
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
[#19] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@michal_zukowski, post #17

Przecież Dziekana, to jest właśnie poprawna forma.
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
[#24] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@bfgmatik, post #23

Ja to raczej widzę jako podatność na manipulacje, czy skrajnie: zakompleksienie.
Niektórzy chcą być do tego stopnia trendy, że nie zauważają że stają się po prostu reprezentantami głupoty.
Mamy piękną polszczyznę i po co ją psuć choćby taką bzdurną polit-poprawnością?
1
[#25] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@michal_zukowski, post #22

"Nie ma w słowniku kulturalnych ludzi słów, które by mogły wystarczająco obelżywie określić pańskie postępowanie"?

A na poważnie: Będziecie się tu pochylać nad jakąś dziekanką? Wątek jest o filmie.
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
[#28] Re: [film] Amiga i Bruszewski

@MDW, post #27

Proponuję dywagować o tym na forum o feminatywach, tutaj zajmijmy się Amigowaniem. Tak będzie zdrowiej, OK?
1
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [film] Amiga i Bruszewski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem