kategoria: A600
[#1] Dioda dysku świeci tylko raz
Siema otóż mam problem z diodą od HDD.Gdy zakupiłem Karte SD na taśmie z rezystorem to dioda działała poprawnie tylko do ponownego uruchomienia.Pomyślałem ze może się spaliła albo cuś....
Zakupiłem dzisiaj Adapter SD2IDE kątowy .I dioda ładnie cykała lecz jak poprzednio tylko do pierwszego restartu.

Spotkał się ktoś z takim czymyś ?
Co może byś nie tak ?
[#2] Re: Dioda dysku świeci tylko raz

@miki1320, post #1

Tzn. dysk działa normalnie po resecie, a tylko dioda dziwnie działa?
[#3] Re: Dioda dysku świeci tylko raz

@miki1320, post #1

A nie jest tak jak przy dysku HDD ze trzeba bylo przeciac ZERO kabel czerwony na tasmie
Wtedy po resecie bylo ok
[#4] Re: Dioda dysku świeci tylko raz

@HOŁDYS, post #3

Nie wiemy jaki autor wątku ma konwerter SD2IDE. Jeżeli nie jest to jakiś egzotyk, to sygnału reset (ten czerwony kabelek w taśmie) przecinać nie trzeba.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 17:06:55 przez Krashan
[#5] Re: Dioda dysku świeci tylko raz

@Krashan, post #4

Na sd2ide z allegro świecila na początku mocno a po restarcie nie zauważylem ale świeci ale bardzo delikatnie ,praktycznie jej nie widać.Odesłalem całą płyte do naprawy bo problem też mam z zielonym kolorem wiec moze gościu naprawi ..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem