kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 i TK-SRAM-IDE
Cześć,

Usilnie szukam pomocy w instalacji karty TK-SRAM-IDE w Amidze 2000.

Mianowicie potrzebny jest mi obraz zmodyfikowanego ROM-u, (który odpali dysk twardy i rozszerzenie pamięci FAST RAM) do wgrania w EPROM, który pozwoli prawidłowo uruchomić w/w kartę.

Ma ktoś może gotowy taki obraz? Proszę o pomoc

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
[#2] Re: Amiga 2000 i TK-SRAM-IDE

@lrdmaras, post #1

ROM niema nic wspólnego z pamięcią na tej karcie. FAST powinieneś mieć nawet z wyjętym układem ROM jeśli tylko układ CPLD jest prawidłowo zaprogramowany. W ROMie masz jedynie sterownik IDE - oktagon, lub oktapus. Amiga 2000 nie wymaga żadnych specjalnie zmodyfikowanych wsadów. Karta działa tak samo w każdej Amidze.
Tutaj masz wsad do układu 1Mbit, jest to okapus.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 15:22:17 przez Kilos
[#3] Re: Amiga 2000 i TK-SRAM-IDE

@Kilos, post #2

Kurde, to coś się informacje rozjechały. Znalazłem taki tekst w internecie:

"Sprzedaje używaną, sprawną kartę od Matze.

A1K-TK-SRAM-IDE
Karta pracuje w trybie 7Mhz (u mnie tak pracowała) albo w trybie 14Mhz. Ja używałem ją z WHDLOAD i najlepiej pracuje na 7Mhz. karta dodaje pamięć FAST 4MB co znacznie przyspiesza oraz pozwala zagrać w każdą grę uruchomianą z dysku twardego. Posiada kontroler IDE co pozwala na podłączenie Dysku Twardego lub karty CF za pomocą adapera (tak jak na zdjęciu).

Kontroler IDE potrzebuje sterownika IDE.DEVICE oraz 4MB RAM aby została wykryta trzeba ja dodać za pomocą AddRam.

I tu z pomocą przychodzi dołączony kickstart 3.1 w który już są zawarte sterowniki oraz skrypt wykrywający pamięć w obszarze 600000-9fffff.

Aby procesor pracował z prędkością 14Mhz nalezy podłączyć sygnał CDAC. Przy normalnej pracy nic nie trzeba podłączać. Wystarczy założyć zworkę na karcie.

Wystarczy zamontować załączony kickstart spatchowany i podłączyć kartę A1k-tk-sdram-ide .

Sprzedaje kartę a1k-tk-sram-ide oraz kickstart 3.1 spatchowany."
[#4] Re: Amiga 2000 i TK-SRAM-IDE

@lrdmaras, post #3

A nieeee, to jest inna karta.
Tutaj masz sterownik na dole - ide.device
Resztę rozumiem już masz.
edit:
Z tego co tam masz napisane to ide.device i skrypt dodający pamięć masz już w tym zmodyfikowanym romie, także w zasadzie poza wsadzeniem układu nic nie musisz robić.
Chyba, że tego ROMu nie masz... kiedyś miałem z samym ide.device, ale to jest nie do zlokalizowania. Być może ktoś tutaj ma.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 17:45:29 przez Kilos
[#5] Re: Amiga 2000 i TK-SRAM-IDE

@Kilos, post #4

Toteż właśnie proszę o ten właśnie i nie inny ROM, do tej karty, bo kartę mam, a ROMu nie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem