kategoria: A1200
[#1] A1200 problem ze startowaniem z HDD
Cześć.
Moja Amiga 1200 po włączeniu zasilania normalnie uruchamia system z dysku, jednak gdy zrobię CTRL+A+A już z niego nie startuje, pojawia się tylko ekran powitalny "włóż dyskietkę".
Poprzednio problem nie występował, ale ostatnio zmieniałem Kickstart na 3.1 i dołożyłem małą kartę pamięci. Testowane na zasilaczu 3A i 600mA - bez zmian.
[#2] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Boyo, post #1

Nie wiem jak u Ciebie ale mam taki dysk, który ma identyczne objawy. Jeżeli Amiga startuje dysk rusza, po resecie z klawiatury już nie. Tak samo dzieje się pod WinUAE. Czy możesz zrobić małą próbę: odpal z tego dysku pod WinUAE Amigę i zrób reset emulowanej Amigi (to samo co CTRL+A+A) - jeżeli objaw będzie taki sam to może oznaczać, że winowajcą jest dysk. Tylko, że mój tak robił od samego początku, a u Ciebie działał wcześniej poprawnie.
Chyba, że faktyczne winny jest zmieniony Kickstart. Spróbuj na różnych wersjach Kickstartu 3.1 jeżeli masz do nich dostęp.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 22:49:22 przez Adinfo
[#3] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Boyo, post #1

Przetnij kabelek 1 na taśmie IDE.
Dysk nie będzie się resetował i Amiga go wykryje
[#4] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Norbert, post #3

Konkretnie to ten czerwony na tasmie
[#5] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Norbert, post #3

Czyli ten sposób powinien pomóc również u mnie?
Mam jeden taki dysk, pozostałe nie robią tego numeru.
[#6] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Adinfo, post #5

Jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział.
Jaśli masz "ulubiony" kabel IDE, to testy wykonaj na innym.
[#7] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Adinfo, post #5

Przy opisanych objawach powinno pomóc, akurat ja nie miałem nigdy czegoś takiego, ale metoda jest znana od dawna.
[#8] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Norbert, post #3

Zamiast przecinać można po prostu wypiąć go z pinu (wymaga ściągnięcia docisku na wtyczce, ale to nie jest rocket science, więc każdy powinien sobie z tym poradzić). Dzięki temu można przywrócić taśmę do pełnego użytku w razie potrzeby. Robiłem tak dekady temu.
[#9] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Umpal, post #8

Można też ściągnąć cyna przy pinie 1 w HDD.
Wszystko zależy od użytkownika.
Najważniejsze, aby zadziałało.
Narazie nie ma odzewu czy się udało problemik usunąć.
[#10] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Norbert, post #9

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
W czwartek będę miał trochę wolnego czasu, więc w sprawie zadziałam.
Pozdrawiam.
[#11] Re: A1200 problem ze startowaniem z HDD

@Boyo, post #10

Zawsze można zamówić sobie nowe wtyki i zacisnąć
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem