kategoria: Sprzęt
[#1] Checkmate GBA1000 czy inna obudowa?
Zakupiłem płytę GBA1000 z 060. W planach jeszcze karta graficzna i USB.
Czy ktoś podchodził do przerabiania Checkmate 1500 pod to? Bo zastanawiam się czy jest sens zamawiać. Docelowo ma być to główna maszynka developerska (do czasu AA3000+ z WARP3060). Wyzwaniem są porty myszy z boku, ale myślałem o jakimś replacerze w formie przedłużacza.

W grę whcodzi zakup A1000 dla samej obudowy, ale ciężko obecnie dorwać A1000 z dobrą obudową z rozwalonymi bebechami w sensownej cenie.
[#2] Re: Checkmate GBA1000 czy inna obudowa?

@kamilus, post #1

Na pewno musiałbyś podnieść płytę GBA, bo Checkmate ma rodzaj półeczki od frontu, która uniemożliwi wciśnięcie mobo GBA (płyta A500 jest węższa, za to dłuższa). Albo podnosisz płytę GBA (ja bym radził dodać do środka płytę o wymiarach GBA, sama mobo GBA jest dosyć wiotka i warto ją sensownie oprzeć), tak aby była ponad tą półeczką, albo dewastujesz Checkmate usuwając półeczkę.
Tak czy inaczej musisz dorobić plecki, bo GBA ma zupełnie inny układ gniazd z tyłu. Porty z boku przedłużysz złączami zaciskanymi na taśmie (w ten sposób miałem kiedyś wyprowadzone wszystkie złącza od A1200 wsadzonej do obudowy PC).
Płytki turbo i GFX spokojnie się zmieszczą, bo obie leżą na mobo GBA (skanapkowana w Checkmate A500 jest wyższa).
Moim zdaniem wysoka cena Checkmate czyni tę zabawę niezbyt sensowną (chociaż dobrze zrobiona przeróbka na pewno będzie wyglądać fajnie).
PS. widzę na filmie że wspomniana półeczka się łatwo demontuje, jednak utrudni to montaż flopa.

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 23:58:26 przez wali7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem