kategoria: A600
[#1] Karta A608 mimi problem
Hi.Amiga 600 3.1 CF 2GB BetterWb EIDE itp ;Kupiłem włożyłem do kompa.Po starcie Wb normalnie zobaczył kartę ilosc pamiecie fast w trybie pcmcia i heja Whdload(przecież po ta karta jak wiekszosc uwaza:)) .Jednak gdy uruchamiam A608mcfg dostaje komunikat A608mini board not detected :( .Próby sprawdzenia w Memtest koncza sie na chip ramie bo jak chce sprawdzic fast to guru #8000000A lub rzadziej #80000003. Co robic?
[#2] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #1

Może w Twojej Amidze bufory na szynie danych wprowadzają jakieś zakłócenia, bo np. coś je otwiera, wtedy mogłaby występować jakaś kolizja sygnałów i dziwne zjawiska jak to, o którym piszesz, ale najłatwiej można to wykluczyć tylko poprzez włożenie karty do innej Amigi. Ewentualnie, może coś jest nie tak z układem logiki na karcie lub coś nie łączy na procesorze.
[#3] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #1

Z rozszerzeniami pamięci to loteria. Mam a600. Akurat a608 działa rewelacyjnie, ale chcąc rozszerzyć chip do 2mb to dopiero drugie rozszerzenie zadziałało prawidłowo. Obydwa nowe. Pierwsze pokazało tylko 0.5mb pamięci więcej.
Dlaczego? Nie wiem. Sprzedawca sugerował, że mam zepsutą Amigę. Dlatego kupiłem drugie rozszerzenie u innego sprzedawcy i działa perfekcyjnie. Oglądnąłem obydwie karty i jedyna różnica to oznaczenia na kościach pamięci.
Tak więc loteria, chociaż zaczynam mieć wrażenie,że stare karty z lat 90 działały na każdej amidze, te nowe to ......
[#4] Re: Karta A608 mimi problem

@111zenek, post #3

Jeżeli były dwie kości na karcie, to jedna z nich mogła nie działać lub coś nie łączyć. Zdarzało mi się takie kostki, które działały dopiero po drugim resecie Amigi.
[#5] Re: Karta A608 mimi problem

@WyciorX, post #2

Pamiec działa u mnie 8MB lub jako " przyjaciel pcmcia " wtedy 4mb. To moge sobie ustawic zworkami -fizycznie .Ale doczytałem sie można to robic własnie programem A608mcfg choć jak wspominałem - aktualnie nie działa. Karte mini zainstalowałam na żywca bo teraz wiem ze niektórzy czyszcza preparatem nożki procesora.Ale zastosowałem inny program SysTest. Ten z poziomu WB nie wywala sie przy tescie pamiecie Fast ,zobaczę co jaki będzie wynik analizy pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 08:05:02 przez Jupiler

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 08:05:55 przez Jupiler
[#6] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #5

Ten program powinien działać, jeśli nie wykrywa karty, to znaczy, że nie odczytuje ID tej karty, bo z układem CPLD na karcie może jest coś nie tak lub są jakieś kolizje na szynie danych od strony Amigi, szczególnie zastanawiające jest to, że w trybie 4MB się nie wiesza. Masz coś włożone w ten port?
[#7] Re: Karta A608 mimi problem

@WyciorX, post #6

Mam tak karta cf transcendent 1gb jako dh0 i dh1 karta pcmcia sandisk 2GB oraz pod klapką 1mb chip do tego kickstart 1,3/3.1 i działa to ;wszystko zaczęło się gdy chciałem zainstalować Miami 3.0 bo podczas inicjalizacji wyskoczył błąd 8000000a co wydało mi się trochę dziwne...Robiłem testy najnowsza odsłona tego programu teraz ma nazwę AmitestKit .Jest błąd d27 32 bus i d7 16 bus error =3 wobu przypadkach później wyśle fotkę

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 12:47:31 przez Jupiler

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 12:57:45 przez Jupiler
[#8] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #7


Bląd w chipe? Sprawdze odzielnie jeszcze Fast .

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 12:55:47 przez Jupiler

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 12:57:08 przez Jupiler
[#9] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #7

Jeśli masz coś włożone w pcmcia, to musisz używać trybu 4MB, inaczej będzie kolidować z RAMem (to zależy od karty pcmcia).

To nie tłumaczy jednak, czemu program a608mcfg nie widzi tej karty.
[#10] Re: Karta A608 mimi problem

@WyciorX, post #9

Tak wiem zworkę mam na pcmcia. Choć juz wczesniej próbowałem kontrolowac karte bezworkowo (niestutecznie)za pomoca A608mcfg .Na razie jawnym problemem według Systest jest dodatkowy 1Mb chip.Fast sie dobrze testuje.
[#11] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #10

To chyba należy uderzyć do producenta, jeśli nie masz jak sprawdzić na innej Amidze, czy też karta nie jest wykrywana.
[#12] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #1

Opisz problem osobie od której kupowałeś. Serwis producenta działa od ręki.
To nie jest normalne zachowanie. Karta ma być wykrywana przez program niezależnie od jej konfiguracji.

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 19:04:33 przez pong777
[#13] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #10

@Jupiler zapraszam na PW. Na przyszłość proszę do mnie pisać na maila, ponieważ nie zaglądam tu codziennie.
[#14] Re: Karta A608 mimi problem

@Architect1200, post #13

Dobra dzieki. Tą Amigę 600 Hd mam pół roku .Kondensatory nie były wymieniane - komputer startuje szybko i nie ma żadnych problemów z obrazem; zasilacz tzw.lekki.Jesli chodzi o pamięć to kupiłem najpierw Chip 1mb projektu jensma.de a teraz tą kartę A608 mini .Za bardzo nie wnikałem w pamięć bo system działał np.odpalajac moduły np. powyżej 1mb i robiąc inne rzeczy w tle.Ale po tej przygodzie z Miami a później z Memtest nabrałem podejrzen.Teraz wygląda tak ze karta chip ma błędy pamięci a karte fast nie wykrywa dedykowane oprogramowanie.Orginalny chip 1mb działa prawidłowo .
[#15] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #14

Błędy w dodatkowym CHIP mogą być też spowodowane wylaniem kondensatorów, sam miałem w rękach jedną taką płytę, gdzie każde rozszerzenie CHIP (niezależnie od konstrukcji, producenta i użytych układów) pokazywało błędy w tych samych obszarach pamięci, ale tylko w pamięci rozszerzonej - winne zjedzone ścieżki po wylaniu przez kondensatory.
[#16] Re: Karta A608 mimi problem

@Mandi, post #15

Ok.Dzięki za info.Optycznie kondesantory wygladają ok .Namierzyłem na Olx ,że ktoś w Łodzi wymienia kondensatory do Amigi 600 - może zrobi mi diagnostykę.Jak coś bede wiedział to sie odezwę.
[#17] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #16

Optycznie wyglądają dobrze ale pod nimi jest już pewnie wylany elektrolit, widać to dopiero po usunięciu kondensatorów
[#18] Re: Karta A608 mimi problem

@Jupiler, post #1

Witam

Mam podobny problem. Myślałem że może ten plik A608mcfg jest uszkodzony ale jak czytam posty to skłaniam się do opinii że może jednak coś z kartą jest. Chociaż u mnie wszystko działa. Dodam że A600 jest po recapie. Jest dokładka chip ramu 1mb która chodzi i gry whdload działają i 8mb fastu też jest obecne na belce w WB. Problemem jest tylko ten komunikat "board not detected". Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem