kategoria: A600
[#1] Karta SD z A1200 nie działa w A600.
Witam.
W skrócie.Padła mi karta SD z A600 i niestety nie zrobiłem jej klona.
Włożyłem do A600 kartę z ClassicWB z A1200 i niestety A600 nie startuje.
Myślałem, że to wina kości Rom i zamontowałem wersję 3.1.
Niestety A600 nie rusza z kartą SD z A1200.
Jest szansa to uruchomić czy odpuścić sobie?
Ma ktoś z kolegów link do gotowego obrazu karty 4,8 lub 16GB dla A600,najlepiej z pakietem gier WHD?
[#2] Re: Karta SD z A1200 nie działa w A600.

@ak47, post #1

Daruj sobie SD i przesiądź się na CF.
Śmiga bez awarii non stop.
[#3] Re: Karta SD z A1200 nie działa w A600.

@ak47, post #1

Nigdy, ale to nigdy przenigdy nie instalujcie sobie gotowcow z neta. Bo nie będziecie nic umieć jesli chodzi o wiedze o systemie ani o sposobach poradzenia sobie z awariami. Amiga to nie (TFU!) pecet.
[#4] Re: Karta SD z A1200 nie działa w A600.

@ak47, post #1

Jeśli karta A1200 została zakupiona na alle od @pong777 to poniższe rozwiązanie może pomóc. Problem leży w innej wersji sterownika scsi.device (pkt. 6 poniżej).
Według instrukcji jaką dostałem parę lat temu od Pana Jacka. Może oczywiście już być nieaktualna.
1) Uruchomić A600 z dyskietek WB 3.1
2) Uruchomić edytor tekstu np. ED czyli w shellu wpisujemy:
ed dh0:s/startup-sequence
3) Zakomentować linijkę C:LoadModule Devs:scsi.device Na początku przed "C" dajemy znak ;
4) Zapisać zmiany i uruchomić Amigę z karty SD.
5) Wejść do DH0:Devs i usunąć plik scsi.device
6) Z katalogu DEVS zmienić nazwę pliku scsi_a600.device na scsi.device
7) Ponownie zedytować s/startup-sequence i usunąć komentarz ; dodany wcześniej
Po ponownym restarcie powinno być OK
U siebie poprawki robiłem po prostu pod WinUAE zamiast na Amidze. Potem przełożyłem kartę do A600 i zadziałało.
Przy czym jeśli ta karta z A1200 była z WB 3.1 to nie pójdzie na A600 bez kickstartu 3.1.


Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 12:44:51 przez jimmy
[#5] Re: Karta SD z A1200 nie działa w A600.

@ak47, post #1

Co to znaczy padła? Poszedł kontroler karty czy uszkodzony jest fizycznie układ/chip z danymi?
[#6] Re: Karta SD z A1200 nie działa w A600.

@pgru2, post #5

Tego nie wiem.
Zaczęły znikać dane,aż w końcu przestała być czytana w Amidze,PC i smartfonie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem