kategoria: Sprzęt
[#1] Vampired V4 Standlone
Szukam kogoś znającego się na FPGA kto mi pomoże z tym sprzętem
tmierzwa1970@gmail.com 796752692
[#2] Re: Vampired V4 Standlone

@tomi1970, post #1

Ale jaki masz problem się zalogować na forum apollo? Oni są odpowiedzialni za support dla ich sprzętu. A może chcesz zrobić pirackiego klona? Good luck 4 u.
[#3] Re: Vampired V4 Standlone

@tomi1970, post #1

JakubH prawdę Ci powie szeroki uśmiech
[#4] Re: Vampired V4 Standlone

@kubaslonka, post #3

Nie chcę robić klona
Postępuję zgodne z opisem i nie udaje mi się wrzucić nowego wsadu do FPCGA
[#5] Re: Vampired V4 Standlone

@tomi1970, post #4

Odezwę się na tel.
[#6] Re: Vampired V4 Standlone

@tomi1970, post #4

Robisz update z poziomu AOS czy przez usb blastera?
[#7] Re: Vampired V4 Standlone

@abcdef, post #6

Może to zrobić tylko USB blasterem, nie ma na V4 wersji exe w tej chwili. Jest problem z komunikacją Quartus pod WIN z fpga.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 11:54:14 przez szopen
[#8] Re: Vampired V4 Standlone

@szopen, post #7

Zabroniłem Ci zajmować się wąpierzami!
[#9] Re: Vampired V4 Standlone

@tBn, post #8

Bo...?
[#10] Re: Vampired V4 Standlone

@KM_Ender, post #9

Bo jak się poczyta wąpierzowego Slacka dot. V4, to zaczyna się mieć wrażenie, że to sekta pod przewodnictwem G. jako guru. Konstruktywna krytyka kończy się zazwyczaj komunikatem ze strony guru, w stylu "wyp..j jeżeli pomysł się nie podoba", a czasami banem. Zwlasza gdy G. nie potrafi sobie z czymś poradzić. Np. glitche w demie? Wg. G. to autor powinien je poprawić, skoro źle działa na V4. To nie V4 jest niekompatybilne z klasykiem. To demo jest złe To też takie fajne miejsce, gdzie można przeczytać, że autor DiagROMa to "taki asshole ze Szwecji, co lutuje" Jak widać można tam dostać raka, więc czemu dziwi troska o Szopena?
[#11] Re: Vampired V4 Standlone

@tBn, post #10

Dam radę! Pozdro łobuzie
[#12] Re: Vampired V4 Standlone

@szopen, post #11

Nie oddaję za chemioterapię
[#13] Re: Vampired V4 Standlone

@tBn, post #10

Hmm, i tak, i nie... wiele zarzutów okazało się bezpodstawnych bo prawdziwy 680x0 też np. inaczej ustawiał flagi w zależności od wersji, albo prawdziwa amiga w jakiejś tam rewizji chipu i kickstartu też leciała w kosmos. W innych przypadkach oczywiście jest jak piszesz, ja bym się tak tym nie przejmował, Gunnar zrealizował swoją wizję sprzed ~10 lat gdzie dostał bana na EAB, bo nie potrafił znieść krytyki, a może nawet nie krytyki co uznania czyjegoś innego zdania na pewne tematy, szczególnie dot. jego wizji i jego produktu :) A że najczęściej inne zdanie najmocniej podkreślają pierdzistołki czekające na gwiazdkę z nieba to nie dziwne, że mu w końcu żyłka pękła :D

Ale to offtop. A co do tematu - nie bardzo rozumiem co ma do tego winda? Przecież cyclone V z serii E jest obsługiwany usb blasterem pod windą, mam mniejszego (A2) i działa, czemu A5 miałoby nie działać?
[#14] Re: Vampired V4 Standlone

@abcdef, post #13

Chodzi tylko o błędy przy próbie wgrania nowego wsadu, to wszystko. Niedługo się wszystko wyjaśni, mam kilka podejrzeń.
[#15] Re: Vampired V4 Standlone

@tBn, post #10

Też mnie te glitche i poziom kompatybilności zraził, ale poprawiają, i jak tak dalej pójdzie to zrobią udany produkt. Custom chipów nie przybywa, więc i tak wszystko pójdzie w tym kierunku.
[#16] Re: Vampired V4 Standlone

@Ralpheeck, post #15

Znów offtop, ale postaram się wyjaśnić co jest niedobrze i co jest dobrze.
We wszystkich mediach jakie podjęły V4 (konkretnie V4 bo tylko to ma domyślnie SAGA) jest to przedstawiane jako "amiga która nie wyszła" albo "duchowy następca". To jest niestety co najmniej mocno naciągane, żeby nie powiedzieć wierutna bzdura. Jak wyglądać miał rozwój amigi każdy kto czytał wywiady m.in. z Haynie wie. Ostatecznie nawet 68k wcale nie musiało być, bo równie dobrze mógłby być jakiś RISC. A chipset miał być zwinięty do formy integrated graphics ;) Nie wiecie o czym mowa? To wyobraźcie sobie i810 :) Kodek AC'97, grafika i740. Do rozbudowy miały być szybkie (czyli dobrze zaimplementowane) Zorro III i tajemnicze AMI :) Tymczasem Apollo Team usprawniając zaimplementowane AGA przypisał sobie w ten sposób że gdyby amiga się rozwijała to właśnie w tym kierunku. G... prawda :) Wszystko rozwijałoby się w kierunku coraz większej modularności i chipset po pewnym czasie stałby się opcją, a później zniknął zupełnie by pojawić się ponownie w formie SoC ARM albo APU AMD. I tak Vampire poszerzył się o 64 bitowe rozkazy, o AMMX i o możliwości SAGA, których prawie nic nigdy nie wykorzysta. A zabrakło miejsca na takie np. SATA, WiFi @ SPI, prawdziwe USB - a nie tylko obsługa HID, czy możliwości PCIe (iirc Cyclone V te mniejsze mogą przynajmniej 2.0 x4 ... spokojnie by wystarczyło). Ale ich piaskownica, ich zabawki. Kto chce wspiera, kto nie chce - nikt go nie zmusza. Dla mnie te dodatki które V4 przynosi nie są potrzebne ale nie można odmówić, że jest to całkiem przyzwoita platforma i zgrabnie gra z OS (szczególnie, że teraz i jest własny fork AROSa więc wszystkie wcześniejsze zarzuty dot. "legitności" coffina będą się rozpływały).
[#17] Re: Vampired V4 Standlone

@abcdef, post #16

szczególnie, że teraz i jest własny fork AROSa
Czyli mamy niekompatybilny z Amigą sprzęt, na którym działa fork klona AmigaOS. Coś jak Mac mini z MorphOS-em, tylko że tamten jest tańszy, szybszy i lepiej oprogramowany...
[#18] Re: Vampired V4 Standlone

@Krashan, post #17

Sposób na kiepskie działanie WHDload pod Arosem? "Drodzy posiadacze V4, zbombardujcie mailami autora by poprawił WHDLoad, by dobrze działał pod AROSem" 🤣
Lubię serię V2, ale to co się odstawia przy V4 to jest czeski film...
A już nic nie piszę, bo jeszcze ustawią kanał na prywatny

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 18:40:57 przez tBn
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem