kategoria: A1200
[#1] P96+Native zamiast FBlit pod OS3.1.4 .. i chyba nie działa
cześć,
w manualu do OS 3.1.4 napisali zeby nie używać FBlita tylko P96+Native.
Zresztą jak zainstalowałem FBlita to wywalał się - albo tylko gui nie pamiętam już.
Ale jak zainstalowałem P96+Native to nie zobaczyłem żadnej różnicy, pamięci tyle samo,
jak dałem jakieś tło to zdaje się pamięci ubyło (a ponoć trzyma wtedy tło w RAMIE)

Zainstalowałem P96 z aminetu, normalnie z instalki, wybrałem jakąś jedną kartę bo trzeba chyba wybrać choć jedną żeby sie zainstalowało, potem ta kartę skasowałem z Monitors w każdym razie. Następnie skopiowałem sterownik Natve do Monitors i tyle..

Trzeba coś jeszcze poustawiać? Albo czy można sprawdzić jakoś czy to działa?
[#2] Re: P96+Native zamiast FBlit pod OS3.1.4 .. i chyba nie działa

@mateusz_s, post #1

Pewno jeszcze w systemowych preferencjach trzeba zmienić tryb graficzny dla wb na p96.
[#3] Re: P96+Native zamiast FBlit pod OS3.1.4 .. i chyba nie działa

@swinkamor12, post #2

chya już wiem.. wczytujać sie w manual, kazali pobrać nową wersję P96, nie tą starą z aminetu.. tylko ze ta juz troche płatna jest
[#4] Re: P96+Native zamiast FBlit pod OS3.1.4 .. i chyba nie działa

@mateusz_s, post #3

[#5] Re: P96+Native zamiast FBlit pod OS3.1.4 .. i chyba nie działa

@_arti, post #4

kurde.. kupiłem już z icompa xDD ale dzieki :)
[#6] Re: P96+Native zamiast FBlit pod OS3.1.4 .. i chyba nie działa

@mateusz_s, post #5

Cześć,

Udało Ci się może zmusić jakoś P96+Native do działania? Tez kupiłem P96, skonfigurowałem wszystko tak jak sugeruje dokumentacja i nie widzę żadnej różnicy. Gdy natomiast odpalam normalnie standardowego FBlita wszystko dostaje kopa i różnica w prędkości jest bardzo wyraźna.

Czy u kogoś to w ogóle zadziałało? Mój konfig to ACA1233n + IndivisionAGA MK2, chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
[#7] Re: P96+Native zamiast FBlit pod OS3.1.4 .. i chyba nie działa

@Lorak, post #6

Tzn. Jeśli ma zadziałać to i tak musiesz mieć nowszego p96 od icompa ten z aminetu nie podziala.
U mnie zamiast kopa dostał w dupe tzn. SYS działal wolniej wg sysinfo i aibb. Więc wywalilem to.
Natomiast zainstalowanem mmulib i za pomocą komendy mufastrom on, przerzucilem ROM do fastu. To trochę przyspieszyło, przerzucilem tez potem exec i extenstions ale cos się wieszalo przy starcie czasami.
Tu masz więcej info co i jak https://www.ppa.pl/programy/memory-management-unit-mmu-i-jego-obsluga.html

I jeszcze dorzucilem blazewcp zdaje się i to mocno dało kopa.
https://www.ppa.pl/programy/blazewcp.html

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 00:10:51 przez mateusz_s
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem