kategoria: A1200
[#1] czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?
Witam,
jak w tytule. Czy jeśli mam "zwykła" kartę 030 z 32 MB made by Elbox (A1200)
można wgrać kickstart do RAMU? i czy to przyśpiesza Workbencha + programy uruchamiane pod nim? Pytam, bo przemknał mi przed oczami taki tekst gdzieś. Jesli tak to poprosiłbym o jakieś wskazówki jak sie za to zabrać i czy zadziała z 3.1.4?
[#2] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@mateusz_s, post #1

jak masz kikstart na dysku twardym to w RAM'ie przyspieszy ok, racja
[#3] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@selur, post #2

Zapewne koledze chodzi o opcje maprom.
Nie wiem jaki jest odczyt z Kości ROM na płycie głównej.
Ale chyba jeśli będzie zmapowany do fastu, odczyt powinien być szybszy.
[#4] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@mateusz_s, post #1

Tak ,bo jest w szybszej pamięci i wszystkie odwołania są robione w szybszej pamięci.Można też wgrywać rom z poprawkami i jest jeszcze lepiej ale zależnie od programu mogą być zawieszenia. Mimo to polecam.
Jeżeli grasz tylko w gry to nie jest warte zachodu.Jeżeli pracujesz pod systemem - jak najbardziej!!!
Nie wiem tylko jak to się robi na Twojej karcie.Jak miałeś program do kontroli karty to szukaj opcji maprom.
[#5] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@Mikrobi, post #4

Jeżeli masz procka z MMU ( a 030 ma ) i chcesz skopiować Kickstart z ROM-u to najprościej na początku sekwencji startowej dopisać C:CPU Fastrom >NIL:

W pakiecie - MMU Library - link - jest MuMapRom - nim powinno się udać wgrać do Fastu kickstart z pliku.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 12:02:31 przez RokiS
[#6] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@RokiS, post #5

oo dzięki.., zerkne na to
[#7] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@RokiS, post #5

no tak, tylko że w 3.1.4 wywalili opcję FASTROM z CPU jako już nie obsługiwaną.. no to nie wiem, chyba zostało to zastąpione przez komendy LoadModule..
[#8] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@mateusz_s, post #7

Chyba nie da się mapować 3.1.4 :/ przynajmniej z pliku ;)

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 18:27:56 przez juen
[#9] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@mateusz_s, post #7

To użyj starszej wersji polecenia CPU, tylko zmień nazwę na CPU_OLD lub coś takiego, jeśli obawiasz się, że coś może używać tego polecenia.

Jest jeszcze coś takiego jak skick, ale działa z wybranymi wersjami KS, do 3.1.
[wyróżniony] [#10] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@mateusz_s, post #7

Możesz spróbować zainstalować MuMapRom z pakietu MMU Library link.

#8 juen - na A600 z Furią bez problemu mapuje mi się z pliku kick 3.1.4
[#11] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@RokiS, post #10

To dobrze wiedzieć, ja jestem skazany na skick. Na aca500plus za to 3.1.4 faktycznie także się mapuje.
[#12] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@RokiS, post #10

Zainstalowałem nowy MMuLib z aminetu, od razu sam dodaje potrzebne opcje do sekwencji startowej, tak przerzucić wszsytko do fastu (komendy MuFastROM i MuFastZero)
Testy pokazały nieco przyśpieszenia. W chip został jeszcze exec i extension.
Uzyłem komendy MuMove4k (przed setpath) a przy komendzie MuFastZero dodalem fastexec
i rowniez obie te biblioteki zostaly przeniesione do fastu, róznież nastąpiło delikatne podwyższenie wskaźników.

Pomogła mi ta instrukcja:
PPA - MMU artykuł

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 04:55:35 przez mateusz_s

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 04:56:21 przez mateusz_s
[wyróżniony] [#13] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@mateusz_s, post #12

No i super że się udało OK
[#14] Re: czy wczytanie Kickstartu do RAMu przyśpiesza system?

@mateusz_s, post #12

Maprom przyśpiesza wykonywanie się kodu kickstartu, zwykłe testy na wydajność nie ukażą adekwatnego przyśpieszenia, najlepiej jest ono widoczne w rejonach transferu dysku i rysowania grafiki w WB (test writepixel w AIBB wykazuje dość duże różnice). Wszystko zależy oczywiście od tego jaka jest różnica w prędkości kości KS, a pamięcią RAM. Możesz to sprawdzić poleceniem:

bustest rom

przed zmapowaniem i po zmapowaniu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem