kategoria: A1200
[#1] Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych
Cześć,
mam klasyczny WB 3.0 na Amidze 1200 i zainstalowany Eagleplayer oraz Delitracker.
Nie mogę przy ich pomocy otworzyć plików muzycznych takich jak rjp (smp w tym samym katalogu co rjp), di, bd. Mody bez problemu się otwierają.
Próbowałem w Octamedzie czy Octamed Playerze ale również to samo - Unknown Sound-Format!
Domyślam się iż nie jest to wina playerów czy trackerów, a może samego systemu (jest to praktycznie czysty system, zainstalowane lha i whdload).
Poproszę o pomoc przy rozwianiu problemu.
Pozdrawiam
[#2] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #1

To na pewno nie wina systemu. Nie masz zainstalowanych lub aktywnych odpowiednich playerów. Co Ci strzeliło do głowy z tym Octamedem?
[#3] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #1

A masz 'doinstalowany' player Richard Joseph Player do EP?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 15:09:55 przez AmiClassic
[#4] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cholok, post #2

Z racji bycia muzykiem tworzyłem kiedyś w Octamedzie i innych podobnych trackerach... więc trackery to pierwsze programy jakie instaluję.
Nie wiedziałem że trzeba doinstalowywać takie rzeczy :)
A do plików di też trzeba doinstalować?
[#5] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #4

No, ale Octamed i rjp to jakby piernik i wiatrak.

Po pierwsze, instalujesz ze strony Wanted Team dodatkowe playery. Te z rozszerzeniem AMP są dla EP, te bez dla EP i DT. Zwykle EP nie wczytuje wszystkich playerów na raz, są na liście w nawiasach.

Po drugie, trzeba uważać na formaty. Przykładowo rjp to inaczej vectordean i do niego są napisane 3 różne playery. I to nie jest jedyny przypadek. Czasem trzeba pokombinować, bo są różne nagłówki i czasem różne rozszerzenia.

Po trzecie, di to nieco lepiej uporządkowana forma protrackera. Program po prostu konwertuje sobie ten format do protrackera. EP ma wbudowanego ProWizarda, zaś DT ma jako deli genie. Po mojemu powinno czytać od strzała.
[#6] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cholok, post #5

@CJ Grass

A którą wersję DeliTrackera masz zainstalowaną? Te playery powinny być w archiwum. Przynajmniej u mnie były. Mogę słuchać muzyki z Cannon Foddera, ale z tego co pamiętam musiałem zmienić nazwy plików.

http://aminet.net/package/mus/play/DeliTracker232

Ważne: użyj instalatora, bo DeliTracker potrzebuje wiedzieć w którym katalogu są playery.

P.S. Co do OctaMEDa to mój ulubiony program muzyczny od Teijo Kinnunena i obsługuje wiele formatów (w tym MODy, które potrafi skonwertować) ale nie aż tak egzotyczne.
[#7] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@Hexmage960, post #6

Do ciekawostek nalezy dodac ze jakis czas temu wyplynela wersja 2.34

DeliTracker234

Ponadto DeliTracker czyta formaty VectorDean oraz DigitalIllusion bez problemu.
Do tego drugiego potrzebny jest doinstalowany Deli-Wizard. Ale o tym wspomniano wczesniej.
Z tego co widze player do OctaMEDa tez jest.
[#8] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@Hexmage960, post #6

Delitrackera mam w wersji 2.34 i mimo wszystko nie działają pliki inne niż mod.
Pobrałem EaglePl. "Richard Joseph" ext. replayer i rozpakowałem lha, plik Richard Joseph wrzuciłem do głównego katalogu z zainstalowanym EaglePlayerem i nadal nie mogę odpalić plików rjp? :(
PS ok z menu programu uruchomiłem add players i wskazałem katalog z playerami i działa :)
ale muszę zgłębić tajniki tych formatów i jak je odtwarzać.

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 16:40:33 przez cj grass
[#9] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #8

Najpierw zainstaluj wersje 2.32 ktora podlinkowal Hex.
Pozniej podmien glowny plik na 2.34.
Po uruchomieniu kliknij na gadzet nutek w programie (lub z menu Stettings->Players).
Pozniej kliknij na "ADD" i wybierz z "PlayStorage" playery ktore cie interesuja.

To powinno pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 16:42:03 przez Phibrizzo
[#10] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@Hexmage960, post #6

Weź nie dziarmol. Octamed obsługuje tylko formaty octameda i mod. Skoro to to twój ulubiony format, to powinieneś o tym wiedzieć. No tak wiele formatów to: MMD0, MMD1, MMD2.
[#11] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cholok, post #10

To mój ulubiony program, a nie format.

OctaMED zapisuje tylko MMD0-2 (oraz MIDI i pliki wykonywalne), ale odczytuje nie tylko standardowe MODy ProTrackera, ale również ScreamTracker3 oraz FastTracker 1.0.

Dla mnie to znacząca liczba formatów, a co najważniejsze program potrafi je zgrabnie skonwertować do MMDx, na co położyłem nacisk w mojej wypowiedzi.

Ale niech Ci będzie: powinienem napisać "kilka" a nie "wiele". Po co jednak czepiać się słów?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 17:04:29 przez Hexmage960
[#12] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@Hexmage960, post #11

Kolega chciał odgrywać rjp, di ,bd więc twoja liczba formatów nikogo nie obchodzi. Jeśli chodzi o formaty z gier to liczy się tylko EP/DT i koniec gadki. Wejdź sobie na exotica to zobaczysz ile jest formatów albo zobacz sobie ProWizarda ile ma formatów, a to tylko Protracker.
[#13] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cholok, post #12

Panie, przecież w poście, do którego się odnosiłeś wyjaśniłem koledze CJ Grass w Post Scriptum, że OctaMED obsługuje kilka formatów innych niż MED, jednak nie tak egzotyczne, jak RJP, czy DI.

Mój post był ścisłą odpowiedzią na pytanie kolegi, bo wspominał o OctaMEDzie.

Nie miałem zamiaru polecać OctaMEDa do odsłuchiwania RJP.

Wiem, że jest mnóstwo egzotycznych formatów i mało który program do komponowania tyle obsługuje.

Czy teraz wszystko jasne?

Wiem też, że DeliTracker to świetny odtwarzacz, sam używam. Obsługuje multum formatów domyślnie.
[#14] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #8

Pliki z playerami są w katalogu players, a nie głównym. Lepiej nie mieszać bo ci przestaną działać inne formaty. EaglePlayer ma też specjalny plik dzięki któremu rozpoznaje formaty i wczytuje odpowiedni player.
[#15] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #4

Pliki DI to zwykłe moduły spakowane pakerem grupy The Silents i nie wiem czy jest do nich dedykowany player.
Masz dwa wyjścia:
- możesz się 'pomęczyć' i przekonwertować je Perverter'em lub ProWizard'em do formatu MOD
- nie męczyć się i ściągnąć 'gotowe' moduły z katalogu Blaizera: link

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 00:00:58 przez AmiClassic
[#16] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@AmiClassic, post #15

Już wyjaśniliśmy sprawę. Nie trzeba nic robić tylko poprawnie zainstalować i używać DT/EP.
[#17] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cholok, post #16

Za każdym razem gdy uruchamiam Eagleplayera nie zapamiętuje ilości mi playerów, domyślnie wyszukuje 32. Muszę w chodzić w add players dir i wskazać DH0:Eagleplayers i pojawia się komunikat że 72 playery zostały dodane.
Jak zapisać ustawienia?
Również zapisywałem ustawienia przez save config i domyślnie wskazywał ścieżkę EnvArc:EaglePlayer/Eagleplayer.config
Zapisuję i cały czas po ponownym uruchomieniu mam tylko 32 playery i muszę wykonywać procedurę od nowa.
Dodam, że ikonę Eagleplayera mam odpięta na pulpit.
PS aczkolwiek kiedy dodałem moda i zaczął go odtwarzać, po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapamiętuje odtwarzany utwór.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 15:01:37 przez cj grass
[#18] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #17

Zainstaluj to w końcu jak trzeba. Domyślny katalog to eagleplayers w katalogu gdzie jest EP.
[#19] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cholok, post #18

ok to jak to teraz odinstalować i na nowo zainstalować?
[#20] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #19

A jak to zainstalowałeś?
[#21] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #17

EaglePlayer ma domyślne konfiguracje w katalogu configs. W EaglePlayer jest też wspomniany przeze mnie Eagleplayer.Batch który można edytować i jest on odpowiedzialny za wczytywanie odpowiednich playerów jak są potrzebne. Spróbuj zaznaczyć w opcjach korzystanie z niego i po prostu wczytaj jakiś moduł w egzotycznym formacie który jest w tym pliku. Powinien się on wczytać automatycznie jak wczytasz moduł.
[#22] Re: Eagleplayer czy Delitracker nie otwierają plików rjp i innych

@cj grass, post #19

@cholok, wiem, że rozjaśniłeś sprawę.
Chciałem tylko pokazać cj grass'owi, że można sobie ściągnąć moduły, które w razie potrzeby można sobie odpalić w playerach jak i w trakerach.

@cj grass
Jeśli użyłeś dołączonego do EP instalera to wszystko powinno działać bez problemów.
Jeśli wypakowałeś ręcznie archiwum LHA na dysk to sprawdź w user-startup czy masz assign'a dla EaglePlayer'a:
;BEGIN Eagleplayer2
assign Eagleplayer2: TwójDysk:Eagleplayer2
;END Eagleplayer2

... i dla pewności skopiuj odpowiednie biblioteki do Libs.

Uninstall: kasujesz drawer z EaglePlayer'em i usuwasz przypis w user-startup.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem