kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Karty CF, Mediator
[#1] IDE długość taśmy
Witam
Podczas instalacji TF536 zauważyłem że musiałem skrócić taśmę IDE ( gniazdo 2.5") aby kontroler zobaczył czytnik CF, gdy używałem kontroler CDTV-RAM-IDE, nie było tego problemu (gniazdo 3.5 "), przy opisie 4xIDE z Aminet też jest informacja aby taśma nie była za dluga
[#2] Re: IDE długość taśmy

@bilbo, post #1

To mocno zależy od kontrolera.

Jak przełożyłem A1200 do obudowy bigtower to taśma miała coś kolo pół metra by sięgnąć do napędu CD. Kontroler na płycie dawał radę. FastATA Mk3 dawało radę w PIO3. FastATA Gold siało błędami dopóki nie skróciłem taśmy lub zeszłem do PIO0.
[#3] Re: IDE długość taśmy

@hrw, post #2

Pytam się bo jak miałem CDTV-RAM-IDE to nie było problemu, a a przy TF536 to jest bardzo kapryśny jeśli chodzi o długość taśmy, dlatego pytam się o doświadczenia użytkowników w tej sprawie
[#4] Re: IDE długość taśmy

@bilbo, post #3

Ja miałem ok pół metra i nie było problemu. Max 4 urządzenia na jednej taśmie, wg schematu który ktoś ci podał w innym wątku. Tylko zasilanie do trzech z nich było prosto ze zasilacza PC, a nie przez płytę Amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem