kategoria: A1200
[#1] Aktywacja okna pod WB3.1 kliknięciem
Mam pytanko, może ktoś pamięta który program umożliwiał zmianę zachowania okien w workbench w ten sposób, że po kliknięciu na okno pojawiało się ono na pierwszym planie. Pamiętam, że to było chyba w MCP, ale jaka opcja to nie mogę znaleźć.
[#2] Re: Aktywacja okna pod WB3.1 kliknięciem

@Maffi, post #1

ClickToFront jest na aminecie
[#3] Re: Aktywacja okna pod WB3.1 kliknięciem

@Alex, post #2

Niestety po odpaleniu restartuje mi Amigę. Gryzie się z czymś w MCP. Tylko z czym...

Ok znalazłem, jak jest włączone SolidWindowsMoving to wywala system.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 11:46:16 przez Maffi
[#4] Re: Aktywacja okna pod WB3.1 kliknięciem

@Maffi, post #3

ClickToFront jest oryginalnie w systemie 3.0 w katalogu Tools/Commodities!

Za jego pomocą wyciągasz okienko na wierzch za pomocą dwukliku + opcjonalnie wybrany klawisz.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 12:01:32 przez Hexmage960
[#5] Re: Aktywacja okna pod WB3.1 kliknięciem

@Maffi, post #1

MCP hotkeys.
[#6] Re: Aktywacja okna pod WB3.1 kliknięciem

@Maffi, post #1

Chcesz się pozbyć tej świetnej cechy amigowych systemów? Ja uwielbiam to, że aktywne okno wcale nie musi być na wierzchu. To jest coś czego zawsze mi brakowało w innych systemach. W macOS trochę mniej, bo tam np. zawartość nieaktywnego okna daje się przewijać bez jego uaktywniania.

Rozumiem, że w AmigaOS czasem górny prawy róg okna jest gdzieś ukryty i ciężko takie okno wyjąć na wierzch (trzeba się kombinować żeby się dobrać do tego miejsca). Ale wtedy pomaga ustawienie sobie wyciąganie okna na wierzch np. dwuklikiem na nim. Wtedy wilk jest syty i owca cała.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 21:33:36 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem