kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600
[#1] Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza
Jeżeli Was to zainteresuje - to miło mi poinformować, że Mój zespół Maszyna Wyobraźni był zaprezentowany 1 września w Studio El-Muzyki Jerzego Kordowicza. I co tutaj jest ważne: sterowanie midi Amiga4000.
Kompozycje, które razem z Romualdem Łuszczem produkowaliśmy, były właśnie sterowane takim właśnie komputerem. Sprawdza się znakomicie jak na dzisiejsze czasy pomimo swoich lat. Więc Amiga, to nie tylko gry. Zachęcam do słuchania moich kompozycji. Dwupłytowy album "7 Grzechów Głównych" Maszyna Wyobraźni, Krzysztof Dumka, Romuald Łuszcz.
https://www.polskieradio.pl/9/5403/Artykul/2574502,Studio-el-muzyki-1-wrzesnia-godz-2205
Pozdrawiam WAS serdecznie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 20:44:47 przez maszynaw
[#2] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Gratulacje OK
[#3] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Gratulacje

wyraźny ukłon do dobry lat rocka elektronicznego ,warta kupienia
[#4] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

gitara
a gdzie to kupić? Bo na allegro wszystkie 7 grzechów głównych jest Ich Troje.
[#5] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Właśnie słucham- super klimacik OK
No i plusik za A4000 ok, racja
[#6] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Gratulacje!
[#7] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Gratuluję. Mój ulubiony gatunek. Może wypełnicie puste miejsce po Edgarze Froese no jak pomyślę ze bierze w tym udział mój ulubiony komputer..... OK
[#8] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Fajne, tylko coś się ściągnąć nie da.
[#9] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@Rafał A-3000, post #8

jak się nie da, jak się da? Chociaż do tego przynajmniej podstawy hakowania trzeba znać.
mp3 No chyba że chcesz pocięte na tracki. To też zapewne się da bez ręcznego cięcia.
[#10] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Szacunek klimaty audycji Kordowicza chodzą za mną od lat.
[#11] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Dobrej, polskiej el-muzyki nigdy za wiele . Słuchałem tej audycji w trójce i kto by pomyślał, że w te nagrania zamieszana była Amiga 4000 . Niby niewiele (tak jak C64 w przypadku Kombi) ale jednak. Napisz trochę więcej o instrumentarium jakiego używacie i o oprogramowaniu po stronie Amigi (czyżby Music-X ?). Sam pomysł korzystania z retro sprzętów podczas realizacji współczesnych nagrań nie jest aż tak mocno ekstrawagancki. Dla przykładu zespół Node, podczas nagrania swojego naprawdę rewelacyjnego albumu "Node 2" wykorzystywał Atari 1040 ST (chociaż mieli z nim sporo problemów)

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 22:00:30 przez MarX
[#12] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

gdzie kupić ?
najlepiej na vinylu :D ale cd też może być, w ostatecznej ostateczności FLAC
[#13] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@QUAD, post #12

I twórcy powinni pomyśleć, pliki FLAC pobieram też okładkę, niech to kosztuje 30 zł nagrywam i mam CD a komentarze że nie można ściągać to zabijanie twórczości grupy, bo klimat starego Tangerine Dream jest dobry, przypomniał mi się zwrotnik koziorowca ci co słuchali STUDIO NAGRAŃ Pana Kordowicza to wiedzą o czym mówię
[#14] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@snajper, post #4

Płyta dopiero się ukaże. Trwają rozmowy. Mam nadzieję, że będzie dobrze :)
[#15] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@MarX, post #11

Tak, głównym programem jest właśnie Music-X. W utworze czwartym wykorzystałem Sonix jako generator dźwięku. Ważna rzecz: MIDI -sprawdza się znakomicie, nie ma latencji, synchronizacja jest idealna. Wiem, że są obecnie znakomite programy na inne systemy i komputery - no ale jak mam Amigę - to dlaczego nie? Sentyment do A 4000 to nie wszystko. tutaj bardzo ważna jest niezawodność. Instrumenty: Moog Mother 32, Roland system 1m, Waldorf Bloufeld, Waldorf Streichfett, Korg Vocla drum, bass, fm. Theremin, gitara elektryczna, basowa, Korg M1. i parę innych :)
[#16] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #15

Nooo za SoniX'a kolejny DUŻyY plusik OK
[#17] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Super się tego słucha.
Dlaczego nie wrzucisz tego na jakiegoś Bandcampa? Myślę że znalazłoby się kilku chętnych a i odzew byłby większy. Ludzie często klikają "przypadkiem" na zasadzie jutuba - "sugerowane", "polecane" itd.
[#18] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Wow, akurat jechałem samochodem gdy audycja dobiegała końca i żałowałem że było mi dane usłyszeć tylko jedne utwór... chciałem was później wyszukać na necie i sprawdzić czy macie wydaną jakąś płytę lub w wersji cyfrowej. W zgiełku codzienności wasza nazwa wyleciała mi z głowy, wiec super że was tutaj przypadkiem znalazłem szeroki uśmiech Wielki respekt!
[#19] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Wielkie dzięki, za przypomnienie, że można Amigi używać do czegoś więcej, niż super froga i handlu! Powodzenia w dalszym tworzeniu, mam nadzieję, że uda mi się kupić Waszą twórczość.


A.
[#20] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Uprzejmie donoszę, że nagrania Krzysztofa Dumki dostępne są na platformie bandcamp

https://maszynawyobrazni.bandcamp.com/releases
1
[#21] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@MarX, post #20

Kliknąłem z ciekawości. Jakie to jest dobre. Fantastycznie się tego słucha. Dziękuję i gratuluję.
[#22] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@MarX, post #20

Pytanko. Część druga miała się ukazać końcem maja. Coś przegapiłem czy jest poślizg?
Pozdrawiam.
[#23] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@Bociek78, post #22

Tak, przespales lub porwalo cie UFO
link
1
[#24] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@Phibrizzo, post #23

Tego nie przespałem. Pytałem o drugą część albumu "grzeszne uczynki" która miała być udostępniona w maju.
Pozdr
[#25] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@Bociek78, post #24

Hej, pytasz o ten album ?
[#26] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@MarX, post #25

O to to, Panie dzięki!
1
[#27] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@maszynaw, post #1

Gratuluję udziału, moja ulubiona audycja.
1
[#28] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@yarosf, post #27

Podbijam temat. Maszyna Wyobraźni znów w Studiu-EL! Emisja audycji w niedzielę, 31 października o godz. 23:05 na antenie radiowej Trójki.
2
[#29] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@MarX, post #28

Jak ktoś o tej porze śpi, to można będzie posłuchać audycji w późniejszym terminie na
stronie "Studia el-muzyki".
2
[#30] Re: Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza

@PopoCop, post #29

Audycja z jest dostępna do odsłuchu tutaj. Zwróćcie koniecznie uwagę na kawałek "Ulotność". Spotkacie tam znajomy głos . Zaczyna się od ok. 36:45 minuty.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem