kategoria: A500
[#1] Amiga 500 - użycie klawiatury zawiesza gry
Witajcie,
Kupiłem nietestowaną Amigę 500. Amiga działa, ale musiałem podpiąć do niej klawiaturę od innej jednostki, bo ta, którą dostałem, była zalana i ścieżki się wytarły. Podpięta nowa klawa jest na bank sprawna, ale powoduje problemy. Włączę jakąkolwiek grę i jak tylko wcisnę dowolny przycisk na klawiaturze, gra się wiesza i muszę robić restart.

Płyta A500+ rev 8a. Oba kanały audio sprawne, obraz jest po kablu scart, kondensatory nie są napuchnięte, ani żadne nie wylały. Płyta czysta. Jedynie w gniazdach od joya i myszki ślady śniedzi. Porty działają. Wewnatrz są też do niej podpięte kabelki od kickstartów.

Wiecie co może jej dolegać?
[#2] Re: Amiga 500 - użycie klawiatury zawiesza gry

@Tukan, post #1

Po włączeniu Amigi bez dyskietki i wciśnięciu klawisza jest to samo?
[#3] Re: Amiga 500 - użycie klawiatury zawiesza gry

@amikoksu, post #2

Ciężko mi ocenić, gdyż ręką z dyskietką jest nieruchoma. Stacja wtedy normalnie cyka. Sprawdziłem dokładnie i problem nie pojawia się przy dowolnym klawiszu, ale po naciśnięciu któregokolwiek klawisza kursora. Zauważyłem to w menu Gotek, które po wciśnięciu góra albo dół, dostaje zwieszki i pojawia się niebieski ekran.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem