kategoria: A500
[#1] Amiga 500 rev 6.0 - zielony ekran i nie tylko...
Witam, problem z Amigą jest następujący: po załączeniu pojawia się zielony ekran a po kilku a czasami po kilkunastu sekundach następuje restart i zatrzymuje się na białym ekranie, niestety nie pojawia się ekran z "dyskietką" (ver. kikstartu 1.3). Układy sprawdzone tzn. Procesor, kikstart, Paula, Denise, Gary i pamięci RAM - sprawne. Pamięci RAM zostały wylutowane, i wylutowane zostały podstawki, w miejsce których zostały zainstalowane inne. Czasami po włączeniu Amigi na krótko pojawi się fioletowy kolor jednak zatrzymuje się na białym ekranie. Może ktoś spotkał się już z takim problemem to proszę o info.
[#2] Re: Amiga 500 rev 6.0 - zielony ekran i nie tylko...

@balumb, post #1

A co z AGNUSEM? Spróbuj go wyciągnąć, jeżeli masz czym, i przeczyścić styki. Po czym wsadź go gdzie był. Może to pomoże.
[#3] Re: Amiga 500 rev 6.0 - zielony ekran i nie tylko...

@balumb, post #1

A mozesz zobaczyc ktory uklad grzeje sie najbardziej podczas pracy
Mialem podobny problem ale w rev 5 ...
[#4] Re: Amiga 500 rev 6.0 - zielony ekran i nie tylko...

@nostrum666, post #2

Agnusa też sprawdzałem i też jest sprawny, zapomniałem o nim wcześniej napisać.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 23:01:05 przez balumb
[#5] Re: Amiga 500 rev 6.0 - zielony ekran i nie tylko...

@balumb, post #4

Co do układów pod kątem temperatury to też sprawdzałem i jest ok.
[#6] Re: Amiga 500 rev 6.0 - zielony ekran i nie tylko...

@balumb, post #5

A DiagROM? próbowałeś ?
[#7] Re: Amiga 500 rev 6.0 - zielony ekran i nie tylko...

@balumb, post #1

Sprawdź może cia. Miałem coś podobnego (zielony ekran) gdy pierwszy cia był uszkodzony. Zamieniłem je miejscami i komputer ruszył, tylko stacja dysków już nie działała (wpływ uszkodzonego cia).
[#8] Re: Amiga 500 rev 6.0 - zielony ekran i nie tylko...

@misiek2, post #7

DiagROM nie próbowałem, natomiast co do układów CIA testowałem na układach z innej Amigi 500 i efekt ten sam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem