kategoria: CDTV
[#1] CDTV i CD+G
Dzieki uprzejmosci kolegi Benka (tak, tak, tego Benka :) stalem sie posiadaczem
plyty CD+G. Plyte tego typu od dawna chcialem przetestowac w dzialniu na CDTV.

O dziwo, format ten mozna by uznac za wymarly jednak okazuje sie ze jeszcze niektore
firmy takie robia do dzisiaj. Glownie do karaoke.

Jak to wyglada w uzytkowaniu. Po zapodaniu plyty do CDTV zglasza sie standardowy
player. Aby uzyskac dostep do odtwarzania tego typu plyt nalezy uzyc gadzetu
w prawym dolnym rogu. System przechodzi do inaczej wygladajacego odtwarzacza.

Jesli plyta faktycznie jest typu CD+G to nastepuje oprocz odtwarzania muzyki dodatkowo
wyswiatlana grafika. Jednak jest ona uproszczona i rysunkow typu 24bit raczej nie mozna
sie spodziewac.

Mala uwaga techniczna. Jesli ktos ma Boot ROM w wersji 2.30 to bedzie maly problem.
Otoz, po uruchomieniu tego typu plyty tracimy jakakolwiek kontrole nad odtwarzaczem.
Jesli damy PLAY inne klawisze (w przod w tyl, stop) przestaja reagowac.

Jest to spowodowane jakas zmiana w cdg.library (przystosowana pewnie do A570).
Aby wszystko powrocilo do normy nalezy podmienic ta biblioteke z Boot ROMu 1.0 lub 2.7.

A teraz kilka shotow:
Tak to wyglada przed kazdym utworem


Tekstr karaoke, ktory zabarwia sie w trakcie odgrywania muzyki.


Odkrylem pewna ciekawostke. Jesli podaczas odtwarzania plyty CD+G, wcisne Fire A
to na ekranie dodatkowo wyswietla sie jakas liczba od 1 do 15. Jednak do czego to sluzy
nie udalo mi sie wyczaic.



Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 16:53:18 przez Phibrizzo
[#2] Re: CDTV i CD+G

@Phibrizzo, post #1

OOO- SUPER OK
W CD32 to też działa- zobaczyłem to na YT u Benka, tak tego Benka
Mam u siebie płytę karaoke, która działa w CD32, chętnie przetestuje ją w CDTV ok, racja
Dzięki za cynk OK
[#3] Re: CDTV i CD+G

@Phibrizzo, post #1

Klasa, właśnie robię miejscówę dla cd32, da się takie obrazy zassać na sieci?
[#4] Re: CDTV i CD+G

@Phibrizzo, post #1

Grafiki mogą mieć tylko 16 kolorów. Powstał co prawda później CD+EG z 256 kolorów, ale nie wiem czy są jakiekolwiek płyty w tym standardzie. CD+G pozwala jeszcze na grafikę w 2 kolorach, zdaje się że opartą na wektorach i tego trybu cdg.lib nie obsługuje, nie wiem czy są takie płyty. Zaś te numerki to tzw. kanały. Służą teoretycznie do wyboru grafik z różnych kanałów lub ich łączenia (np. wybór języka). Standard jest zbyt ogólny i pewnie zaprogramowano to najprościej jak można.
[#5] Re: CDTV i CD+G

@Phibrizzo, post #1

Zgloszono mi, co tez moglem sprawdzic, ze na "wiodocych proszkach" jest jakis problem
z wyswietlaniem obrazkow w postach. Dlatego zalaczam linki bezposrednie:
CD+G1
CD+G2
CD+G3
[#6] Re: CDTV i CD+G

@Phibrizzo, post #5

Kupić, nie kupić
plyty
[#7] Re: CDTV i CD+G

@Phibrizzo, post #5

Nagralem maly film jak to dziala.
CDTV CD+G

Jesli ktos moglby to prosze o umieszczenie tego na YT. Dla potomnosci.
[wyróżniony] [#8] Re: CDTV i CD+G

@Phibrizzo, post #7

Pięknie !
A to "stuk stuk" czemu służy ? ;)))
[#9] Re: CDTV i CD+G

@Phibrizzo, post #7

Fajne te wstawki w dymkach na PowerBooku G4 z MorphOS.
[#10] Re: CDTV i CD+G

@mikecios, post #8

A to "stuk stuk" czemu służy ?

Niestety, naped juz nie pierwszej mlodosci i ma problemy z rozruchem.
Ale zauwazylem ze jak lekko stukne o obudowe to sie budzi :) Jak chwyci to juz pozniej dziala.

A jesli o dymki chodzi. To taki moj patent. Mam taki dymek wstawiony do WBStartupu.
Jak system wstaje to Urd (bo tak ma ta panna na imie) wita mnie milymi slowami :)


Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 11:54:15 przez Phibrizzo
[#11] Re: CDTV i CD+G

@Phibrizzo, post #7

Bardzo fajna prezentacja- widzę, że obraz PAL łapiesz przez kartę TV w Medku OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem