kategoria: Karty CF
[#1] CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.
Kupiłem monitor samsung syncmaster 941mp podłączyłem swoją cdtv do monitora kablem antenowym. Obraz nieco drży ponoć to normalne. Teraz do sedna.:

1. Czy rzeczywiście obraz na wszystkich monitorach tego typu drży?

2. Do amigi najczęściej polecany jest syncmaster 711mp. Czy na tym monitorze wszystko jest ok???

3. Jaki sposób podłączenia da najlepszą jakość obrazu rgb/vga, rgb/scart czy kabel antenowy i wyszukanie kanału PAL z czego korzystam obecnie.

4. Czy do ewentualnej najlepszej opcji połączenia amiga monitor LCD propojujecie zakup jakiegoś sprawdzonego kabla?

5. Czytałem, że niektórzy tworzą takowe ze schematów i eliminują drżenie ekranu. Czy można je rzeczywiście wyeliminować czy można zrobić to kablem zakupionym w necie. Tu ponowna prośba o polecenie odpowiedniego sprawdzonego kabla.
[#2] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Pawka, post #1

Na amidze tak samo jak na innych komputerach

Od najgorszego:
1. Analogowy
2. Video (chinch)
3. SVideo
4. SCART
5. RGB przez VGA (o ile monitor supportuje)
[#3] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@michal_zukowski, post #2

Monitor ma złącze composite i CDTV też takie gniazdo czincz ma. Podłącz i będziesz miał sporą różnice w obrazie.
[#4] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Stoopi, post #3

Monitor 941MB ma wejście Euro więc proponuję kabelek chociażby od Stoopi'ego
i w ten sposób podłączyć CDTV do monitora.
Monitor nie odpalisz przez adapter VGA.
Obraz drży i nie tylko na Amidze
[#5] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@nekroskop, post #4

Czyli mówicie, że najlepszą opcją będzie rgb/scart. Hmm nie ma opcji na przejście rgb vga??? Dużo ludzi na forum pisze, że właśnie w ten sposób łączy i jest ok. Inni mówią, że się nie da. Czy to zależy od monitora czy amigi???
[#6] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Pawka, post #1

Ten typ niestety tak ma przez wejścia tunera (poza VGA), podobnie 741MP.
[#7] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Pawka, post #5

W tym monitorze nie.
[#8] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@nekroskop, post #7

Będę atakował wejście composite.
[#9] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Pawka, post #8

Ten atak nic nie da, wbudowany tuner (SCART, S-video, Composite) tak ma w 741/941MP.
[#10] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Pawka, post #1

W wewnetrznych preferencjach CDTV, mozna wlaczyc opcje LACE. Moze ona cos pomoze.
[#11] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Phibrizzo, post #10

Na composite poprawiła się jakość obrazu w stosunku do PAL nie jest to piorunująca różnica, ale jest. Ogólnie migotanie jest minimalne więc spokojnie można z tym żyć.
[#12] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Pawka, post #11

Tyle, że composite to przedostatnia najgorsza jakość obrazu: SCART, S-video, composite, antenowe...
Faktycznie tego pionowego drżenia obrazu może być aż tak nie widać

Ja po stwierdzeniu tego mankamentu od razu się 741MP pozbyłem - są inne monitory i po co się męczyć.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 12:56:21 przez Jacques
[#13] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Jacques, post #12

Narazie testuje i bawie się. Szukam innego monitora ale już naprawiłem się na jeden model i czekam, aż pojawi się w mojej okolicy do kupienia za rozsądne pieniądze. Pomyśle o przetestowaniu złącza rgb scart.
[#14] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Jacques, post #12

Moje 3 CDTV mają zastanawiająco dobrą jakość przez wyjscie Chinch. Dużo lepsze niż A1200/A600/A520
[#15] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@michal_zukowski, post #14

Widzę, że najlepszą opcją nie jest szukanie monitorów, które pasują tylko kabel rgb/scart + scart/hdmi converter podłączony do tv lub monitora takie zestawienie gwarantuje najlepszą jakość, wysoką rozdzielczość pod każdym urządzeniem obraz jest stabilny bez zakłóceń i drgań. Rozwiązanie uniwersalne oraz optymalne pod kątem cena/jakość.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 09:42:44 przez Pawka
[#16] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Pawka, post #15

Niekoniecznie, do użytków tak, do grania jednak input-lag jest dość wyraźny (choć zależny też od rozdzielczości na konwerterze).

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 11:11:16 przez Jacques
[#17] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Jacques, post #16

To może inaczej, w którym przypadku bedzie lepszy obraz, jak podłączę amigę kablem rgb vga do monitora benq702 czy rgb scart do hdmi convertera, a następnie do nowoczesnego tv lub monitora ze złączem hdmi??? Pytam bo kupiłem na poczatku tv konieskop na szybko teraz mam syncmastera 941 i jak mówi przysłowie do 3 razy sztuka tym razem chciałem wycisnąć już maxa.
[#18] Re: CDTV + Samsung Syncmaster 941MP drżący obraz.

@Pawka, post #17

Zależy ktory z nich ma lepszą elektronikę, bo zarówno monitory jak i konwertery są różne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem