kategoria: A1200
[#1] Wycinanki w obudowie A1200
Pochwalony
Dorwałem ostatnio górną część obudowy od A1200, niestety już ktoś w niej rzeźbił, więc postanowiłem w miejscu rzeczonych otworów zrobić wycięcie na LCD 16x2 do Goteka, gniazdo USB i trzy przyciski. Nie wiem tylko, czym w domowych warunkach zrobić dobrze wyglądający prostokątny otwór, plastik w tym miejscu jest gruby i boję się popsuć bardziej szeroki uśmiech
Znajdzie się jakiś pomocny "rzeźbiarz"?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 23:38:28 przez lincoln06
[#2] Re: Wycinanki w obudowie A1200

@lincoln06, post #1

Zapdaj zdjęcie. A może pojdziesz w drugą stronę i jakoś to zakleisz?
[#3] Re: Wycinanki w obudowie A1200

@Ralpheeck, post #2

W zasadzie nie chcę tego kleić, bo mam 3 kompletne A1200 z całymi obudowami, więc w jednej mogę porzeźbić poza tym ekran w szparze na dyskietkę jakoś mi nie odpowiada szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 05:23:50 przez lincoln06
[#4] Re: Wycinanki w obudowie A1200

@lincoln06, post #1

Metoda jest prosta: Dremel, pilnik i cierpliwość ... :)
[#5] Re: Wycinanki w obudowie A1200

@lincoln06, post #1

Istotą wykonywania otworów w plastiku lub w blasze prostymi środkami jest zrobienie tego "podkalibrowo", czyli z zapasem "do środka" i staranne wykończenie pilnikiem na docelowy wymiar. W tej sytuacji, jakość wykonania wstępnego otworu nie ma znaczenia - najwyżej dłużej lub krócej będziesz musiał machać pilnikiem. Osobiście używam wkrętarki z wiertłem. Można obwiercać raz przy razie, po całym obwodzie. Można też zrobić 4 dziury w pobliżu rogów i wyciąć środek małym brzeczotem. Można też palić lutownicą, a nawet gwoździem grzanym na gazie. Byleby został margines na wykończenie.
[#6] Re: Wycinanki w obudowie A1200

@lincoln06, post #1



allegro

Wywierciłem takimi wiertłami otwory w zasilaczu
na guziki i przepusty kabli.
Kwadratowy otwór to chyba faktycznie wywiercić
okrągłe otwory i potem obrobić.

Można wywiercić mniejsze otwory i wtedy użyć
piłki włosowej precyzyjnej.



allegro

Najlepiej przetestować najpierw na jakimś kawałku
plastiku, która metoda jest najlepsza.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 10:21:39 przez mmarcin2741
[#7] Re: Wycinanki w obudowie A1200

@lincoln06, post #1

jak kolega juz pisał, tylko dremel, pilnik i do dzieła. Ja polecam do tego tarczowe końcówki ala diax. Bez odpowiednich narzędzi podaruj sobie...
[#8] Re: Wycinanki w obudowie A1200

@zeter, post #7

Wiertarka, cienkie wiertło, stół krzyżowy ruchomy XY. Z mocowaniem może być problem, ale ogarniesz. Najlepiej nakleić jakąś przylepną folię lub taśmę malarską tam gdzie będziesz wiercić. Tam tez obrysuj sobie krawędzie. Wiercisz od wewątrz. Krawędzie będą zaokrąglone więc delikatnie dojeżdżaj pilnikiem kątowym.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem