kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] dysk sata i kontroler fastata mk 3
Witam. Chce podpiac do kontrolera Fastata mk 3 dysk ssd. Czy istnieje jakis sprawdzony konwerter ide sata ? Probowalem prostego z internetu ale dysk nie jest widoczny. Prawdopodobnie z dvd bedzie podobny problem. Jak zmusic urzadzenia sata do wspołpracy ?
[#2] Re: dysk sata i kontroler fastata mk 3

@luka, post #1

Ja używam takiego, działa i z FastATA i bez (używam normalnego dysku SATA, nie SSD):


A jakiego systemu używasz? Jeśli 3.1 to sprawdź w tooltypach HDToolbox'a czy masz ustawione w SCSI_DEVICE_NAME = scsi.device.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 22:14:03 przez AmiClassic
[#3] Re: dysk sata i kontroler fastata mk 3

@luka, post #1

Spróbuj może dysk mSATA SSD z adapterem ATA44. Mniej miejsca to zajmuje, nawet nie drogo można kupić. Przykładowo wsadziłem takie coś do iBooka A1133 i MorphOS działał prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 06:14:04 przez Ponki1986
[#4] Re: dysk sata i kontroler fastata mk 3

@luka, post #1

Ja mam taką , działa. Co prawda dysk wstaje dopiero po resecie ale działa.
[#5] Re: dysk sata i kontroler fastata mk 3

@fazior, post #4

Mam taką jak fazior i działa z FastATA i z kontrolerami SCSI i z CD32 (WicherCD32) bez problemów ok, racja OK
[#6] Re: dysk sata i kontroler fastata mk 3

@BULI, post #5

Witam. Dziekuje Wszystkim za pomoc. Przejściówkę mam taką sam jak fazior. Działa. Winne okazały się kable ide.
[#7] Re: dysk sata i kontroler fastata mk 3

@luka, post #6

Szkoda że jeszcze nie wpadli z elboxu na pomysł zrobienia fastata z wyjściami Sata. Pewnie by mógł być troszkę mniejszy lepiej by leżał ( mniejsza kanapka ).
[#8] Re: dysk sata i kontroler fastata mk 3

@mwb113, post #7

Witam.
Pewnie nie mają już nikogo co projektuje.
Pozdrawiam.
[#9] Re: dysk sata i kontroler fastata mk 3

@mwb113, post #7

Po co?

Ci amigowcy co chcą kupić fastata kupią to co leży w magazynie. Jak się skończą leżaki magazynowe to się sprawdzi czy można jeszcze układy kupić. Jak tak to puści się krótką serię na magazyn. Jak nie to wycofa się produkt ze sprzedaży.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem