kategoria: A1200
[#1] kart Elbox 4 Mb
Posiadam kartę Elbox 4 Mb czy możliwe jest dołożenie koprocesora ?

link
link

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 08:03:47 przez dcebula
[#2] Re: kart Elbox 4 Mb

@dcebula, post #1

Prawdopodobnie tak.
[#3] Re: kart Elbox 4 Mb

@dcebula, post #1

Wypada zapytać: Do czego Ci potrzebny koprocesor? Bo jeśli będziesz wykonywał jakieś intensywne obliczenia wymagające FPU to przydałby się też mocniejszy CPU, a mocniejsze motorolki (040/060) mają już FPU wbudowane. Nie jestem taki przekonany, czy gra jest warta świeczki, ale może... Opowiedz nam o swoim pomyśle na ten koprocesor.
[#4] Re: kart Elbox 4 Mb

@recedent, post #3

Kartę Elbox kupiłem z myślą o grach WHDload, wiem 4 Mb to za mało ale w gry które wymagają większej ilości pamięci gram z dyskietek. Karty turbo szukam od dłuższego czasu ale jak tylko coś się pojawia to zaraz znika. Nie chce współczesnego Fastu, a koprocesor, tak myślę umożliwi mi poprawę wyglądu graficznego mojego systemu szeroki uśmiech

Moja Amiga 1200
link
[#5] Re: kart Elbox 4 Mb

@dcebula, post #4


Nie chce współczesnego Fastu, a koprocesor, tak myślę umożliwi mi poprawę wyglądu graficznego mojego systemu

Nie umożliwi.
[#6] Re: kart Elbox 4 Mb

@Norbert, post #5

Oscylator 50 Mhz czyli dołożenie koprocesora 50 Mhz nie poprawi wydajności ???
[#7] Re: kart Elbox 4 Mb

@dcebula, post #6

Poprawi ale wyłącznie tam gdzie koprocesor jest wykorzystywany, np. programy do raytracingu, niektóre dema itd.
[#8] Re: kart Elbox 4 Mb

@mccnex, post #7

Przy czym wypadałoby dodać, że taki Quake, TFX czy programy do raytracingu na procesorze 020 i 4 MB FAST będą... Hmm... i tak pozostawiać wiele do życzenia? pomysł
[#9] Re: kart Elbox 4 Mb

@recedent, post #8

TFX jest wyjątkiem, na 020 i FPU da się fajnie polatać, ale nie wiem, czy starczy pamięci FAST ok, racja
[#10] Re: kart Elbox 4 Mb

@BULI, post #9

Od fpu system nie przyspieszy.
[#11] Re: kart Elbox 4 Mb

@mwb113, post #10

Pisałem o FPU i grze/ symulatorze TFX.
Wersja TFXa pod FPU daje sobie rade lepiej na 020 niż bez ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem