kategoria: A500
[#1] ACA500+ nie działa:(
Może ktoś pomoże/doradzi? Po włączeniu Amigi "no signal detected". Dioda na ACA mignie przy starcie i to by było na tyle:( Raz na jakiś czas (mniej więcej co 10ty hard reset) na ACA pojawia się kod e6. Takie same objawy na Amiga500 i Amiga500+. Karta kiedyś działała:)
[#2] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #1

E6 internet nie zna. Pisz do Jensa po prostu, w końcu autor karty wciąż działa więc chyba nie ma lepszej opcji?:)
[#3] Re: ACA500+ nie działa:(

@juen, post #2

Dzięki. Właśnie to robię:) Wygospodarowałem sobie weekend na moją Amigę, a tutaj takie coś:( Z rok Jej nie odpalałem:(
[#4] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #3

A nie włożyłeś sobie jej do góry nogami. Ja tak sobię aca500 załatwiłem. Pamiętam że któryś z kolegów z forum mi ją naprawił.
[#5] Re: ACA500+ nie działa:(

@jimiche, post #4

Ja znam jednego geniusza co włożył odwotnie do a1000.
Na szczęście superbonio mu naprawił.


P.S To ja byłem tym geniuszem :(
[#6] Re: ACA500+ nie działa:(

@Ralpheeck, post #5

Właśnie to był SuperBonio... Nie umiałem sobie przypomnieć.
[#7] Re: ACA500+ nie działa:(

@jimiche, post #4

Aż wstyd napisać:) Tak:) Miałem gołą płytę Amiga509+ bez obudowy i...tak włożyłem:) To kto mi naprawi?:) I za ile? ACA z początku 2017r. Jens jeszcze nie odpisał (też naprawia):)
[#8] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #7

Mi odpisał co mam powiedzieć fachowcowi że poszło. Wysyłka i naprawa u Jensa to było 80% nowej karty. Pisz do bonia.
[#9] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #7

To powinien być kod E5. Chyba coś więcej uwaliles albo masz wersję bez rezystora wstydu może? Tak czy siak wyszukaj na google kodu E5 i Ci się wszystko wyjaśni.

U mnie wystarczyło podmienić rezystorek (dzięki QUAD!). ale miałem zielony ekran i kod E5 za każdym razem, u Ciebie sprawa wygląda nieciekawie..

Koszt naprawy to koszt pracy kolegi z lutownica. Rezystor blisko 0zl.

Ps: nieładnie, że się nie przyznałes od razu ;)

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 06:28:36 przez juen
[#10] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #1

Więc nie obyło się bez interwencji Jensa. Oto cennik u Niego, jakbyście mieli takie same problemy:
40EUR - Dismo
5EUR - Xilinx
30EUR - robocizna
+ podatki, transport i wyszło... 100EUR
[#11] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #10

Trochę taniej niż nowa
[#12] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #10

To jak masz starą wersję karty bez tego rezystora o którym mówiłem to lepiej kupić nową lub w ogóle przejść na terriblefire..
[#13] Re: ACA500+ nie działa:(

@juen, post #12

Tak. Terriblefire jest kuszące:) Ale moją pierwszą Amigę 500 kupioną w 1992 mam... z plombą, nigdy nie otwieraną:) I to do Niej ta ACA:) Terrible będzie kolejnym zakupem do kolejnych Amig:)
A czy nową? 100EUR to jednak troszkę (troszeczkę) mniej niż nowa:):):)
[#14] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #13

Jeżeli to twoja amiga od 1992 roku, to plomba niewiele
daje. Przecież wiesz, co robiłeś przy amidze.
Plomba może być dla kogoś ważna jak kupuje
używaną amigę i z jakiegoś powodu chce mieć
pewność, że nikt nie otwierał wcześniej.

A ogólnie to kilka lat temu widziałem
te plomby na ebaju do kupienia,
były dostępne z czerwonym napisem
jak i z czarnym.
[#15] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #13

Niech zgadnę, w domu mieliście pilot do telewizora w woreczku foliowym, a w samochodzie na siedzeniach masz koce?
[#16] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #13

Nowa w sensie nie ta stara bez rezystora przez którego teraz musisz płacić sto euro. Zabezpieczyć się na przyszłość niż naprawiać gniota :)

Ps. Nie ruszalbym plomby. Odłożył Amigę i kupił inna 500tke

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 23:51:24 przez juen
[#17] Re: ACA500+ nie działa:(

@Ralpheeck, post #15

Pilot był w woreczku, a auta nie mieliśmy:):):)
Ale fajnie mieć swoją oryginalną Amigę z 1992r.:) Tym bardziej, że sprzedałem ją w 1995 i odkupiłem (tak, od tej samej osoby, tę samą:)) w 2010:)
ACA500+ chcę mieć. Następnym razem przed zabawą pić nie będę. Do grzebania mam dwie płyty główne.
[#18] Re: ACA500+ nie działa:(

@mmumin, post #17

Następnym razem przed zabawą pić nie będę.

Strzel se lufe. Jedna nie zaszkodzi
a wrażenia z zabawy będą lepsze.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 01:20:21 przez mmarcin2741
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem