kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000 - jasno szary ekran
Cześć,

W płycie od A3000 została wylutowana stara bateria i wlutowana podstawka pod baterię CR. Po tej operacji, ekran monitora jest jasno szary. Sprawdzane na obu portach: 15 i 31 Khz. Przed operacją wszystko działało. Sprawdzam na "gołej" płycie podłączonej tylko do zasilacza. Chcę być pewny czy wszystko działa, przed montażem do obudowy. Czy jednak należy zamontować MB, stację dyskietek, baterię do podstawki, itp.?
[#2] Re: A3000 - jasno szary ekran

@davidtychy, post #1

ile czekales ? Amiga sprawdza urzadzenia i proboje zbootowac ze stacji
ok 30 sek
[#3] Re: A3000 - jasno szary ekran

@HOŁDYS, post #2

Nie liczyłem dokładnie czy tyle. Całkiem możliwe, że krócej. Ale pamiętam, że przed wymianą ekran startowy pojawiał się niemal natychmiast.
[#4] Re: A3000 - jasno szary ekran

@davidtychy, post #3

Dobrze ale miales urzadzenia podlaczone - podlacz stacje klawiature i zobacz
jakie diody sie swieca ? czy caps lock miga ?
chyba ze cos przy lutowaniu zostalo uszkodzone

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 13:18:58 przez HOŁDYS
[#5] Re: A3000 - jasno szary ekran

@davidtychy, post #1

W płycie od A3000 została wylutowana stara bateria i wlutowana podstawka pod baterię CR.


Sama się wylutowała i wlutowała?
Raczej nie.
Poproś tego kto to robił o diagnozę problemu. W końcu to on/ona jest fachowcem.
[#6] Re: A3000 - jasno szary ekran

@stachu100, post #5

Poproś tego kto to robił o diagnozę problemu.


Na razie nie mam takiej możliwości, więc wstępnie pytam tu.

Na innym forum czytałem, że karta MB ma być włożona. Czy jest to prawda?
Sprawdzałem z podłączoną stacją dyskietek - problem ten sam.
[#7] Re: A3000 - jasno szary ekran

@davidtychy, post #6

Płyta a3000 nie rusza bez mb, i prawdopodobnie o to chodzi. Podociskaj chipy i musi pójść.
[#8] Re: A3000 - jasno szary ekran

@Ralpheeck, post #7

Tak tu Rafal ma racje
[#9] Re: A3000 - jasno szary ekran

@HOŁDYS, post #8

A3000 ruszy bez daughterboardu na kickstarcie 1.3.

Czasem długo czeka na napędy Fdd (krócej) i scsi (szczególnie po zmianie ustawień scsi typu np tryb pracy a/synchroniczny chyba - tu nawet minuty leciały przy pierwszym włączeniu). Też kiedyś tak czekałem i byłem pewien że padła aż za n-tym razem gdzieś wyszedłem, a kiedy wróciłem czekała gotowa do pracy.
[#10] Re: A3000 - jasno szary ekran

@davidtychy, post #1

daj sloty zorro 3 do a3000d

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 22:15:36 przez Dorian3d
[#11] Re: A3000 - jasno szary ekran

@Dorian3d, post #10

Rzeczywiście, włożenie slotów pomogło. Dzięki wszystkim. Temat uważam za zamknięty.
[#12] Re: A3000 - jasno szary ekran

@davidtychy, post #11

Dorian3D +1 OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem