kategoria: A600
[#1] A600 i DF1 ustawiony jako DF0
Witajcie. Zakupiłem dziś zewnętrzną obudowę do fdd albo goteka jako disk drive, którą podłączam z tyłu obudowy jako stację DF1. Niestety, ale nie wszystkie gry wielodyskietkowe chcą się w ten sposób uruchamiać. Czy istnieje jakaś możliwość aby ustawić tę DF1 jako stację DF0? Zworka w gotek ustawiona jest na trzecim pinie od lewej.

Amiga 600, kick 2.05

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:40:52 przez Tukan
[#2] Re: A600 i DF1 ustawiony jako DF0

@Tukan, post #1

To normalne. Nie wszystkie gry się uruchamiają ze stacji zewnętrznej. Gry na sztywno szukają danych w df0: Możliwe jest ustawienie stacji zewnetrznej jako DF0: lecz wymaga ciecia scieżek na PCB o ile sie nie mylę.
[#3] Re: A600 i DF1 ustawiony jako DF0

@Stoopi, post #2

Szkoda, myślałem, że da się to zrobić na poziomie przestawienia zworek.
[#4] Re: A600 i DF1 ustawiony jako DF0

@Tukan, post #3

To Zalezy od stacji w datalux da sie
Inne rozwiazane to boot selectot do a600

Ale jesli masz A6oo restart trzymasz 2 przyciiski myszy wlaczasz df0
I df1 jest jedyna stacji w systemie

Jesli chcesz uzywac gier dosowych to da sie odmountowac stacje df0 i zamontowac df1 jak df0
Tak uzywalem wirtualnych dyskietek jako df0
tu masz mountliste

Device = fmsdisk.device
Unit = 0
Flags = 1
Surfaces= 2
BlocksPerTrack = 11
Reserved = 2
Interleave = 0
LowCyl = 0; HighCyl= 79
Buffers = 2
BufMemType = 0

FS0: dziala jako DF0: pod systemem



Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 18:30:57 przez HOŁDYS
[#5] Re: A600 i DF1 ustawiony jako DF0

@HOŁDYS, post #4

Mountlista? Pewnie coś związane z Workbenchem. Niestety, ale nie mam hdd w mojej A600.

Próbowałem z tym wyłączaniem stacji. DF0 disabled i DF1 enabled. Włączyłem Trapsa, załadował się, do intra, ale już nie doładował do ekranu z planszą tytułową. Odpalenie gry z df0 wewnętrznej nie sprawiło problemu
[#6] Re: A600 i DF1 ustawiony jako DF0

@Tukan, post #1

Możliwość jest.
Musiałbyś ze stacji wewnętrznej przekazać sygnał SEL0 w miejsce SEL1 w stacji zewnętrznej.
Część modyfikacji można robić we wtyczce stacji zewnętrznej i przy taśmie fdd wewnątrz Amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem