kategoria: A600
[#1] Spacje w nazwie pliku
Hi.Mam mały problem który wyniknał mi z aktualnych braków sprzetowych. Dwie Amigi A500 i A600 i jedna myszka. Wiele plików ktore pobieram z internetu ma spacje w nazwie pliku np.
Digital Sound Studio v3.0d.adf. do tego te okropne tasiemce np.Demo Mania v1.80 (1994)(Black Legend)(Disk 1 of 2)(DemoMania)[KS2.0]-rozumiem ze dla wiekszej jasnosci. Programy do zarzadzania plikami nie maja problemów z nazwami plików ze spacjami natomiast jak cos próbuje pod Cli to mam problem -zle argumenty. Np. Rename Moj Plik to MojPlik i bład.Jak to obejsc?
[#2] Re: Spacje w nazwie pliku

@Jupiler, post #1

A jakbyś dał nazwę pliku w cudzysłów? Nie pomoże?
[#3] Re: Spacje w nazwie pliku

@nostrum666, post #2

Ok. Szybki test pod WinUae i działa!!!.
[#4] Re: Spacje w nazwie pliku

@Jupiler, post #1

rename "nazwa pliku ze spacjami" nazwaplikubezspacji

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 09:01:43 przez Drakon
[#5] Re: Spacje w nazwie pliku

@Jupiler, post #3

Życzę dużo samozaparcia w pisaniu komend w stylu:

>rename "Demo Mania v1.80 (1994)(Black Legend)(Disk 1 of 2)(DemoMania)[KS2.0]" demomania
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Spacje w nazwie pliku
[#7] Re: Spacje w nazwie pliku

@recedent, post #5

Kolega rozumiem nie słyszał o skrótach Amiga+C i Amiga+V?
[#8] Re: Spacje w nazwie pliku

@snajper, post #6

na wompierzu działa taki wynalazek jak autouzupełnianie tabem


o, skopiowali ten ficzer z MorphOSa?

@Drakon:

Czyli jak, kolega ma katalog pełen plików z długimi nazwami i z poziomu CLI robi sobie najpierw dir, a potem wyłuszcza poszczególne nazwy plików, kopiuje je i wkleja na miejsce do komendy rename? No, niby wygoda większa niż przy wpisywaniu z palca...

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 09:59:06 przez recedent
[#9] Re: Spacje w nazwie pliku

@Jupiler, post #1

Może nie do końca o to chodzi, ale jeśli pod CLI chcesz wskazać plik w poleceniu, to możesz zamiast nazwy pliku wpisać: `requestfile` i otworzy się requester z wyborem plików :)
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Spacje w nazwie pliku
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Spacje w nazwie pliku
[#12] Re: Spacje w nazwie pliku

@recedent, post #8

Z KingCONa, rok wydania 1994 ;)
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Spacje w nazwie pliku
[#14] Re: Spacje w nazwie pliku

@recedent, post #5

Jak jest duzo plikow to tylko uzywanie Dopus 4 do Rename ma sens. W sumie prawie tylko dla tego Dopusa 4 mialem zainstalowanego, bo wolny na 68000 jest. Ale obsluguje dlugie nazwy bez crasha systemu.
[#15] Re: Spacje w nazwie pliku

@recedent, post #5

Ok. Ide dalej.Ale czy jest jakies narzedzie/funkcja wielokrotnej zmiany nazw plików ze spacja i bez spacjiszeroki uśmiech zawarte w jakims manadzerze plików znane mi np. z TotalComandera. Osobiscie lubie Dos Control 6, ja naturlich.....

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 12:19:52 przez Jupiler
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Spacje w nazwie pliku
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Spacje w nazwie pliku
[#18] Re: Spacje w nazwie pliku

@snajper, post #16

Nie dziwię się, że rozbawiłeś Recedenta, bo Twój wpis zabrzmiał jakby to było rozwiązanie sprzętowe, bo jaki niby wpływ na ten 'ficzer' CLI ma użycie Vampire
Jak napisał madman15, jest to znane na 'słabych OS' (nie wiem co to według Ciebie znaczy ) od czasu powstania KingCon'a.
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Spacje w nazwie pliku
[#20] Re: Spacje w nazwie pliku

@Jupiler, post #1

Jeśli pobierasz gierki z internetu to zmieniaj nazwy tez ma tym komputerze a nie na Amidze.
[#21] Re: Spacje w nazwie pliku

@Norbert, post #20

Hi. Jak pobieram gierki z netu to nie zmieniam nazw ponieważ uzywam Whdload i gotowych pakietów ze stronki http://www.whdownload.com/. Ale troche posciagało sie tasiemców ze spacjami i raczej nie bede zmieniał im na bieżaco nazw ale wtedy kiedy coś z tej masy mnie zainteresuje i wtedy to to pod Amigą . Kiedyś miałem Sama 460 z 4.1 w sumie fajny sprzet ale wrociłem do słabych systemów(1.3 i 3.1).
[#22] Re: Spacje w nazwie pliku

@Jupiler, post #1

do tego te okropne tasiemce np.Demo Mania v1.80 (1994)(Black Legend)(Disk 1 of 2)(DemoMania)[KS2.0]-rozumiem ze dla wiekszej jasnosci

To są ADFy z TOSECa.
[#23] Re: Spacje w nazwie pliku

@Jupiler, post #15

Spróbuj program MultiRen. Opis jest na PPA. Program wymaga MUI.
[#24] Re: Spacje w nazwie pliku

@Jupiler, post #21

Ale to nic nie przeszkadza abys nazwy plikow zmieniał na komputerze z internetem.
Tym bardziej że nie jest to często.

Jak przenosisz adf na a500/a600?
Chyba i tak nagrywasz je na dyskietki, więc nazwa akurat w tym nie przeszkadza.?

@mailman
Myślę że nie używa MUI na a500/a600 tym bardziej że do kopiowania plików używa (chce uzywać) Cli


Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 07:45:14 przez Norbert
[#25] Re: Spacje w nazwie pliku

@Norbert, post #24

Dlatego właśnie to dodałem. Ludzie różnie piszą i robią
[#26] Re: Spacje w nazwie pliku

@mailman, post #25

Nie wiem czy bylo ale mozna nawet na kick 1.3 uzywav reqtools.library

C: nazwakomendy `requestfile`

Wtedy wyskakuje graficzny interfejs do wskazania pliku jako parametru `requestfile`w komendzie oczywscie podstawi juz w ciapkach „ „
bilblioteka jest wymagana w Libs:
W filemasterze 2.2 C: nazwakomendy {f}


A tu lista filerequesterow dostepne na aminecie

FileRequester Replacements:

MagicASL v40.7m1 MUI based asl replacement

PatchReq v1.4 - Replace arp file requester with req.library

ReqChange v3.13 - Patches Intuition, ASL, ARP and REQ to use the ReqTools requesters.

Modifyle v1.1.1 - ASL filerequester replacement

AFR v2.227 - replaces ARP ASL REQ ReqTool EasyReq

MCP v1.48 - features a ReqToolsPatch option

MFR 2.0e - Replacing asl arp reqtools

arp40_2 - Replaces the old arp.library with Asl requester

AslToRT v39.13 - Asl/Arp/Req/Intuition/RT requester to RT/Asl patcher

ReqAttack - Gives your system requesters a great new look
AslPrefs - Fixes for asl.library v44
asl_v42.0 - Requester pop up under the mouse and sort folders above files
NewReqLibs v1.8 - rewrite of asl.library and req.library using reqtools.library requesters


Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 14:05:05 przez HOŁDYS
[#27] Re: Spacje w nazwie pliku

@HOŁDYS, post #26

W sumie po co zmieniać nazwy jak z tych adf tworzone są dyskietki.
Programy mają GUI i mozliwosc wyboru pliku z requestera.
[#28] Re: Spacje w nazwie pliku

@Norbert, post #27

Dokladnie o tym mowie

C: ADF2DISK `requestfile`
[#29] Re: Spacje w nazwie pliku

@HOŁDYS, post #28

Ok.Wiem dlaczego tak się tak stało :uzywalem wyłącznie klawiatury i programu transadf ten jednak nie działa z requestfile natomiast adfdisk bez problemów.Normalnie używam Tsgui więc nie zmieniałem nazw plików adf .Ps Kupiłem orginalna myszkę do A600 więc problem się zamyka.Wniosek taki że nauczyłem się zmieniać nazwy plików ze spacja ale oczywiście mam kolejny problem low-endowy ale to temat na kolejny post.
[#30] Re: Spacje w nazwie pliku

@Jupiler, post #29

Ale wiesz że myszkę można emulować na klawiaturze?
Nie jest wygodne za bardzo, ale przy pewnej wprawie jest do zaakceptowania.

Aż czekam z niecierpliwością na nowy problem low-endowy .OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem