kategoria: A1200
[#1] Stacja nie czyta dyskietek
Cześć. Niedawno kupiłem A1200. Miała zamontowaną uszkodzoną stację dyskietek. Kupiłem sprawną od Pana Marka. Niestety. Po podłączeniu tylko charakterystycznie stuka, ale tylko tyle. Po włożeniu dyskietki nic się nie dzieje. Gotek podłączony jako df0, czy df1 też nie reaguje. Ktoś pomoże?
[#2] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #1

To albo Amiga jest sprawna a stacją nie, albo stacja jest sprawna a Amiga nie.
[#3] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #1

Sprawdź czy taśma nie jest przypadkiem odwrotnie podłączona i czy nie jest uszkodzona. Masz drugą taśmę do sprawdzenia?
[#4] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #1

A dyskietka aby na 100% sprawna ?
Jeśli klika stacja to dobrze podłączona

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 22:10:12 przez Kulamario
[#5] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@Norbert, post #2

System normalnie startuje z karty CF. Działa myszka, joystick, port pcmcia, dźwięk, obraz na monitor też ok. Stacja reaguje na antiklik.
Gotek wyświetla HxC, po włożeniu pamięci zmienia na 000 i koniec. Na przyciski nie reaguje, choć aktualizacja firmware poszła (chyba).
[#6] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #1

Kondensatory wymienione?
[#7] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #5

zainstaluj flashfloppy w goteku, jak podlaczysz odwrotnie tasme to powinien wyswietlic znak odwrocenej tasmy na wyswietlaczu
[#8] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@amikoksu, post #6

Kondensatory chyba nie były zmieniane. A to może być przyczyną?
[#9] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@Kulamario, post #4

Sprawdzałem na kilkunastu dyskietkach. Stacja wogóle nie próbuje czytać, jakby nie wiedziała, że jest włożona dyskietka.
[#10] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #5

Czyli nadal nie wiadomo czy część Amigi odpowiedzialna za obsługę fdd jest sprawne , czy nie, oraz czy stacje dysków i HxC są prawne czy nie .
Dopóki nie będziesz mógł wyeliminować której że stron, nie będzie wiedział co zrobić.

A może oba urządzenia są niesprawne?
[#11] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #8

Kondensatory chyba nie były zmieniane. A to może być przyczyną?

Wylane kondensatory mogą być przyczyną
wadliwego działania stacji. Miałem taki
przypadek lata temu.
Gwarancji oczywiście nie dam, bo może
być uszkodzony cia na płycie, ale
kondensatory też trzebaby wymienić
i wykluczyć jako przyczynę.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 22:42:14 przez mmarcin2741
[#12] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #9

Zapomnij narazie o stacji dyskietek i doprowadź goteka do używalności , dopiero później walcz ze stacją dyskietek. Poczytaj jak używać oprogramowania, bootloadera w HxC, ja nie pomogę, używam tylko FlashFloppy. Poszukaj fimów na YouTube o HxC. Pewnie nie potrafisz zmienić oprogramowania z HxC na FF i nie rób tego tak jak ktoś podpowiada, podobno to komercyjne i lepsze oprogramowanie goteka w porównaniu do FF , a operacja ta jest nieodwracalna bez ponownej opłaty za licencję w moim rozumieniu. Ja swoje dwa goteki przeprogramowałem z HxC na FF i koledzy z forum wyjaśnili mi że popełniłem błąd.
[#13] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@Norbert, post #10

Skoro gotek chodzi jako DF0 to amiga jest sprawna po stronie stacji
[#14] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@Kulamario, post #13

Napisane jest na początku że nie chodzi.
Do Gotka wystarczy podać napięcie a będzie reagował na włożony pendrive jak w opisie wyżej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 23:23:03 przez Norbert
[#15] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #1

A jak podłączyłeś goteka jako DF1?
Amiga nie jest wersją Escomu?
[#16] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@Norbert, post #14

spoko nie doczytałem ze gotek tez nie chodzi
[#17] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@snifferman, post #15

Dziękuję wszystkim za sugestie. Właśnie na to liczyłem, że któraś opcja będzie właściwa. Podpowiedź sniffermana była dobra. Stacja ruszyła. Został jeszcze gotek, ale to już inna historia. Dzięki jeszcze raz. OK
[#18] Re: Stacja nie czyta dyskietek

@jwie, post #17

Jeśli mechaniczna stacja działa, to gotek też powinien bez problemu działać Jako DF0.

Jeśli chcesz goteka jako DF1, to albo potrzebujesz interfejs zewnętrznej stacji, albo podłączyć stacje mechaniczną(DF0) i goteka (DF1) na jednej taśmie(Bez twista- musisz "wyprostować" taśmę od pctowego floppa). Nie gwarantuje to 100% kompatybilności, ale z HxC przy moich testach nie zauważyłem problemów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem