kategoria: A600
[#1] Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200
Jakiś czas temu kupiłem na Allegro przycisk do stacji Sony który miał być kompatybilny z A600/1200 i częściowo jest tylko razi ten otwór. Przeszukałem www.thingiverse.com i wzasadzie nic innego do A600 nie znalazłem. Czy ktoś z kolegów ma lepsze rozwiązanie 3d przycisku do stacji PC, nie musi być Sony. Stacja oryginalna ma humory i nie zawsze działa tak jak powinna a narazie nie mam czasu na naprawy. Proszę zerknąć na zdjęcia jak to wygląda z oryginalną stacją i ze stacją Sony z "kompatybilnym" przyciskiem. W oryginalnej obudowie może mniej to razi wizualnie ponieważ jest to z boku.

[#2] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@SimonGK, post #1

Mogę Ci taki przycisk zrobić na wymiar. Zrobiłem i udostępniłem tutaj przycisk do A600 dla stacji samsunga. Jak coś pisz na pw
[#3] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@SimonGK, post #1

Mam już dawno zrobiony przycisk dla Sony i Samsung dla A600/A1200. Musiałbym sprawdzić która wersja to "last" bo przy projektowaniu i testowaniu robiłem próby czy przyciski pasują.

Dopiero niedawno dorobiłem się oryginalnej blaszki trzymającej stację w A1200 i będę mógł to ewentualnie skorygować aby pasowało na 100% jeśli było by coś nie tak.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 17:56:14 przez Adinfo
[#4] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@Adinfo, post #3

Tylko do tej obudowy raczej standardowy przycisk z amigi pasował mnie będzie. Właściwie to wygląda że powinien pasować oryginalny ze stacji pc
[#5] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@kataklysm, post #4

Prawdopodobnie inne przesunięcie i szerokość. @SimonGK - podaj rozmiar otworu jaki masz wycięty.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 17:55:10 przez Adinfo
[#6] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@kataklysm, post #4

Właśnie na pierwszym zdjęciu jest standardowa stacja A600 i pasuje idealnie. Pod stację FDD od A600 projektowałem.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 18:48:09 przez SimonGK
[#7] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@Adinfo, post #5

A oto wymiary:


Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 18:55:56 przez SimonGK
[#8] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@SimonGK, post #7

Wstępna przymiarka poniżej.

Zrobiłem z Twojego panelu po obróbce obiekt w formacie STL, którego wydrukuję. Będzie jako szablon - do niego przymierzę stację Sony razem z przyciskiem co projektowałem. Będzie wtedy wiadomo, czy przycisk i otwór na dyskietki są w odpowiednim miejscu

Znalazłem też szablon stacji dysków, musiałem go obrobić i zrobić w odpowiedniej skali, ale to się za bardzo do niczego nie przyda bo na nim "na stałe" jest przedni panel taki jak w stacjach PC z małym przyciskiem - tego nawet nie wrzucam bo nie warto.

Grzebałem teraz w biurku ale mam tu tylko Samsungi i Alpsy, muszę poszukać stacji Sony aby dokonać tej przymiarki.

Właśnie zapuszczam wydruk, niestety pomarańczowy bo taki filament akurat mam założony






Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 21:02:42 przez Adinfo
[#9] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@Adinfo, post #8

Dziękuję bardzo za zaangażowanie. Super. Stacje PC chyba każda firma ma przycisk lekko w innym miejscu i o innych rozmiarach. Zrobiłem sobie taki panel: do obudowy plastikowej Kradex Z112aj, jakoś w dłonie wpadła mi stacja Panasonica do pomiarów, na oko wyglądała jak inne. Mocno rozczarowałem sie po wycięciu, żadna z posiadanych innych marek nie pasuje (Sony, Alps, Teac), całe szczęście wyciąłem tylko dwie.
[#10] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@SimonGK, post #9

Jeżeli chcesz zrobię próbę - podeślij mi DXF tej zaślepki z obudowy co wyciąłeś "źle" - spróbuję ją wydrukować - podaj też grubość (o ile masz ją całą w projekcie tak jak widać na zdjęciu) aby wyszła "taka sama" jak z pustą obudową przed wycięciem.

Co do stacji Sony, miałem zabawę w chowanego - dopiero ją wygrzebałem, normalnie już traciłem nadzieję na zlokalizowanie - same ALPSy i Samsungi, tylko jedna luzem się ostała. Teraz lecą dwa przyciski Sony - jeden zaokrąglony, drugi z ostrzejszymi krawędziami, zobaczę jak to wyjdzie i robię przymiarkę do Twojego panelu co wydrukowałem wczoraj.
[#11] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@Adinfo, post #10

Nie do końca źle wycięta, dobrze ale tylko pod Panasonica , a to nie jest najpopularniejszy model/producent. W sumie pod każdego producenta potrzebny inny "cutout". Postaram się podesłać coś później. Dziękuję bardzo.
[#12] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@SimonGK, post #11

Fotki przymiarki poniżej. Uwaga - w stosunku do obudowy A600/A1200 może być jeden problem - z powodu przesunięcia przycisku w A600 musi być wzmocnienie jak widać na zdjęciu bez przedniej "pokrywki" - lewa część przycisku wystająca z mocowania w stacji. W obudowie A600 jest dobrze, natomiast jak będzie przed stacją blacha to stacja musi być przesunięta do tyłu o 5 mm (oddalona od blachy). W przeciwnym wypadku trzeba by go całkiem przeprojektować. Jak to "wzmocnienie" całkiem wytnę to przycisk może się łamać/wyginać (oryginalny jak w PC jest wprost i takiego ryzyka nie ma).







Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 21:05:18 przez Adinfo
[#13] Re: Drukowany przycisk 3d do stacji PC kompatybilny z Amigą 600/1200

@Adinfo, post #12

Wiem że musi być odsunięty, z tym wąskim "kompatybilnym" też musiałem więcej odsunąć niż oryginalną. Super to wygląda.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem